Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit vigyek első beköltözéskor...

Mit vigyek első beköltözéskor egy saját szobás albérletbe?

Figyelt kérdés

Még sosem költöztem (se koliba, se albérletbe), 18 L vagyok. 31.-én fogok költözni és valószínűleg szeptember 9.-éig maradok fent az albérletben, ahol van saját szobám.

Ágy, íróasztal, szekrény stb-n kívül MIT VIGYEK MAGAMMAL? Listaírók előnyben, akár privátban is

+ kaja ? száraz tészta ? szószok ?


Heeelp meeeeee :D


2016. aug. 23. 12:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem lesz ott bolt, ahova mész nem? Viszel magaddal 2 napra kaját, közben meg bevásárolsz.
2016. aug. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Törölköző, tusfürdő, fogkrém, fogkefe, ruhák, ételből annyit, amennyi elég amíg eljutsz boltba. Gondolom több ideig maradsz ott, tehát könyvek, laptopod,

Ha nem gond a cipekedés pár tartósabb élelmiszert is vigyél fel, amivel felköltözés után már nem akarsz bíbelődni, tészták, rizs, cukor, só, liszt... nem tudom mennyire főzöl, esetleg olaj... hagyma meg fűszerek. Esetleg tojás, az mindig jól jön :D Margarin..:D

Szerintem ennyi :)

2016. aug. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi, várok még válaszokat, a cipekedés nem gond! Utánfutó+kocsi :D
2016. aug. 23. 13:39
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ágynemű. Evéshez ami kell (lehet hogy van tányér, evőeszköz, lehet hogy nincs), konzervnyitó. Gyógyszerek, tartalék izzó.

Kaját ott is tudsz venni... Van-e függöny?

Ruhákat gondold át, mi kellhet ha hirtelen hidegebb vagy melegebb lesz, vagy esik.

2016. aug. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A bútorokat nem sorolom, ezt te tudod.

Saját cuccokat, mintha utaznál. Tisztasági felszerelés, törölköző, alvós cucc, otthoni mackó ruha, utcai öltözék, sminkcuccok, stb. A saját igényeidet ezen belül te ismered.


Érdemes minden konyhai felszerelésből 1 valamit vinni, vagy megnézni mi van az albiban, mi az amit használni tudsz és majd ez alapján bevásárolni. 1 lapos, 1 mély, 1 kistányér, müzlis tál, pohár, bögre, evőeszköz, konzervnyitó, fakanál, kisserpenyő, kislábas, amiben egy főre tudsz kényelmesen főzni.

Ágynemű, ágyneműhuzat, ha kell, akkor függöny, némi dekoráció a szobába, hogy otthonosabb legyen.


Hajszárító, hajvasaló, egyéb ketyerék, ami kell.


Én első körben ennyit mondanék, ezzel már bőven ki lehet bírni egy hetet, a többi megbeszélés kérdése. A lekótársakkal kell egyeztetni ki hogy veszi a tisztítószert, mosószert, szemeteszsákot stb. Közös/mindenki használja a sajátját?


Én ennyivel költöztem, aztán ami nagyon sos volt, azt megvettük egy közeli boltban. Kaját ne cipelj, majd bevásárolsz ott!

2016. aug. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2016. aug. 23. 19:15
 7/7 anonim ***** válasza:

Igaz csak kolis voltam eddig de nálunk az a menetrend, hogy levisszük a szükséges holmijaim (ruhák, könyvek, tisztálkodási szerek, fürdőszoba polc, éjjeli szekrény, konyhai felszerelés stb) ezeket a holmikat lepakoljuk és elmegyünk vásárolni. Ilyenkor élelmiszereket, tisztítószereket, ásványvizet vásárolunk. Nagyban megkönnyíti a dolgom, ha ilyenkor megvesszük a nehezebb holmikat, pl több karton vizet és később nem nekem kell cipekedni, a nagy csomag wc papír is sokáig bírja. A tartós dolgokkal nem lehet mellé lőni.


A lakótársaktól kérdezd meg, hogy náluk milyen a rendszer, hogyan oldják meg a takarításhoz szükséges szerek beszerzését és ezek alapján vásárolj.

2016. aug. 24. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!