Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A főbérlőm azzal jön, hogy a...

RamboJudas kérdése:

A főbérlőm azzal jön, hogy a cirkó éves, rendes karbantartását én fizessem ki. Eddig jó pár helyen voltam albérletben és ez soha nem a bérlő feladata volt. Mit tegyek? Kifizessem?

Figyelt kérdés

2017. máj. 28. 14:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerződés?
2017. máj. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
A szerződés nem rendelkezik erről.
2017. máj. 28. 14:44
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

A lakás tartozékainak javítását, karbantartását a bérbeadónak kell fizetnie. (Kivéve, ha a szerződésetekben más van)

Kérdés, hogy ezt meg tudod e vele értetni!

Csak rajtad múlik, hogy fizetsz vagy sem, de ő van birtokon belül azzal, hogyha felmondasz, a kauciódból levonja.

Nem tudom milyen összeg, de évekig nem éri meg ezen pereskedni.

2017. máj. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Tudnál erre forrást adni?
2017. máj. 28. 15:05
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

ptk.

6:335. § [Költségviselés]

(1) A dolog fenntartásával járó kisebb költségeket a bérlő, a többi költséget és a dologgal kapcsolatos terheket a bérbeadó viseli.

(2) A bérlő köteles a bérbeadót értesíteni, ha a dolgot károsodás veszélye fenyegeti vagy a bérbeadót terhelő munkálatok elvégzésének szükségessége merül fel.

(3) A bérbeadó jogosult arra, hogy az őt terhelő munkákat elvégezze, és a dolgot fenyegető károk elhárításához szükséges intézkedéseket megtegye.

(4) A bérlő a bérbeadót terhelő munkálatokat a bérbeadó helyett és költségére elvégezheti, ha azokat a bérbeadó nem végzi el.

2017. máj. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Kifizetheted, de akkor vonja le a bérleti díjból az összeget.
2017. máj. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

"A dolog fenntartásával járó kisebb költségeket a bérlő,"


egy cirkó karbantartás biztos nagyobb költségnek számít?

2017. máj. 28. 15:28
 8/17 anonim ***** válasza:
49%
én nem tudom, hogy a cirkó karbantartása kisebb vagy nagyobb költség. Évente kell azt karbantartani? Milyen régóta laksz ott? Esetleg felajánlhatod neki, hogy ha fél éve laksz ott akkor a felét kifizeted, ha negyed éve akkor a negyedét.
2017. máj. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Tessék, itt a jogszabály:


[link]

[link]

[link]

2017. máj. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem korrekt! Neki kell - tulajnak - gondoskodni róla, hogy legyen fűtésed. Ha nincs fűtés, nem lakható az ingatlan. A tulajdonosnak kell állnia, hogy használható állapotban legyen a kazán. Mondom ezt nem bérlőként!
2017. máj. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!