Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Van joga a volt tulajomnak...

Van joga a volt tulajomnak takarítási pénzt elkérni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Június 1-el ki kell költöznöm az albérletből, mert a tulaj eladja. Viszont most mondták, hogy hívnak majd takarítónőt, és ennek a költségét velem akarják kifizettetni. Van joguk erre? Ha én kitakarítom a lakást akkor is?



2017. máj. 24. 15:51
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Ha csillogó-villogóra kitakarítod, legalább olyanra, ahogy átvetted, akkor téged nem terhel a takarítás költsége, kivéve, ha a szerződésben benne van.


Persze lássuk be, hogy takarítás és takarítás között baromi nagy különbségek tudnak lenni.

Nekem pl. az felel meg, amit én csinálok, mert precíz és alapos vagyok.

Ha te is, akkor nincs mitől tartanod!

2017. máj. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi van a szerződésben? Ha van erre kitérés, akkor aszerint jártok el.


Ha nincs, akkor a pofátlanságnak is van határa. Ha ganajt hagysz ott, vastagon retkes, zsíros minden, akkor jogos, ha szóvá teszi és illene is kifizetni. De a bérlő utáni általános takarítást már túlzásnak tartom a bérlővel fizettetni. Ha már valaki elkéri a valag pénzt és nyerészkedik, akkor ne essen le a karikagyűrű az ujjáról, ha egy általános takarítást eszközöl, vagy spórolja ki a havi nyereségből.

2017. máj. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Olyan állapotban kell a bérleményt visszaadni amilyenben átvetted. Ebben az esetben ha szerződés eltérően nem rendelkezik, nem kérhet pénzt. Azonban félő, hogy a kaucióban önkényes levonja.
2017. máj. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
A kaució fogalmába azért mindent nem kellene belevenni,mert nem ilyenre találták ki . A közel múltban egy tulaj ki is akarta festetni a kiadott bérleményt .Mindenhez gátlástalan pofa kell .
2017. máj. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
Németországban úgy kell átadni a lakást, ahogyan a bérbe vétel előtt volt!Ha a bérlő nem állítja helyre az eredeti állapotot, akkor a bérbeadó megfizetteti vele. Ez nem kihasználás!
2017. máj. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem találtam ilyet a szerződésben. Kárigényről ír, de az gondolom arra vonatkozik, ha valamelyik berendezésben, vagy a falban kár keletkezik. Ilyen pedig nincs.
2017. máj. 24. 21:48
 7/9 A kérdező kommentje:
Mindig tisztaság volt nálam! Most is felmosok majd, lemosom a bútorokat, portalanítok! Tisztábban én sem kaptam meg. Sőt! Volt amit beköltözéskor én takarítottam ki.
2017. máj. 24. 21:49
 8/9 A kérdező kommentje:

Egyébként pedig 31-én adom át a lakást!

Arról meg ne is beszéljünk, hogy volt, hogy amikor felment a tulaj és elkezdett önkéntes alapon takarítani nálam. Amikor rákérdeztem, mindig azzal jött, hogy nem volt így. De szerintetek több hónapnyi ott lakás után nem veszem észre ha bármit is arrébb raknak??


Ebből, hogy én álljam a takarítást pedig biztos lesz még vita. Én nem vagyok hajlandó kifizetni. Már értem miért akartak meggyőzni, hogy nem kell nagyon kitakarítani a lakást, mert azt ők úgyis intézik.

2017. máj. 24. 21:58
 9/9 anonim válasza:

Én biztos nem fizetnék takarítónőt! :D

Add át olyan állapotba ahogy átvetted annyi, ha nincs rumli nálatok akkor nincs mitől aggódni.

2017. júl. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!