Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit lehet tenni az inzultáló...

Mit lehet tenni az inzultáló görény szomszéddal?

Figyelt kérdés
Lassan két éve,hogy vásároltam egy lakást egy társasházban. Kislányommal és a kutyámmal költöztem. Igyekszem a gyerekemet is jóra nevelni, nem szemetelünk sehol, inkább hazavisszük a legkisebb szemetet ha nincs kuka az utcán. Ugyan így vagyok a környezetemmel, a lépcsőházat a mi szintünktől lefelé évek óta senki nem takarította. Ideköltöztem, nyakamba vettem a problémát mert engem zavar a kosz és rendetlenség. Próbáltam hetes táblát körbeadni másfél év után, de visszahajították. Továbbra sem szóltam egy szót sem, mikor már látható volt a kosz akkor kimentem lesöpörtem, felmostam. Korlátot letöröltem. Nem olyan régen az ajtóm elé köpködtek, azóta én nem takartok, de ismét megemlítem amíg nem laktam itt senki nem takarított. Van a legfelső emeleten egy önkormányzati lakásbérlő a családjával. Ez a nő egy ritka nagy tulok. Mikor idejöttem volt nyalifali miegymás, egy párszor felhívott de én nem szeretek összejárni senkivel, Két méter távolság a legjobb. Egy pár hónappal később elkezdett kötekedni,nem köszönni. Kezdte azzal hogy kilopta a ládámból amit tudott, később felbontva találtam a leveleimet a ládában. ő Nem dolgozott sosem mert hogy depressziós,ráér egész nap másokat figyelgetni. A lépcsőházban pöfékel és az ablakból figyelget mindenkit. Utána a közös pincében tartott egy szem ajtómat a szemétkupacra dobta. Majd apámat kezdte el inzultálni amikor éppen felmosott helyettem mire hazaértem a munkából. Nem ott él, csak meglepett. Rám fogta hogy kidobáljuk a csikkeket az ablakon, meg minden hülyeséget. Én miután odaköltöztem nem dohányoztam, ha jöttek hozzám dohányzó barátok, a csikket a lakásban dobtuk ki. Volt egy kis összezörrenésem egy másik hasonlóan kedves szomszéddal amikor ő őrjöngve lejött és minden félét hazudott, hogy utánam takarít stb. Hozzátenném, hogy rendesen takarítok, fahordás után is. erre mindig nagyon figyeltem, nyáron a kislányommal gyomláljuk a háznak azt a felét ahol lakunk. Intéztem a ház ügyeit, takarítónőt szereztem plusz költségek nélkül. Senkinek nem motyogtam oda pedig ingyen takarítottam, hozattam a homokot a sót télen ellapátoltam a havat. Kislányom segített szórni a járdát.Na szóval nekem esett. Ő régóta önkormányzati lakásbérlő, nagy a mocskos pofája és kifogásolja hogy kutyám van és ugat ha kopognak. Most ez a legújabb. Két év után észrevette. Szóval megragad mindent hogy belém kössön. Pedig két emelet választ el tőle. Csendben élünk a gyerekkel, nem bulizok nem zenélek, nem dohányzom a lépcsőházban ahogy ő. Ha kinyitom az ablakot lejön becsukja. Folyamat pofázik. Ha szólok a városgondnokságon mire számíthatok? egy ejnyebejnye és én húzzam meg magam a saját lakásomban? Soha nem volt gondom szomszédokkal, mindenhol szerettek bennünket. Rendes tisztességes barátkozó emberek vagyunk.

#szomszéd #bunkóság #lakásbérlő
2017. márc. 15. 23:24
1 2
 1/16 anonim válasza:
59%
Ebből csak a stressz neked. De mivel írtad hogy depressziós, még van esély ha kinyírja magát :)
2017. márc. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem kívánok ilyet neki. Irigy egy dög mert neki soha nem volt semmije és folyton azt figyeli kinek honnan és mi van. A tüdőbeteg férje tartja el aki tavaly kómában volt, alig él, meg a felnőtt gyerekei hozzák haza a pénz akik szintén itt laknak. Rájuk nem tudok rosszat mondani, nem tehetnek róla hogy egy paraszt az anyjuk. Véget nem érő háborút sem akarok, de ha így rám szállt nem hagyom annyiban. Mocskolódni nem akarok, de vele beszélni nem lehet. Ezért gondoltam a gondnokságra. Nagyon fontoskodó és ki ha én nem, neki kulcsa van mindenhez. Ha a saját kéményemhez fel akarok menni a bérlőtől kell kulcsot kérjek! Ez vicc azért... Olyan mocskosan viselkedik. Nagyon csúnyán beszél a gyerekem előtt is. Nem zavartatja magát, azt hiszi övé a ház.
2017. márc. 15. 23:45
 3/16 A kérdező kommentje:
Ja és akik soha nem takarítanak azoknak nem szól ám, csak velem próbálkozik. Pedig a nyakamba vettem a ház gondját, képviselőt kerestem meg minden...futkostam csak hogy mindenkinek jó legyen. De hát ugye ismerjük a mondást...
2017. márc. 15. 23:50
 4/16 anonim ***** válasza:
74%
Ez a baj, úgy viselkedsz mint egy papucs, már bocs. Látják, hogy rád lehet taposni.
2017. márc. 16. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló, honnan tudod hogy én hogy próbáltam vele ezt rendezni? Ha nem tudsz normálisan válaszolni akkor húzz a faszba aranyom. A kérdésemre várok érdemben választ. Nem tiniktől....értelmes felnőttektől.
2017. márc. 16. 05:52
 6/16 anonim ***** válasza:
93%
Az omlengos ondicseret mindig budos es az utolso hozzaszolas stilusa egy kicsit megingatta a lecet az aldott jo termeszetedet illetoen.
2017. márc. 16. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Egy pontig igen az vagyok, nem ömlengek és nem büdös az öndicséretem sem. De ha valaki így nevez ismeretlenül azt nem tűröm el. Az hogy jót teszel magad érdekében is attól nem leszel papucs. Neked sem kell kommentelni ha normális választ nem tudsz írni. Az ilyen okoskodó, kioktató stílusú kommentekre nem tudok kedvesen hozzászólni. Ha nem tetszik a sztori el kell tolni a biciklit, van bőven más megválaszolni való az oldalon.
2017. márc. 16. 09:07
 8/16 anonim ***** válasza:
94%
Hát nekem azért már a "görény" a főcímben beszédes volt, hogy a fele sem lehet igaz annak szerény és szelíd öndícséretnek, amit előad, és nem kicsit alakoskodik. De az utolsó válaszban már teljesen magát adja :-)
2017. márc. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
85%

"Soha nem takarítanak"


Hát persze...

Mindenhol takarítanak, külnben méteres mocsok lenne... de mindenhol vannak önjelölt tisztaságmániás megmondóemberek... nálatok te vagy az.

Sajnos a szomszédaid egyetlen lehetősége, ha elköltözöl és máris megszabadulnak az inzultáló görénytől...

2017. márc. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Ha valaki görény akkor görény.... Te már csak tudod, hiszen itt laksz. Te takarítod a más mocskát.

Ha normális vagyok papucs vagyok, ha reagálok máris hazug bunkó. Köszönöm a válaszokat igazából nem jutottam egyről a kettőre. :) További jó okoskodást !

2017. márc. 16. 13:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!