Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A párom kitehet a lakásból?

A párom kitehet a lakásból?

Figyelt kérdés
Én vagyok a fiú. Most leszünk együtt másfél éve, de nem jövünk ki már jól, mindig voltak problémák, de kezd eldurvulni, főleg, hogy másfél hónapja hozzáköltöztem... Tulajdonlakás, az anyja nevén, de én tartottam el őt ezalatt a másfél hónap alatt, bútorozom a lakást, veszek ezt azt... Az lenne a kérdésem, hogy csakúgy kitehetnek-e jogilag az utcára, vagy kötelességük adni pár hónap haladékot, hogy ha arra fordulna a sor, hogy szét megyünk? Továbbá, ha nem vissza a szülőkhöz, havi 140es fizetéssel ti hova mennétek, mit csinálnátok? Lakótársakhoz? Sajnos ő vele volt az első, hogy elköltöztem otthonról, így még nem értek annyira a dolgokhoz, de egy valamit tudok, hogy a szülőkhöz vissza, biztos hogy nem... Kaució az nálam így nem játszik, szinte semmi félretett pénzem nincsen! Hova mennék akkor?

2017. jan. 15. 16:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom semmi papír nincs arról,hogy te ott laksz...igen, simán kivághatnak azonnal
2017. jan. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Semmi papír, hát persze... Hiszen, azt hittük, hogy jó család leszünk stb, de egyre jobban elmérgesedik a kapcsolatunk... Haszontalan, nem főz, nem mos, nem takarít, én dolgozom havi 280 órában, és a házi munkát és én csinálom.. Ő pedig 2 naponta 6 órát dolgozik, de ingyen, gyakornokként, ez most bonyolult... Egyre jobban nem bírjuk egymást elviselni, folyton csak veszekszünk, én ezt már nem bírom... Szóval gondoltam ha oda költözik az ember, nem kellene ezen parázni, hogy most van-e papír arról, hogy oda költöztem, vagy sincs... Nem áll ott a téma egyenlőre, hogy kirakna, vagy ilyesmi, lehet, hogy kiakar majd békülni, most fasirtba vagyunk, de attól még szeretném bebiztosítani magam!...
2017. jan. 15. 16:25
 3/15 anonim ***** válasza:
78%

Igen, kitehet. Jogilag semmi közöd a lakáshoz, gyakorlatilag az ő jótékonysága miatt lakhatsz ott.

Ha lenne bármilyen szerződésetek (pl. együtt bérelnétek lakást, stb.) akkor a szerződésben meghatározott felmondási idő lenne ez a határidő (ált. 1-2 hónap), de ez ugye nem áll fenn.


Havi 140.000-es fizetéssel lakótársat keresnék vagy garzont bérelnék. A külsőbb kerületekben már BP-n is van 35-45+rezsiért garzon.

2017. jan. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Eltartani eltudnám magam egy garzonban, de kaucióval egyszerűen ez képtelenség... A kaucióra elmenne az egész fizetésem, és akkor semmit sem fizettem még...
2017. jan. 15. 16:27
 5/15 anonim ***** válasza:
74%
Istenem akkor felveszel egy rövidtávú személyi kölcsönt és visszafizeted, de legalább van hol élned, nagy ügy. Vagy elmész maszekolni vagy túlórázol vagy extra munkát vagy másodállást vállalsz. Ne legyél már életképtelen légyszíves.
2017. jan. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Minden további nélkül kirakhat, de a bútor, amiket te vettél, a tiéd. Éppenséggel, ha nincs számlád, akkor nehéz bizonyítani, de jogilag a tiéd.
2017. jan. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
60%
Igen, ahogy előbb is írták: Kitehet a lakásból, de a bútorok a tieid, azokat viheted magaddal. Azt a pénzt, amit rá költöttél (eltartottad) már nem kaphatod vissza, mert más jellegű. Havi 140 ezres fizetéssel mehetsz albérletbe, bútorozatlan albérlet mégolcsóbb, azok meg ugye neked vannak. (Itt meg kell különböztetni a beépített bútorokat és a simákat. A simákat viheted, a tieid. A beépített bútor az a lakás felújításához hasonlónak számít, erre nem tudom mi a törvény, érdemes lenne utánakérdezned valakinél aki ért hozzá). Ha rám hallgatsz, ha a csaj tényleg ilyen "haszontalan", akkor kezdj el félretenni, ne költs rá sokat csak a legalapabb dolgokat, spórolj és lesz pénzed kaucióra, addig hátha nem tesz ki :) Amúgy ha jól tudom 7 vagy 14 nap alatt tehet ki, egyik napról a másikra nem.
2017. jan. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezt úgy hívják, hogy szívességi lakáshasználat, az illető semmire nem tarthat igényt.
2017. jan. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Anyjával kéne szerződést írnom, mert az ő nevén van, nem? Milyen szerződést kell ilyenkor írni, hogy bevédjem magam?
2017. jan. 16. 04:36
 10/15 anonim ***** válasza:
63%
A szülő szerintem nem hülye ! Oda adja a lakást szivesègbe , te meg szerződni akarsz :) nem semmi . Biztos mondanám - Jólvan koma ha ennyire akarsz 'lakolni " megìrjuk közjegyzőnèl a papìrt kilakoltatási záradèkkal ,, ja de ez nincsen ingyen , akkor tegyèl le te is fèl misit kucióba ! Ez a bizalom alapja ès te jöttèl hozzám kèrni cimbi .
2017. jan. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!