Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Megszokott az albérleti...

Megszokott az albérleti szerződésben a kötbérezés?

Figyelt kérdés

Ilyen szöveget kaptam a tervezetben:

"Szerződő felek megállapodnak abban, hogy ha a jelen szerződés Bérbeadó rendkívüli felmondása miatt szűnik meg, akkor Bérlő a bérleti időből még hátralévő időre eső bérleti díj és társasházi közös költség összegének megfelelő mértékű, de minimum a felmondás napján érvényes havi bérleti díj és havi társasházi közös költség hatszorosának megfelelő összegű kötbért köteles Bérbeadónak egy összegben, a felmondás napjától számított 8. napon esedékesen megfizetni."


Tehát ha jól értem bármikor bármilyen oknál fogva felmondanám, esedékes a fennmaradó rész (vagy minimum 6 hónap).


Ez szokásos kitétel? Ilyet aláírnátok?


2016. aug. 17. 18:29
 1/8 xswerdy ***** válasza:

Ha nem írnátok bele ezt a mondatot, akkor is a határozott idejű szerződés nem felmondható, annak a végéig jár a bérleti díj. Az igaz, hogy a tulajnak meg keresnie kell új bérlőt (kárenyhítési kötelezettség), és ha talál, akkor onnantól nem követelheti a bérleti díjat. Valószínűleg ezért akar a tulaj kötbért kikötni, merthogy az akkor is jár, ha közben kiadta a lakást.


De azért van 1-2 probléma:

1. ha már csak 2 hónap van hátra, akkor is 6 havi a kötbér? Ezt ne írd alá.

2. a rendkívüli felmondás arról szól, ha a lakás pl. használhatatlanná válik. Akár ha a tulaj nem csináltat meg egy csőtörést, és ezért nincs víz. Úgyhogy éppen azt kellene beleírni, hogy "... a bérlő felmondása. (kivéve a rendkívüli felmondás esetét)..." Rendkívüli felmondásra nem lehet kötbért kikötni.

2016. aug. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem: Nekem azzal sosem volt gondom, hogy ilyen esetben ottmarad a kaució, de azért ezt így túlzásnak érzem. Pl négy hónap után családi, vagy bármilyen oknál fogva költöznöm kell, akkor is fizetnem kell 8 havi díjat. Ez a túlzás.
2016. aug. 17. 18:45
 3/8 A kérdező kommentje:

Most átolvasva nem értem pontosan. Ez a pont arról szól, ha én el akarok költözni? "Bérbeadó rendkívüli felmondása miatt szűnik meg"...

Vagy valami egész másról?

2016. aug. 17. 18:48
 4/8 xswerdy ***** válasza:
Aha... bocs, én is elnéztem. Akkor ez arra vonatkozhat, hogy ha ő rendkívőli felmondással mond fel, akkor kell kötbért fizetned. Rendkívüli felmondással akkor élhet a bérbeadó, ha a bérlő erre okot ad. Mondjuk nem fizet rendesen.
2016. aug. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ki van kötve az is, hogy "Rendes felmondással nem mondható fel." Ha rendes felmondással nem mondható fel, akkor mi a megoldás, ha pl fél év múlva szeretném felmondani? Az, hogy fizetem tovább? Nem az a megszokott, hogy jól van, szia, a kaució marad a bérbeadónál?
2016. aug. 17. 19:12
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a megszokott ami a szerződésben szerepel. Sok helyen csak a kaució úszik, a te szerződésedben pont más van. Nem jogellenes, de ha nem tetszik, ne írd alá!
2016. aug. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy ha mégis aláírnád, szerepeljen a szerződésben, mi alapján mondhat fel a bérbeadó rendkívüli felmondással.

Ez általában akkor szokott előfordulni ha a bérlő nem rendezi a bérleti díjat + rezsit a megadott határidőre, vagy nem rendeltetésszerűen használja az ingatlant.

2016. aug. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt akartam javasolni, amit az utolsó.

Ezzel a mondattal nincsen semmi baj, ha ki van kötve az is, hogy ő milyen indokkal mondhatja fel rendkívüli, azonnali hatállyal a szerződést.

A tulajok hajlandóak elfelejteni, hogy egy szerződés két fél megállapodásáról szól, alaphelyzetben mindkét felet védi, nemcsak az egyiket, tehát jó, számodra is tökéletes szerződést kell megalkotni, hogy ne jöhess ki a szituból sz*rul a végén.


Pontszerűen legyen benne a szerződésben, hogy mikor mondhat fel rendkívüli módon a tulajdonos.


Az én szerződésemben is vannak rendkívüli felmondásra vonatkozó pontok, ahogy az is ki van kötve milyen esetben rakhat ki a lakásból azonnali hatállyal a maca. Én ezt elfogadtam, hiszen tudom, hogy szándékosan ezeket a pontokat sosem fogom teljesíteni (véletlen meg nehéz), vagy is nem kell rendkívüli módon kirúgni. :)

2016. aug. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!