Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérletet szeretnék kiadni,...

Albérletet szeretnék kiadni, szerződéssel vagy nélküle?

Figyelt kérdés

Ahogy olvasgatom a kérdés-válaszokat sokan azt írják szerződés nélkül könnyebben kitehető a nem fizető bérlő, viszont sok más esetre a szerződés mutathat irányt.

De ha pl nem fizet, nem hajlandó kiköltözni, nem mehetek oda és dobhatom ki csak úgy, majd ha feljelent nem mondhatom, hogy azt sem tudom miről beszél, hiszen ott van a szerződés hogy az én lakásomban lakott.

Vagy mi van akkor, ha nem fizet (ezáltal a szerződés megszűnt) nem hajlandó kiköltözni, én meg pár jó kiállású cimborámmal mit sem téve megvárom, amíg meggondolja magát és kipakol? Erőszakhoz nyilván nem folyamodnék.


2017. jún. 1. 00:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Jól látod, de nem teljesen. Ha a szomszédok igazolják, hogy életvitelszerűen ott tartozkodott , akkor szintén nehezen tudod kitenni.

Ha nem fizet, meg nem teheted ki. Sajnos ez a jog, törvény. Csak pereskedessel.


Viszont van megoldás. Közjegyző előtt kell szerződést írni, és akkor bíróság nélkül tudod kipaterolni, ha gond van. Ez neked költség, de megéri a biztonsag. Pontosan t ezen gondolkozom én is, mivel külföldre megyek, kiadom a lakásom, de csak közjegyzői szerződéssel, nem simaval. Aki nem megy ebbe bele , az eleve gyanús.

És lehet rosszabb is. Valaki a te lakasodba szül gyereket. Évekig jarhatsz bíróságra, ha nem akar távozni.

Közjegyzői szerződést írj, akkor bíróság nélkül ki tudod őket dobni ha gond van.

2017. jún. 1. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A közjegyzői díj mennyi lehet?

2017. jún. 1. 04:45
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, ennyire nem melyedtem meg bele, de sokkal jevesebb, mint egy per. Én olyan 20 rugora saccolok, de majd megírják, akinek volt ilyen. Még egy havi lakbér ára is megéri a biztonságot.
2017. jún. 1. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 xswerdy ***** válasza:
53%

Ha valakinek kiadod a lakást, de nem papírozzátok le, akkor szóban szerződtetek. Ugyan a törvény előírja, hogy lakás bérleti szerződést írásban kell kötni, de ha ettől eltértetek, akkor sem rakhatod ki könnyebben a bérlőt.


Közjegyzői szerződésnél a bírósági szakaszt tudod megspórolni, de a végrehajtás is időigényes.

2017. jún. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is kiváncsi vagyok a válaszokra. Nekem a határozott idejű szerződés ugrott be. Bár azt mindig meg kell újítani.
2017. jún. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 xswerdy ***** válasza:
egyesek szokták a határozott idejű szerződést preferálni, akkor is, ha hosszabb időre szeretnék kiadni a lakást, merthogy akkor könnyebb kitenni a nem fizető bérlőt. Mi a különbség ha a bérlőnek egy jogszerűen felmondott határozatlan idejű szerződése van, és nem költözik ki, vagy ha egy lejárt határozott idejű, és úgy nem költözik ki?
2017. jún. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Határozatlan idejű szerződést kötöttem, viszont a bérlőm, közjegyzőnél kötött egyoldalú kiköltözési nyilatkozatot, amennyiben megszűnik a közöttünk lévő bérleti szerződés, ennek a díja 20-25 ezer Ft, amit a bérlő fizetett. A bérleti szerződés egy példánya is a közjegyzőnél mellékletként lett csatolva. A felmondást nem kellett indokolnom, a szerződésünkben 30 nap volt meghatározva. Kiköltözéskor elszámoltunk a mérőállások alapján, ezt pont fedezte, az általam kért egy havi kaució. Így semmi probléma nem volt, ajánlom mindenkinek ezt a megoldást, mert mindkét fél biztonságban érezheti magát.
2017. jún. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!