Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A barátnőmtől bérlem a lakását...

A barátnőmtől bérlem a lakását egy éve. Mindketten megbízunk a másikban, ezért nem kötöttünk szerződést. Olcsón béreltem tőle a lakást. Ablakcsere is történt, amit én lelaktam. Közben elég rendesen megemelte a bérleti díjat. Lehet ilyet?

Figyelt kérdés
Szerződés kötés nélkül bármikor emelhet bérleti díjat?
2012. júl. 1. 09:30
 1/4 Smartguy86 ***** válasza:

Miért ne emelhetne? :D Tudod bizonyítani, hogy másban egyeztetek meg?


Az ablakcserét te fizetted? Mert akkor nem értem, miért emelte a díjat. Amúgy az ilyesmi általában a tulajdonos dolga/költsége, kivéve ha máshogy nem állapodtok meg (írásban természetesen).

2012. júl. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerződés nélkül azt csinál, amit akar.

De szerződéssel is indokolt valamilyen mértékű emelés, hiszen egyrészt egy év alatt infláció is volt, másrészt az ablakcsere a komfortérzeted is növeli.

2012. júl. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerződéskötéssel is bármikor emelhet díjat. Olyan albérleti szerződést még nem láttam, amiben le lett volna fektetve, hogy mennyi ideig nem emelhet díjat. Ilyenkor is legfeljebb annyit tehetsz, hogy a továbbiakban nem írod alá a szerződést, azaz nem bérled a lakást. Sajnos mivel nálunk a bérlakások 99%-ban magánemberek által kiadott magánlakások, semmilyen törvény nem védi a bérlőket. Azokban az országokban, ahol az emberek nagy része bérli, és nem megvásárolja a lakását, ezeket mind szabályozzák. Még régebben olvastam egy spanyol újságban az ottani törvényekről, ott ha valaki kiadja a lakását, minimum 3 évre kell lemondania róla (addig nincs olyan, hogy jön az unoka az egyetemre, neki kell a lakás stb...), és évente emelni is csak a hivatalos infláció mértékével lehet.
2012. júl. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, bármikor emelhet díjat (ha jól értem,k az ablakot is "lelaktad") tehát azt is ő fizette.

Bár ha nincs szerződésed nem vagy kötelezve, hogy azt kifizesd. Ő meg arra nem, hogy te ott lakhass.


Amit te tehetsz: Keresel egy olcsóbb helyet.

2012. júl. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!