Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Vidéki francia nagyvárosban...

Vidéki francia nagyvárosban kb. mennyibe kerül a megélhetés?

Figyelt kérdés

Olyanokra gondolok mint Lyon vagy Strasbourg.

Egyetemre mennék ki, szobát bérlenék, nem lakást.

Havi 1000 euróból meg tudnék élni?



2017. febr. 24. 16:59
 1/4 anonim ***** válasza:

miért nem keresel egy helyi ingatlanos oldalt és nézed meg a konkrét árakat? Ha egyetemre mész, akkor meg vedd fel a kapcsolatot velük, mert általában van az egyetemeknek a hallgatók lakhatását (is) intéző irodájuk.


Szerintem, ha szobát bérelsz, akkor havi ezresből bőven meg lehet élni. Én Birminghamban éltem, havi 240 fontból megvolt a szoba (4 másik hallgató volt még a házban), és napi 5-10 fontból a kaja (főztem magamnak, mert az egyetemen meg a kocsmákban csak undorító és egészségtelen kaja volt, és nem szeretem az ipari rendelt pizzát.) Nyilván ha nem főzöl, akkor egy normális étkezés/rendelt pizza 10 font.


később, amikor már a menyasszonyom is kiköltözött, lakást is béreltem havi 500 fontért (mondjuk az kissé gettős környék volt.)

Franciaországról azt mondják, még olcsóbb is, mint Anglia.

2017. febr. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
50%

Havi 1000-bol mar igen jol meg lehet elni ;) Bar sem Lyon sem Strasbourg nem tartozik a legolcsobbak koze.

En havi 500-bol tervezek mindennel egyutt, igaz ennel kisebb varosban de azert nem a vilag vegen.

2017. febr. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
És Párizsban esetleg? Havi 1000 ott is elég lenne? :)
2017. febr. 26. 01:10
 4/4 anonim válasza:
Strasbourg drága. Inkább akkor Lauterbourg.
febr. 6. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!