Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Egyetemista élet albérletben?

Egyetemista élet albérletben?

Figyelt kérdés

Most leszek másodéves egyetemista és úgy jött össze hogy albérletbe megyek egyedül. Viszonylag minden üzlet közel lesz(spar,dm stb stb) de nem igazán tudom hogy mi is az alap egy háztartásban mivel eddig ezeket a szüleim pldották meg. Milyen kajákat,tisztítószerekez vesztek otthonra, stb?és mennyit költötök egy héten ? És milyen gyakran mentek vásárolni,miket esztek egy nap? Bocsi a sok kérdésért csak nem vágom a dolgokat:D Főleg egyetemistáktól várnék válaszokat

21L

.



2016. nov. 16. 15:38
 1/3 anonim válasza:
100%

Én egy félévet úgy voltam, hogy főbérlővel egyedül, meg két félévet barátokkal.


Kérdés az, hogy mennyire leszel magadra utalva, és mi az, amit ténylegesen egyedül kell megcsinálnod. Pl.: én mindig hazavittem hétvégén a ruháimat, és anyám mosta nekem, de ha ez nálatok nem megoldható, akkor kelleni fog mosószer például. Meg mosogatószer még mindenképpen.

A kaját meg te tudod. akár napi szinten is vásárolhatsz, úgy hogy minden nap annyit veszel, ami aznapra kell, de ez nem igazán praktikus. Én általában egyetemen ebédeltem, szóval sokszor csak májkrém volt a hűtőbe.


23/F

2016. nov. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Erre szerintem nem lehet relevans valaszt adni, mivel mindannyian masok vagyunk.

Amikor meg ket lannyal laktam egyutt, akkor a tisztoszereket kozosen vettuk, es harmadoltuk az osszeget. Mosast mindenki maganak intezte, sajat oblitovel, mososzerrel, soha nem mostunk egyutt, en erre kenyes vagyok.

Kaja is valtozo volt. En altalaban foztem magamnak, ha hetvegen hazamentem, akkor anyukam ugy csomagolt nekem kajat, hogy eleg volt kb. szerdaig. Ezen kivul mindig voltak mirelit cuccok a hutoben, plusz felvagott, virsli, ilyesmi. A lakotarsaim sokszor lefagyasztottak a kajajukat, utana csak ki kellett engedniuk, nekem ez annyira nem mukodott valamiert.

2016. nov. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Harmadéves egyetemista vagyok. 21/F


Én főzni is szoktam, illetve rendelni/elmenni étterembe is. Nyilván ezt a pénzügyi helyzet szabja meg, illetve az, hogy szeretsz-e főzni, én szeretek. Érdemes mirelit vagy konzerv dolgokból tartani otthon, hátha esetleg éjjel megéhezel vagy csak egyik nap rossz idő lenne vagy megbetegednél és nem lene kedved kimozdulni. Ami számomra mindig gondot okozott az az adagok (1 liter tej, 1 doboz vaj, 1 csomag saláta, ilyenek) amit ha megbontasz meg kell enni de ha egyedül vagy nem mindig fogy el. Ha nem akarsz pazarolni kerülöd az ilyemsiket vagy akkor ha valamit megbontasz el is fogyasztod.



Tisztítószerekre nem kell sokat költeni, megveszed és elég sokáig, utána mindig pótlod. Takarítani meg akkor mikor jól esik és úgy érzed szükséges.


Bevásárolni meg én minden nap szoktam szinte, amit éppen kívánok vagy eszembe jut beugrok, a bolt nálam is nagyon közel van.


Havi szinten a kajára és tisztítószerekre, tisztálkodásra szerintem összesen 50-60 körül költök, ebből 55 kaja, 5 pedig tisztálkodás és takarítás (bár tisztálkodáshoz éncsak sampont, tusfürdőt, fogkefét és fogkrémet veszek, szóval semmie xtra)

2016. nov. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!