Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Gondjaim vannak a szomszéddal,...

Gondjaim vannak a szomszéddal, tönkreteheti az egész udvarunkat?

Figyelt kérdés
A háza oldala a telekhatár,azt akarja lebontani, újraépíteni. Tudom,hogy be kell őket engednem ezzel nincs is gond de ő ragaszkodik hozzá,hogy a mi udvarunkon legyen lepakolva minden és ott legyen a törmelék keresztül szállítva. Mennyit vagyok köteles megengedni? Van egy kerítésünk, ha azt megbontjuk ott áthordhatja magához a cuccait csak az neki nem annyira kényelmes mint lerakatot csinálni a mi udvarunkból.

2016. júl. 25. 19:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Én nem engedném h nálam tároljon bármit is !! Te se engedd !! Oldja meg ! S az udvart állitsa vissza az eredeti állapotára..ha kell minden nap szedesd össze a törmeléket vele!
2016. júl. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Azt meg kell engedni, hogy a az oldalához hozzáférjen, de ez max 1 méter, esetleg ha maga a munka megköveteli, kicsit több (pl valami állványt felállítanak és amellett még el kell tudni menniük, de ez az egész.


Az anyagok és hulladék tárolását neki kell a saját telkén megoldani, neked semmi esetre sem kell ebbe beleegyezni.

2016. júl. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne engedd meg, ha nem szeretnéd! Ha ennek ellenére el akarja helyezni a hulladékot a te területeden, a helyi önkormányzat jegyzőjétől kérhetsz birtokvédelmi eljárás lefolytatását.
2016. júl. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Én is így tudtam. Nem vagyunk mi rossz szomszédok, mindent megengedtünk volna neki, hogy tudjanak haladni, erre elkezdett perrel fenyegetni, hogy még annál is többet adjunk, biztosítsuk a vizet stb. Erre már a mi cérnánk is elszakadt, mondtuk kap a ház mellett végig 2 métert meg az átjárást biztosítjuk, erre hozott egy embert és mutogatta mi, hogy lesz pakolva az unvarunkon, mintha ott se lettem volna. Mondtam neki erről ne is álmodjon, na megint jött, hogy akkor majd jogi útra viszi a dolgot.
2016. júl. 25. 20:02
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Vigye. Az építkezés halála a per. Az építkezésen minden hét számít. Ott pereskedni közben elég macera.
2016. júl. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem irigyellek. Egy ilyen szomszéddal, ebből örök harag is lehet, de akkor se engedj neki! Nálam pár hete fejeztek be egy hasonló munkát a szomszédék, de szóba sem jött ilyesmi, hogy a sittet, meg az építőanyagot ott tárolják nálam. Teljesen hozzám igazodtak, akkor dolgoztak, ha én beleegyeztem. Megnyitottuk a kerítést és mindent áttalicskáztak, a munka végeztével pedig feltakarítottak minden nap. Szóval, nem irigyellek!
2016. júl. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Én mondanám neki, hogy vigye jogi útra nyugodtan. Majd évekig húzódik, neked lesz igazad, aztán fizetheti az ügyvédjét, + minden költséget, legalább az építkezésre se marad pénze, így minden gond megoldódik.
2016. júl. 26. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek, megerősítettetek, hogy nem kell megijedni a fenyegetéseitől. Ha annyira életcélja a pereskedés hát legyen. Itt is pont ugyanaz a helyzet, ha megbontom a kerítést akkor át tudják talicskázni a cuccot. Azt mondta ne gondoljuk, hogy majd talicskánként fognak mindent áthordani. Pedig az lesz. Ő nem itt lakik, itt egy néni él albérletben, egyedül őt sajnálom mert amíg velünk szemétkedig addig a nénire rádől a ház. Csúnyán szét van nyílva a fal.
2016. júl. 26. 08:01
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Majd írj hogy mi lett a végkifejlet :)
2016. júl. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Rendben. Ma kaptunk tőle levelet, szépen nyomtatott formában, mintha hivatalos papír lenne, de ő írta. A lényege az, hogy holnap reggel jönnek és kezdik a munkát ha tetszik ha nem. Nem fogom beengedni őket. Reggel megyek a polgármesteribe és igyekszem pontot tenni a végére.
2016. júl. 27. 15:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!