Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit csináljak így a lakótársai...

Piriiiii kérdése:

Mit csináljak így a lakótársaimmal?

Figyelt kérdés

20L vagyok, alig egy hónapja élek együtt két másik nővel (mindkettő a 30-hoz közel, ha számít bármit is).

Igazából nem mintha akkora gond lenne, csak kicsit furán élek meg itt bizonyos helyzeteket. Eleinte tök jó fejek voltak, nekem is még tartott a suli (ugye ezen a héten vizsgaidőszak van már), alig voltunk itthon, nem volt konfrontálódás. De valamikor a hétvégén az egyik csaj írt egy kis litániát a közös fb-chatbe, hogy valaki használja a fogkrémét, ne csináljunk már ilyet (előtte mondjuk szólt külön nekem, hogy lesz egy ilyen írása és ne vegyem magamra, tudja, hogy nem én vagyok). Azt ott akkor a chatben ők ketten lerendezték, de a harmadik csaj írt a wc-papír használatról is. Hogy ő viszont mindig tesz ki wc-papírt, de eddig még egyszer sem tűnt fel neki, hogy más ezt megtenné. (azt hozzátenném, hogy beköltözésemkor egy adag wc-papírral kezdtem az ittlétet, az összeset ki is raktam oda...). Szóval, az lett a helyzet, hogy hárman vagyunk, ketten pakoljuk ki a wc-papírt, a harmadik meg sajátot használ és biztos mindig hurcolássza magával (furcsa megoldás, mármint nem gyakran látok ilyet, de szíve joga). Viszont ez a fogkrémes ügy, meg amúgy is a bizalmatlanságom arra sarkall, hogy én is használjak mindent külön... Nekem eddig mondjuk még nem tűnt fel, hogy bármiből kevesebb van, de ezek után azt látom tisztának, ha akkor én is elzárva tartom mindenemet. Tudom, bagatell és igen anyagias dolog, de azért annyira mégsem, csak szeretnék elkerülni minden jövőbeli konfliktust.

De ezt az egészet bizonyos egyéb helyzetek is továbbfeszítik, ezekről most nem írnék, egész más téma (bár még kellemetlenebb).

Ti mit tennétek?


2016. dec. 15. 08:32
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Kozos fb chat. "Lanyok, a tovabbi problemak elkerulese erdekeben, szerintem mostantol mindannyian tartsuk elzarva a dolgainkat, es ha valaki kint hagy valamit, akkor az kozos."
2016. dec. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Meg kell beszelni, hogy mi az, amit kozosen hasznaltok es azt kozosen is vegyetek meg. Mosogatoszer, mosopor, oblito, wc papir, fogkrem, tussfurdo, sampon, torlopapir, szivacs, stb. Egyebkent meg ugyis lesz olyan, hogy valaki a te cuccaidat hasznalja, vagy pont forditva, de hat massal lakni ezzel is jar.
2017. jan. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!