Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A főbérlőm ki akarja velem...

A főbérlőm ki akarja velem fizettetni a tönkrement bútorokat a szobámban, költözzek el szó nélkül vagy mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Mikor már ideköltöztem, akkor is teli volt a lakás rendszerváltás előtti büdös szocreál bútorokkal, amit normális ember már rég kidobott volna, de a bérlőknek bármi jó alapon normális berendezés szinte nincs is.


A számítógépasztal széle már vagy fél éve elkezdett lepattogzani, és teljesen szétment alattam a forgószék. Most azt akarja a főbérlő, hogy vegyek helyettük vadiújat (!), ami természetesen az övé lesz, mert mindent úgy kell hagyni, ahogy beköltöztem - csakhogy ilyen alapon inkább kiemegyek egy lomtalanításkor és hozok fel jobb bútorokat, mint amiket nekem itthagyott. Hogyan lehetne észhez téríteni?


2016. aug. 20. 14:21
 1/10 anonim válasza:
46%
Hany evig laktal ott?
2016. aug. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Amugy szerintem rendeltetes szeruen hasznaltal mindent, nem kell kifizetned semmit. Viszont ha akarja nem adja vissza a kauciot es mehetsz perelni. De 50ezer ft-ert senki se fog perelni, fizetni az ugyvedi koltseget meg birosagra jarni eveken at. Szoval, amit tehetsz hogy az utolso honapba nem fizeted ki a lakbert, es lelakod a kauciot ugymond.
2016. aug. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én is erre gondoltam, amúgy másfél éve lakok ott és nem tettem tönkre semmit, ezek a cuccok maguktól kezdenek mállani, ami nem csoda, mivel előttem már nem is tudom hány gazdájuk volt.
2016. aug. 20. 14:36
 4/10 anonim ***** válasza:

Van fényképed az eredeti állapotról? Most már mindegy, de érdemes átvételkor mindent lefotózni, ha új albérletbe mész.

Amúgy ezt nem követelheti, ha rendeltetésszerűen használtad a cuccokat. Vagy a lomtalanítás a megoldás, amit írtál, vagy a kaució lelakása. Nincs valaki ismerősnek leselejtezendő bútora, amit odacseszhetnél neki? Csak addig kell egyben maradnia, amíg ki nem költözöl.

2016. aug. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a bérleti szerződésben nincsen erre vonatkozó külön kitétel, akkor nincsen fizetnivalód.
2016. aug. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%
Mondjuk amikor kivetted, közölhetted volna, hogy te kiveszed, de vigye innen ezeket a szarokat, mert te majd bebútorozod. Ha nem akkor meg adja ki anyjának...
2016. aug. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha észhez akarod téríteni, akkor kiveszel egy másik albérletet, azt meg otthagyod.
2016. aug. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nincs bérleti szerződés...csak éppen jó helyen van, meg viszonylag jó áron.
2016. aug. 20. 15:34
 9/10 anonim ***** válasza:
11%
"ezek a cuccok maguktól kezdenek mállani, " Na innen kezdve gyanus amiket irsz.
2016. aug. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

A tulajdonos maximum annyit tehet, hogy nem adja vissza neked kauciót vagy annak egy részét. Te pedig maximum annyit tehetsz, hogy nem fizetsz semmiért és minden mozdítható értéket elviszel a lakásból.


Alapvetően a bérlő előnyben van a tulajdonossal szemben, főleg akkor, ha nincs közjegyző által hitelesített bérleti szerződés.


Ha úgy érzed, hogy jogtalanul tartaná meg a kauciót a tulajdonos (szerintem ebben az esetben ez a helyzet), akkor ne fizess ki semmit az utolsó hónapra. Így károd nem keletkezik.

2016. aug. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!