Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha a bérelt lakásomban ki...

Ha a bérelt lakásomban ki szeretném cseréltetni a zuhanyzót kádra azt ugye meg kell kérdeznem a tulajtól?

Figyelt kérdés
Szerintetek meg fogja engedni ha saját költségre csináltatnám?
2017. máj. 1. 10:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Tőle kérdezd övé a lakás. Ha meg is engedi, akkor is beleszólhat a csempébe stb. A költségek dolgában szintén 2en döntötök.
2017. máj. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen meg kell beszélni a tulajdonossal! Elfér??

Azt mi nem tudjuk, hogy megengedi-e. De nagy munka és drága lesz.

2017. máj. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
Miért mégis hogy gondolod hogy más házát lakását csak úgy szétbarmolod a megkérdezése nélkül? Ha az enyémben ezt tenné valaki másnap hajléktalan lenne
2017. máj. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Elfér,kimértem.Jelenleg egy kb 10.000 Ft-os zuhanytálca van benn,olyan régi csempével hogy már múzeumi darab,ráadásul sok helyen le is van verődve (ez nem az én bűnöm volt,az előző lakóé).Nem szétbarmolni akarom,hanem éppen hogy normálisra megcsinálni,mert ez így nagyon tré.Természetesen kiválaszthatna mindent,saját ízlése szerint,hiszen az ő lakása.Pénz van rá elég.Én eleve úgy álltam hozzá hogy megbeszélem vele,párom erősködött hogy nem kell.A kérdést csak megerősítési célzattal írtam ki.
2017. máj. 1. 12:38
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A lakás tulajdonosának miden esetben szólnod kell. Mivel ezzel megnöveled a lakásának értékét gondolom meg fogja engedni és ha jó fej akkor még bele is száll a kölcségekbe.
2017. máj. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
41%

",párom erősködött hogy nem kell"


Komoly bajok vannak a párod fejében, a magántulajdon értelmezésénél!!

2017. máj. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
93%

Egyrészt a lakás nem a tiétek, nem építkezhettek benne a tulajdonos hozzájárulása nélkül.

Másrészt, ha régi, elavult a fürdő, ott nem lehet megállni, hogy csak a zuhanytálcát cseréled, valószínűleg a teljes vezetékhálózatot cserélni és átépíteni kell, teljes csempézés, aztán már alig kell ez-az, és a teljes fürdő felújításnál tartunk, ami sokszázezres, vagy akár milliós tétel.

Ennyit minek költenél más lakására? A tulaj majd jót kuncog a markába, hogy ilyen balekot fogott.

Igazából neki kellene a költségeket állni, vagy lelakhatjátok a bekerülést, ha beleegyezik. Ha nem, marad ilyen és ezt tudomásul kell vennetek.

2017. máj. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!