Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Meg teheti a főbérlő hogy nem...

Meg teheti a főbérlő hogy nem adja vissza a kauciót vagy nem engedi lelakni (számlák és bérleti díj mindig rendesen fizetve, mindennek írásos nyoma van )?

Figyelt kérdés
2015 júliús 28 án ügyvéd által irodot szerződésben 2016 július 31 ig érvényes albérleti szerződésünk van .Egy havi kauciót kért csak föbérlönk anno és az agusztus hónapi bérleti dijat .Minden hónapba fizettükneki a bérletidijat aminek irásos nyoma is van (számlát adott róla . Rezsit is mindig időben maradéktalanul kifizettükmelyről meg is vannak a szelvények. Jővőhónapba lejár a szerződés költöznünk kell a szerződésben foglaltak szerint 15 napunk lenne rá de július 30- án ki akar minket tenni.Kauciót nem hogy nem akarja vissza adni még le sem lakhatjuk .Még jövőhónapba is fizzetetni akarja a bérleti díjat pedig semmilyen kárt nem tettünk az otthonában .Jogos ez hogy le sem lakhatjuk? Mi lehetne a teendő?

2016. jún. 13. 19:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
71%

A kaució nem arra van hogy lelakják.

A többi része elég ködös az irományodnak.

2016. jún. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Melyik része tűnik ködösnek?
2016. jún. 13. 19:44
 3/20 anonim válasza:
36%

#1 A kérdező is tudja szerintem, hogy nem arra van, azonban azt B tervnek találta ki, hogy ha már a tulaj nem akarja/nem tudja kifizetni.

Ha a szerződés 15 napot ír elő! Akkor hívhat rendőrt is, akármit az 15 nap! Nem kell megijedj, max Te hívod ki, és Őt zavarják el!


A megoldás a kaució ki nem fizetésére, hogy erényesen kell fellépni. Vagy kifizeti a kauciót, vagy nem fizeted ki a bérleti díjat, ennyire egyszerű. Utána pöröghet a fején is. Ha hagyod, hogy elnyomjanak akkor le is fog húzni!

Ha pedig ki is fizeted(ugye előre szoktuk fizetni,) és nem akarsz herce-hurcát, de már látod is, hogy a kaucióra nem kell számíts, akkor közlöd vele megint, hogy vagy visszafizeti, vagy a kaució árát szépen lerongálod! :)

2016. jún. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Nem is akarja vissza fizetni a kauciót hanem azt mondta majd utolsó hónapba nem kell fizetnünk bérleti díjat .De ma mikor jött a bérleti díjért és rákérdeztem hogy is lesz azt mondta hogy szó sincs ilyenről mert mindig állítása szerint mindig elöző hónapra fizetjük szóval általa megfogalmazva amit a mai nappal fizetünk az a májusi volt.Márpedig az ügyvéd által irt szerződésbe ilyenről szó se volt csak annyi hogy minden tárgyhónap 15 ég kell átadnunk neki amit ő nyugtával igazol mármint a főbérlő (szóval adózik utánunk)Ezért is irtam le a fentiekben hogy mindennek írásos nyoma van. Azért vagyok ilyen ideges mert a mai napig ameddig rá nem kérdeztem hitegetett minket azzal hogy nem kell fizetni az utolsó hónapra mivel arra van a kaució.Lehet nem vagyok túl tájékozott a témában de a szülői házból eljöve első albérlet amiben laktam.
2016. jún. 13. 19:59
 5/20 A kérdező kommentje:
A szerződésben az is le volt írva ami 2015 július 28 án írodott hogy a bérlők kézhez adták az augusztusi bérleti díjat és 1 havi kauciót. Szóval ezért nem értem hogy mondhatja hogy utólagosan fizetjük a bérletidíjat vagyis elöző hónapra.Mindez ügyvéd jelenlétébe történt annyi hogy az ügyvéd főbérlőnk ismerőse akkor így nem tehetünk semmit?
2016. jún. 13. 20:04
 6/20 anonim ***** válasza:

Te nem tudod, hogy előre , utólag vagy tárgyhó 15-én fizeted a bérleti díjat?

Hogy lehet ez vita tárgya?

2016. jún. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

#5

Ha a beköltözéskor fizetted az első havit akkor előre van fizetve. Sima ügy.

2016. jún. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Ő állitja azt hogy utólag fizetjük ezt is 11 hónap után most jelentette ki pedig eddig ilyenről szó se volt a szerződésből pontosan idézném akkor: a felek megállapódása szerint a bérlemény havi díja 50000 ft ,amelyet kötelesek bérlők készpénzben megfizetni nyugta ellenében minden hónap 15 . napjáig .Amit mi mindig meg is tettünk
2016. jún. 13. 20:11
 9/20 A kérdező kommentje:
Ha sima ügy akkor mit is tehetnénk?barátom szerint elég ha legközelebb elé rakjuk az összes befizetett számlát meg általa adott nyugtát. Annyi hogy idéglenes lakcimként nem voltunk bejelentve de volt/van szerződés van és barátom nevére iratta a beköltözés kezdetekor a közüzemi számlákat villanyt,gáz ,fütést .Ami vissza is lesz iratva jővő hónappal a főbérlő nevére . Ha netán olyan elvetemült lesz (elnézést a megfogalmazásért) hogy mivel nem hagyjuk magunkat lecserélteti a zárat mert bármit kitudok nézni belöle és csak a szerződés fénymásolata és a befizetett számlákról nyugtákról lenne fénymásolatom nálam mert mostmár magamnál fogom tartani akkor az is biztositék vmire? persze az eredeti példány is meg van mindenből csak ha netán erre a lépésre szánná el magát
2016. jún. 13. 20:19
 10/20 A kérdező kommentje:
NAV is tud róla hogy albérlők vagyunk mivel adózik utánunk.
2016. jún. 13. 20:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!