Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Trükkök arra, hogy hogyan...

Trükkök arra, hogy hogyan lehet aludni egy éjszaka mászkáló lakótárssal?

Figyelt kérdés

Éjjel fürdik, vizet forral, mászkál, égeti a szobában a villanyt, ami az üvegajtókon bevilágít hozám.


Füldugóval alszom,de egész éjjel nem tudok úgy mert egy idő után fáj tőle a fülem.

Vettem ilyen szem letakaró gumis valamit, de az sem 100 százalékos.


Éjjel felébredek rá és órákig nem tudok visszaaludni, másnap meg esek össze.


Kitenni nem éri meg anyagilag, de helyette sem tudok jobb lakótársat.


Tipp, hogy hogyan éljem túl a vele együttélést? Hogyan tudnék jól aludni?


Miattam nem fog életmódot váltani.


2016. nov. 28. 17:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
68%

Márpedig igenis kell keresni mást a helyére, és ha van, dobd ki a mostanit, mint egy rühes kutyát!


Persze vannak trükkök a jó mély alvásra, de ezek nem is trükkök, inkább szerek(pl.: nyugtatók, kis mennyiségű alkohol), viszont ezek meg addiktívak, így nem javasolnám őket.

2016. nov. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%
Jó erősen kösd hozzá magad, nehogy leessél, miközben mászkál.
2016. nov. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

És szerintetek akkor sem tolerálható, ha tanul?

Neki este megy a tanulás. Délig meg alszik....

Halkan megjegyzem, nem 8 órát órát,hanem többet.


Azért is kérdezem, mert már nem tudom hogy egy rendes emberrel cseszek ki, vagy tényleg igazam van.

2016. nov. 28. 19:22
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem rendesség kérdése, akárhogy is nézzük, két teljesen különböző életvitelű ember nem tud normálisan együtt élni, mert egyszerűen annyira különböznek, hogy nincs kompromisszumos megoldás.
2016. nov. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom,szóltál-e már neki,hogy lehetőség szerint halkan közlekedjen éjjel,ha normális és alkalmazkodó képes,igyekezni fog....Az ajtóra vegyél jó sötét és vastag sötétítő függönyt,így a fény egyáltalán nem fog még beszűrődni sem,és hang szigetel is némileg.Nem lehetsz egy jó alvó alapból sem igaz?Ha végképp a sötétítős megoldás sem válik be,muszáj lesz keresned valaki mást...
2016. nov. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Régen az én ajtómon is sötetitő függöny volt. Segitett sokat.

Most meg egyedül lakom :D

2016. nov. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Engem is nagyon zavarna egy ilyen lakótárs. Megjegyzem, még szerelmi kapcsolatban sem menne hosszu távon ekkora életmódbeli különbség...


Először próbálj meg vele beszélni, hogy tud-e változtatni. Aztán ha nem, akkor keress másik lakótársat. Ha jól sejtem, akkor rajtad múlik, te vagy döntési helyzetben, és tudsz változtatni.


Én laktam kollégiumban, ott nem lehetett rajta változtatni, és mindhármunk életét nagyon hátrányosan befolyásolta az éjszaka tanuló (kávézó, eszegető, stb.) negyedik szobatárs... néha azt hittem megőrülök, sok volt a veszekedés.

2016. nov. 29. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Én ezt a mondatot nem teljesen értem:

"Füldugóval alszom,de egész éjjel nem tudok úgy mert egy idő után fáj tőle a fülem. "

Én ha lefekszem aludni, aztán reggelig nem kelek fel. Hogy tudod te egy idő után kivenni a füledből? Ha meg még elalvás előtt kiveszed, akkor értelme nem is volt.


A megoldás pedig mindkettőtök számára a szobatársváltás lenne. Gondolom számára is zavaró, hogy te meg délelőttönként motoszkálsz.

Persze megkérheted arra, hogy már korábban fürödjön meg, a kávét/teát is még azelőtt főzze meg magának, hogy te elmennél aludni, és hogy a lehető legkevesebbet mászkáljon, de akkor ugyanez elvárható tőled is amikor ő alszik.

2016. nov. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Délelőtt motoszkálok?

Rendes ember dolgozik délelőtt, ő meg a tök csendben alszik.

2016. nov. 30. 17:18
 10/16 anonim ***** válasza:
Felejtsd már el ezt a "rendes ember"-dolgot. Nem attól rendes ember valaki, hogy éjjel alszik és nappal dolgozik.
2016. nov. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!