Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Lakásbérlő köteles-e beengedni...

Lakásbérlő köteles-e beengedni vevőjelölteket a lakásba, ha a tulajdonos el szeretné adni az ingatlant?

Figyelt kérdés
2017. jan. 29. 12:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
14%
Köteles vagy sem, így is ùgy is bemennek ha akarnak. Nyugaton is zokszó nèlkül jött az ügynöksèg mutogatni a hàzat vacsora közben. Hàboroghatsz, de nincs èrtelme.
2017. jan. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem senkit nem vagyok köteles beengedni oda, ahol életvitel szerűen élek.
2017. jan. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
26%
Nem vagy koteles beengedni, viszont ne csodalkozz, ha masnap a tulaj felbontja a szerzodest. Azt neked kell tudnod, hogy mit irtal ala, hany napod lesz elkoltozni.
2017. jan. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%
Igen. De persze normálisan, előre egyeztetett időpontban. Szerinted, hogyan néznék meg, ha sose akarod őket beengedni?
2017. jan. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%
nekünk anno benne volt a szerződésbe,hogy biza be kell engednem. Persze nem úgy,hogy jönnek mennek az emberek hanem heti 1 nap. Mondjuk nagy jövés menés nem volt mert a második megvette
2017. jan. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Köteles beengedni, amennyiben a tulajdonos/ingatlanos elöre bejelentette az idöpontot és az neked megfelel. Ha nem, akkor viszont fel kell helyette ajánlani olyan idöpontot, ami nem problémás, lehetöleg egy héten belül az eredetihez viszonyítva.

Viszont ilyen lakásnézés hetente max. kétszer megengedett, akkor viszont kötelezö a bérlö részéröl beleegyezni.

Külön nagytakarítani nem kell emiatt, a normál életvitelnek megfelelö kisebb rendetlenség böven belefér.

Viszont szekrényeket, stb nem nyitogathatnak, kivéve pl elöszobai beépített szekrény vagy hasonló.

2017. jan. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
53%
Általában azok nem szeretik beengedni akiknél kosz ,szemét és trehányság van. Én például büszkén beengedném és még meg is mutatnám nekik hogy : Na igy kell egy lakásnak kinézni.
2017. jan. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%
A kérdésből vhogy az sugárzik,hogy te NEM szeretnéd beengedni? Mi a gond ezzel?Amennyiben a lakást nem tudnák megnézni a vevőjelöltek,akkor a tulaj hogyan adja el?
2017. jan. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Én a tulajdonos vagyok, nem a bérlő, csak eddig sem engedtek be soha a lakásba, ami eddig is furcsa volt. Július óta nem us láttam a lakást belülről, ami nagyon aggaszt. Most szeretném eladni a lakást, és már előre tudom, hogy problémázni fognak ezen, de ha jogom van érdeklődőket vinni, akkor ragaszkodni fogok hozzá. :)
2017. jan. 29. 15:53
 10/14 anonim ***** válasza:
21%
Nincs jogod, ameddig benne laknak. Előbb fel kell bontanod a szerződést, majd ha kiköltöztek mutogathatod. Persze ettől ők még beleegyezhetnek de nem kötelességük. Te a bérleti díjért cserébe lemondasz a lakás használati jogáról.
2017. jan. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!