Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Két fizetésből (250 ezer Ft 2...

Két fizetésből (250 ezer Ft 2 személyre) meglehet élni Budaesten úgy, hogy lakást bérelnénk? LENT

Figyelt kérdés

Nemsokára párommal költözünk fel Pestre. Kinéztünk egy cuki kis 1 szobás lakást 80e + rezsiérta XI-dik kerületben. Neki 130e Ft-os fizetése lenne, mert ahol most dolgozik, azt tudná folytatni a belvárosban is ugyanannál a cégnél, tehát ez már biztos. Én nemrég kaptam egy állás lehetőséget és 120e Ft-ot keresnék. A kérdés az, hogy ennyi pénzből megfogunk tudni-e élni? Itt értve mindent (lakbér, rezsi, közköltség, kaja, buszbérletek, stb.)? Egyértleműen odafigyelve a kiadásainkra. Azért szeretnénk olyanok véleményét is látni. akik már esetleg hasonló helyzetben vannak, mert nagyon sokan leakarnak beszélni, hogy belevágjunk az elköltözésbe, mert hogy elvileg a "saját szarunkba fogunk meghalni"... Bocs a kifejezésért...

Normális válaszokat kérek.

Köszönöm szépen. :)


24 F és 23 L.



2016. okt. 29. 15:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
56%

Nagyon csórózva lehet csak csinálni.

80e + 40e rezsi

20 kettőtök bérlete

Telefont ti tudjátok, de minimum 10e

Marad 80 kajára ruhára utazásra szórakozásra.

Kajára 60 elmegy, ha nem parizeren és farháton tengődsz.

20ezer marad minden másra, az nagyon kevés

2016. okt. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
A fizetésekhez még hozzájönnek a plusz bónuszok,a miket elfelejtettem megemlíteni. Párom általában még egy olyan 20e Ft-ot szokott kapni bónuszban és 15e Ft-ra kajajegyeket. Én nekem is lesznek bónuszaim, csak azt még nem tudom mennyi...
2016. okt. 29. 16:08
 3/18 A kérdező kommentje:
Meg emellett én most fogok mesterizni, így annak elvégzése után, talán majd kaphatok egy jobban fizetett állást is.
2016. okt. 29. 16:10
 4/18 anonim válasza:
75%

Mi pont ennyiből jövünk ki.

100 a lakás plusz a rezsi.

50 a kaja.

Bérletet állja a cég

10 ezer a telefon

Szal méh marad 90 ezer

2016. okt. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
67%
Keressetek olcsobb lakast, pl itt van egy : [link]
2016. okt. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
24%
Két személynek kajára elég bőven 30 ezer is, ha főzöl és nem kész kajákat, szószokat stb-t veszel.
2016. okt. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
70%

6-os: napi 1000-esből nem jön ki a kaja két személyre, ha nem olcsózsömlén és olcsópárizsin élnek. Gyümölcs, zöldség, hus drága.


Szerintem 250 ezer biztos havi jövedelemmel bele lehet vágni, de nagyon kell takarékoskodni avagy alkalmi pénzkereső kiegészitő munkákat bevállalni. Szórakozásra semmi nem fog jutni. max kézenfogva sétálgatni fogtok ingyen, de mozi nem lesz.

2016. okt. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
88%
6-os: ja, az ebédet ki lehet hozni ennyiből. De a legtöbb ember nem egyszer eszik egy nap.
2016. okt. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Megélni meglehet, de ahogy írta az utolsó, a szórakozást, és más "luxust", mondjuk sport vagy bármi ilyesmi, azt el kell felejteni. És napi 1000 forintból nem ehet két ember normálisan. Ha főzöl még úgy sem jön ki kettőtökre az alapanyag egy 1000-ből, és még min. két étkezés van az ebéden kívül.
2016. okt. 30. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem is meg lehet így élni :) A lakás amit találtatok is elég jó árban van, de azt tudnod kell hogy ha lakást akarsz kivenni akkor ha látsz egyet telefonálni kell, odamenni, megnézni, kivenni mert nagyon hamar elviszik a jókat (mivel kevés a kiadó lakás)... Szerződést pedig mindig írjatok, minimum két hónap felmondási idővel.


Ha utánaszámoltok a kiadásoknak akkor

80 albérlet

40 rezsi (kb. villany, gáz, net, tv, mobiltelefon, közös költség)

20 a két bkk bérlet

80 a kaja (napi kb 1300 Ft/fővel számolva, de tudom nem mindenki olyan mint én, nekem az étkezés szent és abból sosem adnék lejjebb, persze ki lehet azt hozni 500ból is, ezt magadnak számold ki)

15 szórakozásra (mozi, bowling, sörözés a barátokkal)

15 utazásra (ha vidékről költöztök fel számolj azzal is, hogy nyilván időnként hazaugornátok a családot meglátogatni)

2016. okt. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!