Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Plusz pénzért van esélyünk...

Plusz pénzért van esélyünk kisállatot vinni az albérletbe?

Figyelt kérdés

Párommal most költözünk a szüleimtől albérletbe, de egyszerűen alig van olyan lakás Pesten, ahova kisállatot is lehetne vinni. Ahová külön fel van tüntetve, az az albérlet általában olyan is. Nem akarunk ilyen lerobbant, régi bútoros lakásba költözni, főleg hogy tudom, az én kiskutyám soha semmiben nem tett még kárt. Egész nap alszik, sétálni is lusta (mopsz).

Arra gondoltunk felhívjuk a sima hirdetéseket, ahol nincs külön feltüntetve a kisállat, és csak ha látják, hogy tiszták és normálisak vagyunk, akkor mesélünk a kutyusról. Esetleg ráajánlunk egy 10-est vagy egy plusz havi kauciót is, hátha úgy meggondolja magát. Szerintetek működhet így? Érdemes megpróbálni?


2016. dec. 16. 17:04
1 2
 1/19 anonim válasza:
62%

Nem érdemes megpróbálni.

Nekem fizethetnél akármennyit, nem engedném oda a kutyádat.

Az én lakásombam nem hullatná a szőrét, akármilyen jólnevelt.

2016. dec. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
65%
sajnos én sem adnám ki kutyás embernek. Sorry de hidd el a bérbeadó szempontjából nagyon sok gond van ebből.
2016. dec. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Ne keseredj nagyon el, szerintem megoldható. De tényleg ki kell fogni azt, aki hajlandó kutyát engedni. A plusz kaució nem valószínű hogy reális opció, de a plusz 10K havonta már csalogató lehet sokak számára. Próbálkozzatok vele, szerintem néhányan biztosan hajlanának rá. Ha nem próbálkoztok, akkor sosem tudjátok meg.

De mindenképpen jelezzétek előre, bármiféle szerződés megírása előtt, hogy rendelkeztek ebbel, úgy a tisztességes.

2016. dec. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
96%

Ha rajtam állna hogy kiadjam-e állatos bérlőknek, mérlegelnék és a megítélésem alapján, ha látnám hogy igényes emberek akkor nem bánnám. Egyébként meg nem tudom ki hozta divatba azt hogy még tengerimalac sem mehet a bérlőkkel együtt beköltözni. Ez olyan dolog hogy rendesen fizető embernek elnézhető, hisz úgyis az megy albérletbe aki rá van utalva.


Érdeklődni kell több embernél, de fennáll annak az esélye hogy ahol engednek állatot ott ti fogtok lerobbant körülmények között lakni.

2016. dec. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem érdemes megpróbálni, mert már láttam is olya hirdetést ahol azt írták hogy plusz x összegért vihető kisállat.
2016. dec. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Nem értem miért ennyire nehéz, amikor tényleg olyan ez a kutya, mintha ott sem lenne. Nálam kutyával együtt mindig ragyogó tisztaság van, ami nem mondható el nagyon sok barátomról, aki albérletbe lakik, főleg ha fiúkról van szó. Néhányukhoz be se lehet menni a lakásba a kupitól, pedig egyébként rendes, diplomás, dolgozó vagy egyetemista emberekről van szó. Első ránézésre senki nem mondaná meg, hogy mocsokban élnek, ezért kapnak normális lakást. Mi meg azért nem, mert azt gondolják, hogy aki kutyával él, az csak mocskos, igénytelen ember lehet. Nem értem, komolyan. :(

És ha többet ajánlunk rá? Inkább fizessünk 20-30 ezerrel többet, de egy lyukba nem költözünk és a kutyámat se dobhatom ki.

2016. dec. 16. 17:36
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ami rád igaz, az nem igaz a kutyatartók nagyrészére. A tulajdonos pedig nyilván nem ismerhet sem téged, sem a kutyádat, és nem fog minden egyes bérlő után nézni, hogy mennyire szokta rendben tartani a lakást. Sokkal egyszerűbb azt mondania, hogy keres mást a lakásba.
2016. dec. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Egy macskát még értek is, de egy kutya milyen kárt tud tenni a lakásba? Hullik a szőre, ennyi, az ember felporszívózza. Vagy még mit csinálhat, ami tartós kárt okoz?
2016. dec. 16. 17:53
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Szétkaparja az ajtót, bútorokat, ugat, a szomszédok a tulajdonosnak panaszkodnak. Ilyesmi gondok miatt nem látják szívesen a bérbeadók - tisztelet a kivételnek - a kutyákat. Arról nem is szólva, a belvárosban szinte lehetetlen sétáltatni... S igen, van kutyám méghozzá nagytestű lakásban.
2016. dec. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
68%
Érdemes megpróbálni. Én is adok ki lakást, ha szimpi egy bérlőjelölt a kutya is "szobakutya" típusú és rá is ígérnek plusz pénzt én pl. belemennék. Havi plusz 10 ezer már elég csábító lenne. És sokkal inkább egy szobakutyás, mint egy dohányzó bérlő.
2016. dec. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!