Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Változik az albérleti díj, ha...

Változik az albérleti díj, ha kevesebb mint egy hónapot lakni ott?

Figyelt kérdés

Hoszabb távon történik a bérlés, de egy bizonyos hónapban csak két hetet tölt az albérlő a szobában. (szoba bérlés)

Ilyenkor mennyi az albérleti díj az adott hónapra?


2016. dec. 21. 19:48
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Nem változik.
2016. dec. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
gondolom arra celzol,hogy a fogyasztasod csokkenese miatt legyen aranyosan kevesebb az akkori havidij, de ezt max a foberlovel beszelheted le, bar szerintem nem fog belole engedni.
2016. dec. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen én vagyok a tulaj. A bérlő nem kérte, csak így kicsit szemétnek érzem magam, de jól jönne nekem az a pénz.
2016. dec. 21. 20:16
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Általában a megkezdett hónap után szokás fizetni. Ha jelen konkrét esetben nem engeded el a díj bizonyos hányadát, ne legyen belőle semmi lelkiismeret-furdalásod.


Az albérlet az nem csak szállásadás, mit egy motelben vagy panzióban, ez egy ennél szélesebb körű szolgáltatás.


Itt személyes teret, otthont biztosítasz, ahol a bérlő a személyes tárgyai közt élheti az életét. Teljesen mindegy, hogy konkrétan hány éjszakát tölt ott, a személyes tárgyai folyamatosan ott vannak, és bármikor betoppan az, azok az otthonosság érzetét fogják kelteni. A bérelt szobát vagy lakást akkor is a bérlő lakja, amikor fizikailag éppen nincs is jelen.

2016. dec. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Általában a megkezdett hónap után szokás fizetni. - Mármint úgy értem, hogy a teljes havi díjat.
2016. dec. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyen lelkiismeret-furdalásod és ne érezd szemétnek magad!

Te, mint tulajdonos fenntartod a szobát a bérlőnek (és az összes holmijának) arra az időszakra is, amíg távol van. Ezt fizeti meg a bérlőd és ezért nem szólt, mert ő is jogosnak érzi.

2016. dec. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Oké, köszi
2016. dec. 21. 21:34
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi erővel a következő lakó meg majd azzal jön, hogy ő napi 8 órát dolgozik, 1 órát utazik melóba megy 1-et haza, és két órát jár edzésre naponta, akkor ő is csak a felét fizesse a lakbérnek hiszen tkp. csak 12 órát tartózkodik a szobában a 24-ből :D
2016. dec. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!