Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ennyi pénzből két ember meg...

Ennyi pénzből két ember meg tud élni albérletben? Mennyibe kerül a fenntartása?

Figyelt kérdés

Barátommal albérletbe fogunk összeköltözni.

Az én bevételem körülbelül 120 ezer ft lesz, az övé még kérdőjeles, de minimum ugyanennyi, szóval összesen 240 000 forint.

Ennyi pénzből milyen körülmények közt fogunk tudni élni (tekintve az ételt stb)?



2017. jan. 17. 12:24
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy Budapestről lenne szó, Zuglón és környékén
2017. jan. 17. 12:27
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

Mennyi az albérlet? Ha számolok mondjuk egy 120+rezsivel, akkor marad szűk 100 ezretek minden másra. Bérlet, kaja, pia, kultúra, szórakozás, ruhák, telefonszámla, stb. Meg lehet oldani, de két főnek ez nem fog ragyogó életszínvonalat biztosítani.


Ha néha elmentek mondjuk moziba, vesztek egy könyvet vagy egy cipőt, akkor kb napi 1 ezer Ft / fő a kaja, pia, kávé, stb. Az nem sok, de némi fantáziával és otthon főzéssel megoldható.

2017. jan. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyszabású tervek nélkül igen, meg tud élni két ember.
2017. jan. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
70-80 ezer forint körül vannak az árak, ahogy nézegettük plusz a rezsi, közös költség.. A rezsi két főre kb mennyire jön ki egy hónapban?
2017. jan. 17. 14:47
 5/8 anonim ***** válasza:
78%
70-80 ezerért lakást találsz? Én nem találtam. 58nm es lakásban voltunk,víz+csatorna kb 3500/hó, villany (villanybojler,elektromos melegítő fürdőben) kb 11-12 ezer,gáz konvektoros fűtés olyan 15 ezer. Internet 5000. Ennyi infót tudok nyujtani
2017. jan. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%
Én Zuglóban lakom, jó helyen, a házunkban kb. 2500 Ft/m2 áron adják ki a lakásokat (garzon). Egy 40 m2-es lakásra 2 fővel a víz-villany-gáz kb. 30 ezer átlagban (télen több, nyáron kevesebb, de lehet minden hónapban azonosan fizetni), közös költség 8 ezer, és számoljunk 20 ezret tv, internet, telefonokra. Vagyis kb. 160 ezer Ft. Marad 80 ezer. Az szűken kajára elég, de már BKV bérletet, ruhákat, mozijegyet, stb. nem lesz miből venni...
2017. jan. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egyébként egy ismerősünk mesélte, hogy ő (most meg nem tudom mondani, hogy pontosan hol, de egy hasonló környéken, Budapesten) egy 3 szobás lakást bérel rezsivel, mindennel együtt 120 ezer forintért havonta.

Ez csak ilyen kis érdekesség, ilyet is ki lehet fogni.

Majd meglátjuk, hogy hogyan alakul, de mondom ez a legkevesebb összeg, ami havonta a rendelkezésünkre állna, ettől csak jobb lehet, szerencsére.

Meg furcsálltam, hogy egy korábban feltett kérdésben a kérdező 150 ezer forintból szeretett volna albérletbe költözni a párjával szintén Budapestre, ahol azt írta kb mindenki, hogy szűkösen, de megoldható, ki lehet jönni ennyi pénzből. Míg itt azt olvasom, hogy 140 gyakorlatilag a lakhatás és akkor még nem evett az ember..

2017. jan. 17. 22:26
 8/8 anonim ***** válasza:

Zuglóban te 70-80-ért nem fogsz lakást bérelni, maximum egy lepukkant lyukat. Tegyük fel találsz mondjuk 100-ért.


Kéthavi kaució + egy havi bérleti díj: 300.000-ért LÉPSZ BE a lakásba, ezt azonnal fizetni kell. Rezsi jó esetben is havi 30-40.000 + a közlekedési, megélhetési költségek.


VEGETÁLNI talán épp elég lehet a pénz, de annak nincs sok értelme.

2017. jan. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!