Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Egyetemisták, ti hogy oldjatok...

Egyetemisták, ti hogy oldjatok meg a lakhatást? Nagyban befolyásolja a tanulmányi eredmenyeiteket?

Figyelt kérdés

2017. márc. 9. 23:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%

Mi a kérdés? Nem mindegy, hogy koli, albérlet saját lakás stb és kinek, hogy és mit kell fizetni.

Vagy, hogy az érdekel milyen másokhoz alkalmazkodni és együtt élni. Van olyan albérlet is ahol ketten laknak egy szobában és van egy ágyas koli szoba is. Mire vagy pontosan kíváncsi?

2017. márc. 10. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Pontosan ezekre amit leírtál. Ki hol lakik, milyen körülmények kozott, kikkel vagy egyedül. Es, hogy ez mekkora hatással van szerintük a tanulmányi eredmenyeikre szerintük? Mert az is lehet h vki nem érzi, pedig amiatt teljesít rosszul.
2017. márc. 10. 10:57
 3/13 anonim válasza:
79%

Én egy barátommal lakok egy panel lakásban( anyámé de mondta hogy ki kell fizetnünk nem drága szerencsére :D )

Egyátalán nem befolyásolja a tanulmányaimat, de ez attól is függ ha albérletbe költözöl akkor kivel mert nem mindegy hogy most egy barátoddal vagy vagy egy vadidegennel

2017. márc. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Fatal_3rror_ ***** válasza:
74%

Én voltam vagy 1 évig albérletben, szobatárssal. Az gyakorlatilag pont olyan mint a kollégium.


Legjobb az volt, mikor egy saját kis szobám volt, mert ott akkor keltem amikor akartam, akkor feküdtem amikor akartam, nem zavartam senkit, engem sem zavart senki.

2017. márc. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%

Első vagyok, kollégista, 2 szobatársam van, szeretem mert nem kell külön rezsit fizetni. Amennyi pénzünk van rá abból albérletben is csak egy ágyat kapnék, és rezsire is szükség lenne.

Nem befolyásol, van tanuló szoba és hála az égnek eddig csak normális szobatársaim voltak. Van saját fürdőnk, és most egy kis főzőfülke is ( mosogató, rezsó, hűtő, konyhaszekrény biztosítva és igény szerint mikró, vízforraló stb hozható)

2017. márc. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Kollégium.

Egy szobatársam van.

Marad pénzem, így el tudom tartani magam rendesen.

Bárkitől tudok segítséget kérni szakmailag is, és amúgy ezen kívül akármiben.

Mindenképpen itt érte meg laknom.

2017. márc. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
És a korülmények és a környezet nem zavaró számodra a tanulásban? Nem zavar pl, hogy nem tudsz egy nap vagy reggel arra ébredni, hogy csak te vagy a szobában és olyan tisztaság van amit te tartasz, stb?
2017. márc. 15. 11:11
 8/13 anonim ***** válasza:
75%

Egyáltalán nem. Egyrészt van egy egészséges kontroll, ami engem is a rendtartásra sarkall, másrészt ha valamivel problémám van, megkommunikáljuk. A reggeli ébredésnél tudom, hogy nem alszom el, mert ha kell, felkelt. Látom az órarendjét, így tudok tervezni, hogy mikor vagyok együtt. Mellesleg jó, ha csinálsz az egyetem mellett mást is, mert akkor te is hagysz neki teret a magánszférának.

Mi jól kijövünk egymással, pedig előtte nem is ismertük egymást. Amióta itt vagyok, toleránsabb is lettem.

Minden a kommunikáción múlik.

2017. márc. 16. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ez jol hangzik, mármint ahogyan megoldod. Gratulálok, en 9 évig voltam koleszos, mar egy naptól is rémálmom lenne.
2017. márc. 16. 08:21
 10/13 anonim ***** válasza:
50%
Azért a gimis kolesz szerintem teljesen más mint az egyetemista. Igen, "csak" huszonévesek vagyunk, de mégis itt már felnőttek vagyunk. Van egy- két kihágás, de ha normális egyetemre jársz, rájössz, hogy már a minden hétvégén beba szombatot tartunk nem menő. Pláne ha hétfőre lecke van, zh van, és mellette dolgozol...
2017. márc. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!