Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha 1 eves szerzodesem van, de...

Semmii kérdése:

Ha 1 eves szerzodesem van, de fel ev utan elakarok menni es magam helyett keresek masik berlot akkor vissza adhatja a kauciot? Vagy inkabb ne fizessek 3 honapot mig ott vagyok es "lelakom" a kauciot.

Figyelt kérdés
Szerzodesben ugy van 3 honapbol 1 jar vissza. Lakasra nagyon vigyaztam, takaritottam.

2016. okt. 1. 18:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Ha a szerződés szerint egy jár vissza, akkor egy jár vissza, mindegy, hogy keresel-e másik bérlőt, nyilván ő is talál. Én hasonló feltételekkel adtam ki a lakásom, nem adtam volna vissza többet, csak amennyi a szerződésben volt, ha idő előtt elmegy. Azonnal találtam volna új bérlőt.
2016. okt. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
49%
Ha te viszel magad helyett valakit, azt nem köteles elfogadni bérlőnek. Ha viszont azonnal kiadja másnak a lakást, akkor nincs alapja megtartani a kauciót. A kaució ugyanis a meg nem fizetett költségek fedezete. Alapesetben a szerződés lejártáig fizetni kell a lakbért, ha nem teszed meg, akkor levonja a tulaj a kaucióból. Ha azonban ő maga is kilép a szerződésből azzal, hogy kiadja másnak a lakást, akkor mire is fizetnél lakbért, amit a kaucióból kellene fedezni? Az egy szokásos lehúzás, hogy mindenképpen megtartják a kauciót.
2016. okt. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Első valaszolo, ha nem adja vissza a kauciot akkor annyi kart okozok a lakasaban, hogy "egyenerteku" legyen. Akkor neki is nagy macera lenne javitgatni, idegeskedni illetve kereshet lakot.
2016. okt. 1. 19:57
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

Elég gyökér vagy. Nyilván ha az van a szerződésben hogy 1 jár vissza akkor 1 jár vissza, ha nem tetszett minek írtad alá a szerződést? Ha kárt okozol a lakásban valószínűleg azt az 1-et sem fogja visszaadni, majd keres megfelelően drága szakembert aki drágán javítja ki, talán még be is perel a plusz költségekért ami a 3 havi kaución felül van.


Ha aláírtad a szerződést tartsd be.

2016. okt. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%
Tessék, ilyen férgek a bérlők.
2016. okt. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
De neki igy miert eri meg ? Nem nagyon ertettetek meg amit irtam.
2016. okt. 1. 20:28
 7/12 A kérdező kommentje:
Amugy eggyaltalan nem vagyok fereg, tisztessegesen fizetek mindent. Rendben tartottam az egesz lakast. Egyedul a tulaj lenne fereg ha nem megy bele, mivel kara nem lesz egyaltalan.
2016. okt. 1. 20:31
 8/12 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem te nem érted mit jelent hogy valakivel megegyeztél valamiben.

Meg ugye összetörnéd a lakását, ezután mit gondolnánk rólad?

2016. okt. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
93%
A szerződést nem csak dísznek írják. Ha aláírtad be kell tartanod, mint ahogy neki is. Tényleg elég tapló lehetsz, ha direkt okoznál kárt, miközben te nem akarod betartani a szerződést.
2016. okt. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
64%
I.diota
2016. okt. 2. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!