Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehetnék megint a régi...

Helpmeplz kérdése:

Hogyan lehetnék megint a régi én? Tönkrement volna az életem, valóban egy filmtől?!

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kezdek egy bemutatkozással. 13 éves vagyok, jelenleg 7. osztályt végeztem, fiú vagyok. Idén szeptemberben töltöm a 14. életévemet, átlagos családi körülmények közt élek, ami azt illeti mióta eszemet tudom teljesen egészséges vagyok/voltam. Mindaddig amíg tavaly, decemberben vetítésre nem került Iskola keretében egy film ami jelentősen hatott rám rossz irányba. A film műfaja dráma volt. A film története lényegében arról szólt, hogy jött egy új gyerek érkezett az iskolába és nem tudott beilleszkedni megfelelőlen, folyamatosan verték, kínozták, cikizték, majd a kínzó felek egyike melléállt mondhatni átpártolt hozzá megaláztatások sorai után. Ezek a megaláztatások nagyon kegyetlenek voltak, megnyilvánultak olyan formában is, mint pl. nemi erőszak. Egy nap elege lett mind2 gyereknek nem tűrtek tovább majd bementek fegyverrel az iskolába, és mindenkit képkockáról vetítve megmutatták ahogy fegyverrel lelőnek, brutális módon agyon lövöldöznek diákokat, majd a film végén elhatározták h fejbe lövik magukat, illetve az egyik gyerek nem lőtte magát fejbe és ő túlélte. Nem is lett volna gond, hogy én ezt a filmet látom, csak osztálytársaimmal néztem egy teremben a filmet, és rájátszottam egy picit ugye, (különösebb képen nem érintett akkor még meg a film) sűrű levegővétellel bizonyos jeleneteknél. (Nem nagyon tudom nézni a kegyetlenségeket) De annyira beletudtam magam élni (Nem egyedüli vagyok) sajnos, hogy rettegtem utána. Pedig nem vagyok félős típus vagyis nem VOLTAM. Gyakorlatilag nem tudtam feldolgozni 1-2 hétig utána talán egy hónapig sem, olyan formában, megemlítve, hogy nem tudok másra gondolni csak rossz jelenetekre. 1-2 hónap múlva már el is múlt ez az egész, csak hogy elkövettem egy baklépést. Míg küzdöttem a problémával Rákerestem interneten félelmemben a problémára, úgy megfogalmazván, hogy visszatérő kényszeres negatív gondolatok leküzdése. Nagyon sok ideig azt gondoltam kényszerbeteg vagyok mert kényszergondolatként jött nekem ez az egész. Utána olvastam akkor, hogy egy kényszerbetegnek milyen gondolatai vannak.. Megtaláltam a felsorolás közt, hogy családon belüli személlyel szemben elkövetett obszcén viselkedés, bántalmazás. Én egyből elkezdtem sírni, mert gondoltam ha én kényszerbeteg vagyok akkor nekem is ilyen gondolataim lesznek.:( Én még a légynek sem tudok ártani nem, hogy akármelyik családtagomért akikért minden este imádkozom. Utána elképzeltem azon nyomban, a fejemben, hogy én bántok valakit amitől depresszióba estem. Én nem tudnék olyat csinálni és mégis ilyesmi ugrik be. (Mára már nagyon kevés számban de még beugranak ezek a rossz gondolatok) Miután sikerült a depressziót leküzdeni, utána elkezdtem magamon gondolkodni, úgy éreztem kicsúszik minden a kezemből,értékes időt vesztek el, mert a hülyeségre fordítom az időm, ahelyett, hogy normálisan élhetném tovább az életem. Elkezdtem még inkább, még jobban félni, pánikolni, parázni míg nem erre is sikeresen rákerestem ki ha nem én az interneten.. Fogcsikorgatás, félelem, heves szívdobogás, verejtékezés, szorító talp érzés.. PÁNIKBETEGSÉG amit kidobott. Letudtam magamban, hogy én pánikbeteg vagyok. Ugyancsak rákerestem a tüneteire minden egyezett vele. Félelem a megőrüléstől, Félelem attól, hogy én bántok egy általam szeretett személyt, Félelem az önkontroll elvesztésétől, szédülés, fejfájás, gyengeség stb. 90% százalékban egyezett a tünetek és az általam tapasztalt dolgok összessége. Furcsállottam, hogy ennyi betegség van ami rám passzol úgymond, ezért rákerestem arra, (hátha nem valódi betegségről van szó, csak én a 13 éves fejemmel elképzelek mindent), hogy betegségek beképzelése, tünetek produkálása. Onnantól már megint csak egy új problémám volt, úgy gondoltam Hipoconder vagyok. Elbeszélgettem egy nagyon kedves tanáromról erről, kiderült ő is pánikbeteg. (lehet, hogy én is az vagyok tényleg nem tudom) És én nem akarok pánikbeteg lenni, vagy nem tudom hogy működik ez én semmilyen betegséget nem akarok elkapni, főleg nem pszichéset. Egyébként félek az okkult dolgoktól is nagyon nagy arányban, még tényleg nagyon gyerek vagyok az ilyen dolgokhoz. Félek még attól is, hogy nekem személyiségzavarom van vagy lesz valamikor, (elgondolkoztam olyan alapvető dolgokon is, ami teljesen érthető számomra. Nagyon hülyén fog most ez hangzani de például, ha leülök valahova akkor felmerül bennem a kérdés, hogy én akartam leülni vagy az agyam parancsolta? Ordító nagy hülyeségnek hangzik, mivel az agyam adja a parancsokat, rossz példa volt, felejtsük el.) Egyszerűen bennem maradt ez a félelem, ez a szorongás, gyakran a hangulatingadozás, néha talán még az ok nélküli félelem sírhatnék kis mértékben is. Úgy érzem valamit elrontottam de nem tudom mit. Hogy tudom figyelmen kívül hagyni a hülyeséget? Hisz én egy makk egészséges fiú vagyok... Nem ez a dolgom, hogy olyan dolgokba ássam magam bele 13 éves létemre ami szerintem egy felnőttnek is sok. Így nyárra szerencsére már nincsenek problémáim de továbbra is félek például attól, hogy történni fog akár egy jelentéktelen avagy jelentős dolog és megint nem fogok tudni másra gondolni csak a számomra kellemetlen dologra. Nem szeretnék az életbe többet ilyenre gondolni, elakarok felejteni mindent és tovább úgy élni ahogy előtte tettem azt. Úgy gondolom ez nagyon is reális gondolkodásmód, és sikerülhet is. De nincs elég önbizalmam, és a feszültségem továbbra is megmaradt. Mi a teendőm? Félek mások véleményétől nem is kicsit.

2016. júl. 13. 14:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Pszichológus gyorsan segíthet felderíteni az okokat. Bp-i vagy?
2016. júl. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Sajnos nem Budapesten élek. Egy kisvárosban 380km-re Budapesttől körülbelül. De Csak szüleim tudnának elvinni én pedig nem szeretném, hogy azt higgyék továbbra is fent áll a probléma (tulajdonképpen már nem annyira aggasztó) csak nyomja a lelkemet továbbra is ez a feszültség meg néhaiilletve sokszori félelem. Mellesleg mikor elmeséltem Apáéknak ezt a rossz gondolatos dolgot, hogy én elképzelem, hogy bántok valakit és ettől rosszul érzem magam, akkor kérdeztem rá, hogy a pszichológus nem jó ötlet? Azt mondta ő is ugyanolyan ember, mint bármelyik más, attól független, hogy felvesz egy fehér köpenyt.
2016. júl. 13. 17:24
 3/11 anonim ***** válasza:
Nincs semmi bajod, csak valószínű kevés külső inger ér, és elterelte a film a gondolataid. Minél jobban elkezdesz érdeklődni dolgok iránt, csak mondok egy dolgot, mint pl. űrkutatás, annál inkább elfelejted ezeket.
2016. júl. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 homo ludensz ***** válasza:
Apád jól mondta a pszichológus is egy ember és sokszor még fehér köpenyt sem vesz fel. Mondok még egyet a pszichiáter is ember csak ő orvos is de az is ritkán van fehér köpenyben. Valahol ilyen helyek kellene kutakodnod élőben mert a net jó dolog csak nem old meg semmit.
2016. júl. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Csak nem 'Az Osztály'-t néztétek meg?
2016. júl. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat mindenkinek! #3 válaszoló hogy érted, hogy kevés külső inger ér? Ez alatt

mit kell értenem? Bocsánat, hogy vissza kérdezem de sok dologgal nem vagyok tisztában, nem teljesen értem mit jelent, nem

szeretnék semmit sem félreérteni. Egyébként nehezen megy nagyon, hogyha van egy olyan dolog ami tegyük fel számomra kellemetlen,

zavaró, és szeretnék más témával foglalkozni (mind1 mivel,csak evvel a témával nem,mert idegesít), akkor olyan 90-95% hogy nem fogok tudni más témára koncentrálni, és hát ugye ezt, hogy én télen mennyit sírtam meg rosszul voltam, azt a hangulatállapotot amiben én 2 és fél 3 hónapon keresztül voltam el akarom felejteni de úgy, hogy akkor se emlékezzek rá, hogyha erőltetnem kéne magam..:( #4 válaszoló van benne valami, nem is kevés. Dehát ő mégis csak egy tanult ember nem? Nem a köpenyt teszi azt az embert,

amiért ő megszerzett bizonyos XY Címet, hírnevet magának, vagy de? Vagy csupán mert fehér köpenyben van, ennyire befolyásolhatóak

az emberek, mondván ő pszichológus? Végülis annyi igaz, hogy ő is csak ember. Jelenlegi utolsó (#5) válaszoló, de igen sajnos

azt a filmet néztük meg. :(

2016. júl. 14. 14:31
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez egy fos film. Megmenti a csajt a vegen, ott basztak el. Teljesen ertelmetlen.
2016. aug. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Szia! A Die Klasse (Az osztály) c. filmet láthattad azt hiszem, ami egy kiváló film, de valóban nem hasonló korúaknak való, mint Te.


Amit most átélsz, az teljesen normális dolog, és erős kétségeim vannak affelől, hogy rajtad kívül más társaid ne küzdenének hasonló "tünetekkel", max. titkolják. Azok a motivációk, indulatok, amik ebben a filmben vannak láthatóan felkészületlenül értek Téged, ami a korodban teljesen érthető. Nekem is volt hasonló élményem (a Hannibál c. film egyik jelenetnél), én egy egész délután nem tértem magamhoz, olyan voltam, mint egy zombi, az agyam képtelen volt a látottakat feldolgozni.


Ami történt az az, hogy nálad most átszakadt egy fal, ami úgymond a valóságtól eddig elválasztott téged - nem azt mondom, hogy minden megtörténhet úgy, ahogy abban a filmben, de egy ember sajnos eljuttatható arra pontra, hogy olyan dolgokat műveljen, mint amit az a két sárga földig lealázott srác művelt ennek a filmnek a végén. Ez azonban nem egyik pillanatról a másikra következik be, mint ahogy a filmben is látszik ez egy elég hossző folyamat, és meg tudlak nyugtatni: nem fogsz semmi meggondolatlan dolgot tenni pusztán amiatt, mert láttad ezt a filmet. Az önkontroll kb. 1 hét, legkésőbb hónap múlva teljesen vissza fog térni és úgy fogsz erre a filmnézős estére godnolni mint egy rossz emlékre. Sőt, ha hasonló brutalitással szembesülsz ezek után, még ellenállóbb is leszel, mert az elmédet már nem fogja felkészületlenül érni a dolog. Nem jó dolog, ami történt, illetve az nem jó, hogy így történt meg, de mindenképpen hasznos - ez nem jelenti persze, hogy ezek után minde sz*rt meg kell nézni, amivel egyébként telis tele van az internet és sokkal komolyabb károkat okozhat. De pusztán a nézéstől nem leszel gyilkos és nem fogsz még csak megőrülni sem. A soraidból egyértelmű, hogy érző ember vagy és a jóra törekszel, és ez számít semmi más - az ilyen ingerekkel pedig előbb vagy utóbb mindenki kivétel nélkül találkozik.


A tüneteidre pedig ne keresgess rá, egyszerűen csak várd meg, amíg kitisztul az elmédből ez az élmény, beszélj hozzád közel álló emberekkel erről ősztintén. Az, hogy valaminek a tüneteit produkálod még közel sem egyenlő azzal, hogy szenvedsz is az adott "betegségben" pláne 13 évesen...úgyhogy nyugodj meg, és beszéld ki magadból a dolgot, ez a lehető legjobb tanács ebben a helyzetben. Fel a fejjel, el fog múlni! :) 29/F

2016. aug. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Hozzáteszem, engem mindig akkor szállt meg ez az érzés, ami Téged, amikor annak voltam szemtanúja, ahogy az emberi méltóság megsemmisül. A film végén a tett szörnyű, de az igazi szörnyeteg az nem a két srác, hanem a zaklatóik, és azok, akik néma cinkosként legitimálják a velük szemben elkövetett aljasságokat.
2016. aug. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Az egy brutál film.Én is láttam.2 naig sokkos állapotban voltam kb.

A film nézése közben elég sokszor kerülgetett a hányinger.

(Akik látták azok gondolom tudják)

Tényleg nem kellett vonlna aht megnéznetek :/

2016. aug. 31. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!