Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ki fizesse a közös költséget...

Ki fizesse a közös költséget ezentúl?

Figyelt kérdés

Két éve bérlünk egy lakást, ahol eddig mi fizettük a közös költséget, szerződésben is szerepel.

Azonban a társasház közgyűlése megszavazta a felújítást, ami kb 10 évre kétszeresére növeli a közös költséget. A szerződésünk határozott időre szól, még egy év van hátra.

Jogosan kérhetjük, hogy -bár a szerződés nem részletezi- a felújítási alapot ne mi fizessük? Tulajjal még nem esett erről szó, de sajnos elég sóher ilyen téren és szeretnénk felkészülten elé állni a témában, ha megbeszélésre kerül sor.



2017. ápr. 21. 21:25
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
87%

Kedves 10-es!

Elolvastam és nem értem, hogy ez mennyiben megy szembe azzal, amit én írtam?

Elsősorban ez az ÖNKORMÁNYZATI lakások bérbeadásáról szóló 1993-as törvény, tehát semmi köze a magánszemélyek közötti megállapodáshoz.

Eddig sem vitattam, hogy az lenne az etikus, hogy a bérbeadó fizesse a felújítási költséget, ...

ELLENKEZŐ MEGÁLLAPODÁS HIÁNYÁBAN!

Ugye azt te sem vitatod, hogy magánemberként, egy másik magánemberrel olyan tartalmú szerződést köthetek a tulajdonommal kapcsolatban, amilyen nekem tetszik, ha azt utána az állam felé leadózom?

Ha a bérbeadó úgy állapodik meg a bérlővel, hogy ezt a bérlő vállalja, akkor azt a bérlő fizeti, mert vállalta.

Ha mégsem akarja a bérbeadó ezt szerződésben lefektetni, de azt akarja, hogy a bérlő fizesse, akkor ennyivel megemeli a bérleti díjat és kész.

Felesleges ezt ragozni!

2017. ápr. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
82%

11-es vagyok

... és hogy mennyire igazam van, azt az is bizonyítja, hogy mióta bevezették az ingatlan bérbeadásnál az adózást, ugrásszerűen megemelkedtek a bérleti díjak, mert minden bérbeadó beépítette a díjba az adóterheit és gyakorlatilag azt is a bérbevevő fizeti.

Hát így néz ki ez a történet.

2017. ápr. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
87%
Tényleg lyukra futottál 10-es, ez amire hivatkozol tényleg az önkormányzati lakásokra vonatkozik, az Önkormányzati rendelettárban meg is találod.
2017. ápr. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
10-es ez csak az önkormányzati lakásra vonatkozik és a kérdésben magántulajdonú lakás van... Várom továbbra is a törvényt/rendeletet vagy szabványt :D
2017. ápr. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Olvassál még.


1. § (1) A törvény hatálya kiterjed minden lakásra (...)


Valamint 10. § (2) (...)az (1) bekezdésben nem említett(...) vagyis ami említve van, az úgy van, amint az (1) megszabja


és (3) nem megállapodhatnak, hanem meg kell állapodniuk, az átvállalás tehát csak explicit lakbérmérsékléssel együtt mehet

2017. ápr. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Mit olvasgassunk 15-ös (50%-os)?

Az általad idézett törvény címe:


Önkormányzati bérlakások bérbeadását szabályozó rendelet a bérbeadás feltételeinek meghatározására

2017. ápr. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

És persze, hogy kiterjed minden lakásra!...

...minden ÖNKORMÁNYZATI lakásra.

De ha nem hiszed, másold be amit leírtam a törvény címéül, ki fogja neked adni a az általad lobogtatott rendeletet.

2017. ápr. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

1993. évi LXXVIII. tv.


a lakások és helyiségek bérletére, valamint az elidegenítésükre vonatkozó egyes szabályokról

2017. ápr. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Azt kellene megértened 50%-os, hogy a bérbeadó a tulajdonát olyan feltételekkel adja ki, amilyennel akarja, ha az a bérbevevőnek is megfelel.

Kiadhatom én a csupasz, vakolatlan házamat is, minden berendezési tárgy nélkül is, úgy, hogy az emeletre létrán kell felmászni, egymillióért, ha van rá alany, akinek ez megfelel.

Kérhetek én bérleti díj helyett olyat, hogy a bérlő naponta énekelje el nekem az Ave Mariát féllábon állva, vagy sétáltassa a kanárimat.

Ha a bérbevevőnek ez így jó, akkor ebbe az állam nem szól bele.

Magánszerződést kötünk, magántulajdonra, amihez senkinek semmi köze és jogszabály sem szabályozza, kizárólag kettőnkre tartozik.

2017. ápr. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
0%

Ennél nagyobbat nem is tévedhetnél.


Kérdés volt, hogy melyik jogot sérti. Választoltam rá.

2017. ápr. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!