Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerintetek megvalósítható...

Szerintetek megvalósítható lehet a lakásfelújítás úgy, hogy közben az albérlők benne laknak?

Figyelt kérdés

Van egy lakásom 250 km-re a lakóhelyemtől, elég jól ki lehet adni, nagy a kereslet, viszont fel kellene újítani, de ez ilyen távolságból nehezen kivitelezhető. Elektromos hálózat áthúzás, ablakcsere és festés (más nem szorul felújításra) lenne.

Szerintetek ez kivitelezhető úgy hogy közben az albérlők bent laknak és én nem tudok naponta felszaladgálni a felújításra a távolság miatt? Tehát kihívnám a szakembereket és én max hétvégén mennék le megnézni mi van.

Az albérlők takarítanának meg ilyesmi, természetesen némi díj , kb fél havi díj elengedéséért cserébe. Utána viszont hamarosan díjat emelnék mert jobb állapotú lakást drágábban is ki lehet adni.


Vagy felejtsem el az egészet és adjam el a lakást és vegyek egy másikat közelebb?



2017. febr. 1. 09:49
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Fordított esetbe te mit szólnál? Ha kiveszel egy lakást becuccolsz majd jönnek szétverik az egészet,a dolgaid koszosak lesznek,takargatva minden,a ház 800szor átpakolva, takarítasz,pakolsz,kerülgeted őket és még szabadságot is kiveszel mert azért illik ott lenni valakinek a szakikkal mert nem mind csak hétvégente ér rá és ugye a saját cuccait azért félti az ember...aztán kb fél havi díjat elenged a tulaj majd 1,5-2szeresére emeli mert fel lett újítva. Nos ez így marhára nem korrekt és undorítónk tartom.
2017. febr. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%

Beszéld meg velük.

Lehet, hogy még örülnek is a felújításnak. Végül is ők fogják élvezni az eredménynét.

Egy ismerősömnél direkt az albérlők kértek bizonyos felújításokat.

Egy másikak már legalább 10 éve albérletben élnek, ugyanabban, a tulaj megcsináltatott pár dolgot. Nyilván örültek neki. Ők nem akartak rá költeni, mert nem az övéké, de azért időnként fel kell újítani minden lakást, hogy normális legyen.


Ha nem vevők rá, akkor felbontod a szerződést, megcsináltatod a felújítást, ha kiköltöztek és keresel új albérlőket, ha kész a lakás. Vannak kivitelező cégek, ahol összefognak minden munkát, nem neked kell egyenként intézni mindent külön az egyes szakemberekkel.

2017. febr. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
69%
1-essel értek egyet. Ennyire fillérbaszó már nem lehetsz! Ja! Először fél áron, majd utána mehetnek Isten hírével, mert persze úgy se tudják kifizetni majd azt a horribilisan POFÁTLANUL magas összeget, amit majd bezsebelsz!
2017. febr. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
2017. febr. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Csak a 2-es válaszolt normálisan, a többi csak fröcsögés meg vagdalkozás. Az amit az utolsó belinkelt semmi köze az én ügyemhez.


A lakás most a piaci árakhoz képest nagyon olcsón van kiadva, szinte nevetségesen olcsón, és ez zavar, de addig nem akarok árat emelni amíg nincs felújítva (egyébként közepes állapotú, fürdő pl fel van újítva).

Ha fel lenne újítva kb 18-20 ezerrel többért ki lehetne adni. Tehát szó sincs dupla árról meg ilyesmi.

A legnagyobb gond a nyílászárókkal van, szerintem örülnének ha ki lennének cserélve.


Az nem értem mért undorító hogy egy jó állapotú lakást több pénzért adok ki mint egy lepusztultat. Így működik a piac. Persze ezt is megbeszélném velük előre.

Na mindegy majd megbeszélem velük, ha akarnak elköltöznek és kész.

Amúgy én laktam lepusztult albiban, és mindig mondtuk a tulajnak h cserélje ki a nyílászárókat de persze nem akart költeni a lakásra semmit, de örültünk volna neki. Végül 5 évig laktunk ott úgy h egy ft-t nem költött a lakásra, végül átköltöztünk egy jobb állapotúba ami 10 ezerrel drágább is volt.

Ha még én lennék az albérlő akinek egy ilyet felajánlanak akkor elgondolkodnék h megéri-e nekem a rumli meg a kosz egy hétig, aztán ha úgy gondolom h nem akkor megmondanám h nem és ennyi.

2017. febr. 1. 11:30
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én megbeszélném velük. Mondd el, hogy befektetnél a felújításba, a kellemetlenségeket kompenzálnád, de utána drágább lesz. Mondj el őszintén mindent és eldöntik, hogy mennek vagy maradnak ilyen feltételekkel. Ha mennek akkor keress generálkivitelezőt, és ők megoldanak mindent. Ha maradnak akkor meg engedj el szerintem legalább egy hónapot.
2017. febr. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
87%

Elfelejtős eladós verzióra szavazok.

500 km per hétvége, az durván egy tank benzin!

Vagy hagyd úgy ahogy van, befektetésnek tuti nem éri meg a felújítás

2017. febr. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 xswerdy ***** válasza:
ha a jelenlegi állapotához képest is olcsón van kiadva, emelj árat. Felújítást meg akkor csinálj, ha éppen bérlő csere van. De ilyen távolság esetén meggondolandó az is, hogy érdemes-e vele foglalkozni.
2017. febr. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!