Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A bérlőm bejelentés nélkül...

A bérlőm bejelentés nélkül elköltözött az ingatlanból. Sms-ben átküldte az állítólagos mérőóraálláokat. Azt követeli, hogy fizessem ki a tetemes rezsitartozást, majd eljön hozzám a kaució többi részéért, és utána visszaadja a kulcsot?

Figyelt kérdés

Namármost. Nincs rendezve a felmondási idő. Nem láttam a lakást, nem láttam a mérőórákat. Kértem, írjunk átadás átvételi jegyzőkönyvet, nem is válaszol.

Ezt megteheti? Vagy ez törvénytelen?

A lakásomba ugye nem mehetek be, de mivel kiköltözött, bérleti díjat sem kell fizetnie?

Én január 30-án mondtam fel, ők annyit írtak egyszer emailben, hogy február végéig kell fizetniük bérleti díjat, de most már azt sem akarnak, szerintük február 15-ig kellett, mert titokban kiköltöztek. De én honnan tudjam, tényleg kiköltöztek-e? Illetve a lakást feltartják, nem tudom birtokba venni.

Nekem ez annyira zavaros, kérem, aki ért jozzá, segítsen.


2017. febr. 23. 10:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%

Ha kiköltöztek, akkor odamész egy lakatossal és zárcsere.

Kauciót persze nem kapják vissza.

Tartozás meghaladja a kaució összegét?

Ha problémáznak, akkor te az sms-sel tudod igazolni, hogy közölték veled, hogy ők már kiköltöztek. Akkor meg miért ne mehetnél be.

2017. febr. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
60%
Na, na na nehogy már a nyúl vigye a vadász puskát.A bérlő dirigál a tulajdonosnak ? Úgy megfenyegetném a rendőrséggel őket, hogy azt nem felejtenék el ! Kapd elő a kulcsodat és menj be a lakásba tanúval, tanúkkal, írjátok le a mérő órák állását. Ha a bérlő azt mondja, 15-ig kell fizetnie akkor fizesse ki a bérleti díjat + a rezsit 15-ig. Ha nem teszi, levonnám a kaucióból és felhívnám a figyelmét hogy a lakás kulcsot sürgősen szolgáltassa vissza, mert különben rendőrt hívsz.
2017. febr. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ.


Azért nem merek bemenni, mert az smsben az is szetepel, hogy néhány ingóságukat még bent hagyták :/, ill. Egyszer azt írták, hogy február végéig kell lakbért fizetniük.


A kaució két havi lakbér, ebből nagyjából egy havi a rezsi. A lakbér február 15-ig van fizetve.

Jár nekik vissza a kaucióból?

2017. febr. 23. 10:44
 4/15 A kérdező kommentje:
Szerintem ha egyszer ők leírták, hogy február 28-ig szól a szerződés, akkor addig kell lakbért fizetni, nem? Most hiába jelentik be (tegnap), hogy ők már régen kiköltöztek. Az sem biztos, hogy ez ifaz, szerintem ez nem bemondásra megy. Lassan február vége van, én pedig mem tudtam használni a lakásomat.
2017. febr. 23. 10:47
 5/15 anonim ***** válasza:
57%

Akkor február végén mész be, ezt a pár napot már ki lehet bírni. Addigra lejár a felmondási idő.

Mondjuk én tuti kitalálnék valamit, pl. hogy csőtörés gyanúja volt, muszáj volt bemenni :)

Mondjuk velünk ezt nem mernék megcsinálni, mert az első szórakozásra odamennénk és lerendeznénk őket.

2017. febr. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


És március 1-jén nyugodtan bemehetek tanúkkal? Le is cserélhetem a zárat? Hiába írta azt, hogy hagyott ott ingóságokat?


Kaució jár neki vissza?

2017. febr. 23. 11:16
 7/15 anonim ***** válasza:
58%
Ne azzal foglalkozz, hogy mi van az sms-ben, hanem azzal hogy mi van a szerződésben. Ezek alapján cselekedhetsz, de érdemes lehet legalább ingyenes jogi tanácsadásra elmenned, nehogy megüsd a bokád. Mi van, ha a bérlők pl zárat cseréltek? De ha nem, még akkor sem mehetsz be a kulcsoddal. Ráadásul nem úgy megy, hogy lejárt a felmondási idő is, és te kipakolsz. Akkor kérhetsz végrehajtást a bíróságon, utána pedig végrehajtókkal pakoltathatod ki a lakást. Nem egyszerű helyzet, az biztos.
2017. febr. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
72%

Ha tartozásuk van, akkor miért járna vissza a kaució?

Csak határozottan, mert hülyét csinálnak belőled.

2017. febr. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
93%

Amennyiben a szerződésben február vége van, akkor addig kell fizetni a lakbért! Ha ezt nem teszik meg, akkor nem jár vissza a kaució. A szerződést gondolom mindketten aláírtátok, ott az aláírása.Nincs olyan, hogy ő kiköltözött a hónap közepén és ezért nem kell fizetnie, pláne úgy, hogy még ott vannak dolgaik. Ez esetben neked veszteséges az egész hónap, mert lehet, hogy ő nincs ott, de a cuccai még igen, te konkrétan így nem tudsz oda hívni a helyére így senkit, pláne, ha a kulcsokat nem adja vissza. Persze... kiköltözött, de a dolgait otthagyta, az nem kiköltözés, olyan sincs, hogy titokban kiköltözés. Az meg a másik, hogy a lakást neked meg kell nézni, hogy teljesen rendben van e. Nyugodtan fenyegetőzz, hogy akkor találkoztok a bíróságon. Ebből az ügyből csak te kerülhetsz ki győztesen.


Nálunk régen úgy volt, hogy 5-en voltunk, mindenki külön szobában, egy éves szerződés volt, egy év után vagy megújítottunk a tulajjal a szerződést vagy nem, nem esetén a kaució visszajár(persze ha rongálás sincs). Abban az esetben ha még előtte kiköltözött valaki(mondjuk fél év után el akart menni), akkor vagy keres valakit a saját maga helyére, így visszakapja a kauciót vagy nem keres, de akkor a kaució nem jár vissza, mert így szerződésszegés történt, a tulajnak pedig nem kellemes hirtelen találni valakit a lelépő helyére és ha nem talál azonnal, akkor veszteséges, több hónap kieshet így.

2017. febr. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
58%
Nanana, de könnyen odavágjátok, hogy nyúlja le bátran a teljes kauciót! Mikor ő mondottfel nekik, illetve azt sem tudjuk, milyen összegről van szó! Vigyázz, nem fogatlan hülyékkel van dolgod, törvényesen intézd a dolgokat, ahogyan az az érvényes szerződésben írva van. Mit írtatok arről, hogy ha te mondod fel??
2017. febr. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!