Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Milyen hely Pécs? Mesélnétek...

Milyen hely Pécs? Mesélnétek róla?

Figyelt kérdés
Oda vettek fel egyetemre, de életemben egyszer voltam ott, semmit nem ismerek. Pörgősebb vagy nyugisabb mint Budapest? Pécsen belül a Tildy Zoltán u. milyen környék? Milyen a közlekedés? Van autóm, de ha Pestre kerültem volna, ott biztos tömegközlekedéssel jártam volna városon belül a dugók és a parkolási nehézségek miatt.. Pécsett ez könnyebb? Köszi annak aki válaszol
2016. aug. 1. 12:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Melyik része érdekel? Nem mindegy hogy hová akarsz menni. Az A-ba , vagy a B-be.
2016. aug. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Kb mindenhol fizetős parkoló van csak.

A közelekedés jó, elég sok járat van szerencsére. Pár évvel ezelőtt módosítottak sok busz útvonalán, azóta okés a helyzet.

Tildy kertvárosban van, ott sok a drogos, meg a hajléktalan. De nem veszélyesebb hely, mint a város többi része. Meszesi résznél (Komlói út) sokkal jobb mindegyik.

Én járnék busszal a helyedben.

Dugó nem igazán szokott lenni.

Sokkal nyugisabb, mint Bp. Most, h nyár van, van élet, rendezvények, a belváros este is tele van. De aztán később eléggé kihalt lesz. Kb 5 éve még ha télen kimentünk a barátaimmal, volt, h jópár helyre be kellett mennünk, mire találtunk helyet. Ez már nem így van. Nyáron is simán beférsz bárhova.

Nem tudom, mi érdekel még... :)

2016. aug. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Koszonom 2! Barmilyen informacio johet ami hasznos lehet egy kezdo-kulonelonek :)
2016. aug. 1. 18:34
 4/7 anonim ***** válasza:
Én egy évig éltem Pécsen, aztán külföldre költöztem, de ha egyszer visszaköltözöm Magyarországra, akkor biztos, hogy Pécsre :) Én Uránvárosban laktam, az szerintem elég jó környék, kertiben alacsonyak az albérlet-és lakásárak, de ennek megvan az oka, Uránból könnyű eljutni mindenhová (én főleg gyalog jártam, még ki a Zsolnay-negyedbe is, csak akkor buszoztam mikor sok cuccom volt, vagy mikor éjszaka egyedül kellett hazamennem). Melyik egyetemre vettek fel?
2016. szept. 5. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Szia. 16 éve élek Pécsen, és a Tildy Zoltán utcában. Jó környéknek mondom, szeretek itt lakni. Kertvárosi buszállomás 5-10 perc, ahonnan belváros, egyetemváros elérhető.Itt is jobban jársz,ha busszal mész egyetemre, nehéz parkolni és költséges. Nyilván vannak Kertvárosban is olyan részek, ahol vannak hajléktalanok, de semmi gondom nem származott ebből.
2016. okt. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem Sopron után a második legszebb város a Dunántúlon. Gyönyörű az egész. Nagyon szépen néz ki a belváros, felvannak újítva a közterek. Közelben a Mecsek is tehát túrázni is lehet. Nincs messze a Balcsi. Közél van a Duna a Dráva, Szigetvár, Siklós, Mohács. Nyáron jó az idő (mediterrán hangulatú). Télen meg lehet kirándulni a havas Mecsekbe. Én csak ajánlani tudom
2021. febr. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6. Nincs messze a Balcsi, tény, de így is 2-2.5 óra feljutni autóval.
2022. jún. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!