Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Reális 76000 Ft/hó takarítási...

Kim Bo Mao kérdése:

Reális 76000 Ft/hó takarítási díj egy 100 lakásos társasházban?

Figyelt kérdés
Megkaptuk a beszámolót a ház költségeiről, én kicsit sokallom az összeget főleg, hogy soha nem láttam még takarítót, és szerintem lehetne minden sokkal sokkal tisztább...

2017. márc. 18. 20:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

És mi lenne a takarító feladata?

Hány lépcsőház? Mekkora terület?

Hetente hányszor takarít?

Mit tartalmaz a heti takarítás?

Kukák kihúzása benne van?

Hóeltakarítás síkosságmentesítés?

Zöldterületek karbantartása?

Egyébként igen reális is lehet, sőt ha a fentiek nagy része benne van akkor még olcsó is!

2017. márc. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Sajnos azt nem tudni, gondolkodtam azon, hogy elkérjem a takarítási szerződést, hogy megnézzem mit tartalmaz, pont emiatt. De mint mondtam soha sem láttam jelét takarításnak, csúszásmentesítés biztos nem volt, mert télen csak pingvinléptekben lehetett járni-kelni...

2 lépcsőház van, de az egyik elméletileg le lett zárva, mint ahogy a liftek is.

2017. márc. 18. 20:52
 3/7 anonim ***** válasza:
12%
760ft/hó/lakás igen sok, egy szaros takarítónak 20eft/hó többet nem szabadna keresnie
2017. márc. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Sajnos azt nem tudni, gondolkodtam azon, hogy elkérjem a takarítási szerződést, hogy megnézzem mit tartalmaz, pont emiatt. "

Ezen infók birtokában lehet csak mondani bármit is, addig csak találgatás.

Ha a ház nem elégedett a takarítóval közös képviselőnek, számvizsgáló bizottságnak jelezni (akár közgyűlésen is felvetni).

Szint minden társasház működés egyedi (SZMSZ) ezért nem lehet általános tanácsot adni.


"760ft/hó/lakás igen sok, egy szaros takarítónak 20eft/hó többet nem szabadna keresnie"

Próbálom megtalálni az iróniát, de nem megy!

2017. márc. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor el fogom kérni, köszönöm a válaszokat!
2017. márc. 18. 21:26
 6/7 anonim válasza:
100%
Ez az összeg inkább alacsony, mint magas. Viszont az elég fura, ha a lift le van zárva. Én inkább erről érdeklődnék.
2017. márc. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem nagyon alacsony, a duplája lenne a reális.
2017. márc. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!