Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A közös költséget hogyan...

A közös költséget hogyan kellene a szerződésbe bele írni?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom, akkor a közös költséget a tulajdonosnak kell fizetnie, azt nem terhelheti rá a bérlőre. Persze a valóságban ez nem így van, de valahogyan ezt bele kellene írni a szerződésbe.

A közös költségben benne lenne a víz és a fűtés is, ezt hogyan írjuk bele a szerződésbe, hogy ne mondhassák azt, hogy mi nem fizettük be a víz/gáz számlákat stb...


Ebben tudna valaki segíteni?



2016. nov. 5. 20:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
34%
El vagy te tévedve.
2016. nov. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Miért is?
2016. nov. 5. 20:22
 3/17 A kérdező kommentje:
Vagy erről van hivatalos papír a közös képviselőtől? Hogy mennyi az annyi, és mit tartalmaz?
2016. nov. 5. 20:25
 4/17 anonim ***** válasza:
69%

A fogyasztás jellegű kiadásokat (lépcsőház fűtés, világítás, szemétdíj és hasonlók) a bérlő fizeti.


Amit szabály szerint nem a bérlő fizet (persze a rafkós tulajdonosok előszeretettel lőcsölik ezt is a bérlőre): az épület karbantartása, javítása, felújítása, az ahhoz kapcsolódó hitel illetve előtakarékosság (felújítási alap).


A bérleti szerződésben tételesen fel kell sorolni, hogy mely költségeket fizeti a bérlő.

2016. nov. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Ezeket írja: bérleti díj, rezsidíj, mindenkori közös költség. Ez utóbbi mit takar?
2016. nov. 5. 21:58
 6/17 anonim ***** válasza:
4%

Nyilván mindent, a felújítást, hiteltörlesztést is.


Kérdezd már meg, hogy a lakás vételárát meg hiteltörlesztését esetleg nem akarja-e veled fizettetni a lakbéren felül...

2016. nov. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk egyszerűen genne van, hogy a közös költséget fizeti. Nem problémázott a bérlőm, alacsony a közös költség, a felújításokra, javításokra szedett plusz célbefizetéseket természetesen én fizetem.
2016. nov. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Én is most beleírtam, hogy mennyi az annyi, és hogy mit tartalmaz. Akkor ez így most ellentmond a "mindenkori" közös költségnek, mert abba minden beletartozik?
2016. nov. 6. 10:34
 9/17 anonim ***** válasza:
77%
Mindenkori közös költség az, ha januárban pl 5000 FT de decemberben már mondjuk 6000 FT. Ha emelkedne -mert sajna szokott - akkor is a bérlő fizeti. Egyébként mindenhol a bérlő fizeti a közös költséget, mert az ő szemetét hordják el, ő kapcsol villanyt a lépcsőházban, tehát ő él a lakóházban, NEM A TULAJ!
2016. nov. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

Pont azért nem szabad a bérleti szerződésben az épület karbantartásához, javításához, felújításához kapcsolódó és hasonló költségeket átvállalni, mert ezeket a tulajdonosok közössége egyik napról a másikra megemelheti (vö: "mindenkori" közös költség, tehát nem kifogásolhatod, ha megemelik), és lehet, hogy te már nem is laksz ott, mire ténylegesen fel is újítják az épületet.


Az épület felújítási stb. költségei a tulajdonlás kockázatához tartoznak, ezért a tulajdonosnak kell fizetni ezeket.

2016. nov. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!