Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit lehet csinálni ha a tulaj...

Mit lehet csinálni ha a tulaj folyton ide járkál?

Figyelt kérdés
2 hónapja bérlünk egy kis házat a párommal. A tulajjal az meg lett beszélve, hogy a kocsija az lehet itt, mert náluk otthon nincs garázs és úgy se használja csak kb havi 1x. Ez a kis ház az anyjáé volt. Többször volt, hogy mentünk haza és látjuk, hogy ott van. A párom mondta, hogy mikor nem voltam ott a házba is simán bejött. A csekkek neki mennek és azt is képes egyenként idehozni. Sokszor hivogat is telefonon stb. Már mikor kiadta a házat is fura volt, szerintem ki se akarta adni csak a felesége beszélte rá. Legszívesebben elmennénk máshova, de jelenleg nincs más. Már kezd nagyon idegesíteni. Párom azt mondta hétvégén mondja neki, csak félek nehogy azt mondja, hogy akkor menjünk ki. Viszont 1 évre van szerződésünk.

2017. febr. 9. 11:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Beszéljetek vel, hogy ez így zavaró. Joga van ellenőrizni természetesen az ingatlan állapotát, de szerintem ez bőven elég havonta egyszer. És hogy bemegy, amikor nem vagytok ott... Mi van, ha eltűnik egy cuccotok, és nem tudjátok, hogy ő vitte el vagy egy betörő járt ott?
2017. febr. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Cseréljetek zárat.
2017. febr. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

Kedves Kérdező


Miután Te kivetted az ingatlan, ő csak a TE engedéjeddel mehet be a házba. Ti sem mentek be az ő otthonába csak úgy.

Jogszerütlen, és még fel is jelenthetnéd. Beszéljetek vele, hogy ez ìgy nem mehet tovább, az a ti magánéletetek. Ennyi erővel költözzetek valamelyikőtök szüleihez.


Üdv

2017. febr. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az engedélyetek nélkül nem mehet be a lakásba, mert az magánlaksértés, hiába az ő tulajdona!
2017. febr. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Zárcsere, vagy valamelyik havertól kölcsönkérni a négy éves Bettikét. Tudod, a rottweilert. :-))
2017. febr. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 tomika187 válasza:
100%
Mi is így voltunk ezzel a párommal. Ugyanúgy járkált hozzánk ellenőrízgette a házat, csekkekről beszámolót tartott. Elég kiszolgáltatott helyzetben voltunk. Az az igazság, hogy amíg szerződésben ott vagytok nem mehet be a házba,csak közös megegyezéssel. Ha nem vagytok otthon akkor csak tűz esetén, vagy rendőro beavatkozással mehet be a házba. Ez így jogtalan.Tudom,hogy nehéz helyzet ez, de meg lehet fogni, hogy ne csinálják. Oda kell állni és megmondani hogy ez így nem oké.Adózik azután , hogy kiadja a házat? Ezzel is keményen meg lehet fogni. Mi azóta már saját házban lakunk,de tudom hogy milyen kellemetlen ez a kiszolgáltatott helyzet. Minden jót kívánok és kitartás. Remélem rendeződik. :)
2017. febr. 17. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Hogyan alakultak azóta a dolgok, kérdező? Még ott laktok albérletben? Már nem jön be a házba az engedélyetek nélkül? Milyen gyakran jön ellenőrizni?
2020. dec. 24. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szia. Már egy 1 éve saját házunk van szerencsére.
2020. dec. 24. 08:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!