Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerintetek kinek van igaza?...

Csingilingg84 kérdése:

Szerintetek kinek van igaza? (albérlet)?

Figyelt kérdés

Februárban elhunyt az anyai nagymamám, édesanyám lett az egyedüli örököse, így megörökölte a pici lakását. Eladni nem igazán szeretnénk, inkább a kiadáson gondolkozunk. Kicsit lelakott a lakás, és szerintem legalább leparkettázhatnánk, illetve kifesthetnénk valami halványabb színre. Anyuék tartózkodnak tőle, mert hogy nem akarnak még így is költeni rá. Megértem ezt is, de azért mégis, jó nyilván nem rendezzük be, meg ilyenek, de legalább úgy kinézetre nézzen már ki valahogy. Vagy nincs igazam? :/

A közös képviselő is egy fogyatékos, először azt mondta, hogy ne csináljunk vele semmit, mert tönkre teszik, aztán pedig, hogy ismer egy rendes , megbízható családot. Ha megbízhatóak, akkor miért ne festhetnénk ki, és parkettázhatnánk le? Őszintén nem nagy beruházás, mert egy nagyobb szoba, illetve egy fél szobából áll az egész (fürdő, konyha, kamra mellett).

Szerintetek kinek van igaza?


Előre is köszönöm a válaszokat.:)



2017. jún. 8. 08:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%
Kérdés, hogy hol van a lakás. Lelakottat nyilván csak olcsóbban lehet kiadni, ha jó helyen van, akkor érdemes költeni rá, néhány hónap alatt visszajön a befektetés. Közös képviselő ismerősét, pláne családot kisgyerekkel semmiképp nem engednék oda, akkor már inkább egyetemista, vagy egyedülálló dolgozó fiatalnak, esetleg párnak adnám ki.
2017. jún. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és egyébként erre van a kaució, hogy ha - nem a normális használatból adódó - kárt csinál a bérlő, akkor legyen rá fedezet.
2017. jún. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%

Jobban kiadható a lakás, ha rendben van! A szüleid se mennének egy lepusztult lakásba, főleg ha fizetnek érte! Egy tisztasági festés mindenképpen kell.

Szerintem hivatalosan adjátok ki és adózzatok a bevételből, akármit mond a közös képviselő. Így titeket is véd a törvény a probléma esetén.

2017. jún. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy tisztasági festés sose árt, és sokkal jobb most, mint amikor bent laknak.

A parkettázáshoz nem lehet látatlanban hozzászólni. Gondolom eddig is volt ott valami. Parketta? Nem lenne érdemesebb azt lecsiszolni vagy lelakkozni?

Ismerős ismerősét én se engedném oda be. Ha nem fizetnek, vagy kárt okoznak, nemcsak velük, de a közös képviselővel is haragban lesztek. Családos, gyerekes emberekkel pedig légy óvatos. Ha nem fizetnek, a végtelenségig húzódik a kilakoltatásuk.

2017. jún. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
85%

A lakást úgy kell vissza adni ahogy kapták.

Vagy is ha nincsen kifestve akkor ök majd megcsinálják, de ti is ugyan úgy fogjátok vissza kapni.


Èn külföldön élek, és pár éve költöztünk új lakásba.

Nekem szempont volt, hogy olyan lakás legyen ami szép. Ha a falak festhetöek voltak az nem zavart ha koszos, mert azt átfessük, de a többi legyen szép. Volt egy lakás ami nagyon tetszett de tapétás volt és egy öreg néni költözött ki belöle otthonba, de mondtam, hogy én nem akarom leszaggatni a tapétát, és ilyen oriási munkát végezni...


Vagy is ha a falak egyszerüen festhetöek, akkor nem gond, de ha tapétás...


Ami fontos, ha nagyon lelakott akkor csak egy nagyon lelakott bérölt találtok hozzá, szóval kérdés, hogy kit akartok bele.

2017. jún. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 kovpet ***** válasza:
100%
Bizony. Igénytelen helyre igénytelen bérlő megy majd, akivel sok gond lesz. Amellett, hogy nem is lehet kiadni annyiért, mint felújítva.
2017. jún. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
94%

Nekem bérbeadóként evidens, hogy kifestett lakást adok ki, mert magam sem mennék egy idős néni által évekig lakott, öreg szagú lakásba, ahol a képek nyoma ott a falon, vagy a szekrény körvonala.

A parkettázáshoz nem tudok hozzászólni, azt látni kellene, de ahogy írták, egy csiszolás-lakkozás csodákra képes.

A bútorok közül válogassátok ki a jobbakat, amik más számára is vállalhatóak, ha nincs ilyen, akkor a Vateráról, Jófogásról fillérekért ízlésesen be tudjátok rendezni a szükséges dolgokkal, hogy közben tágas, szellős legyen.

Gondoljatok arra, hogy 99%-ban fiatalok keresnek bérelt lakást, azok ízlését kell megcélozni, nem az öreg, gyökértelen alkeszekét.

A közös képviselő retyerutyájával ne foglalkozzatok, az több szempontból húzós!

Bármi van, sértődés és harag nélkül nem tudjátok kitenni őket, amúgy is sokkal jobb egyedülálló személynek, vagy párnak kiadni, ... de már ezt is írták előttem, de nekem is ez a véleményem.

A k.képviselőnek simán meg lehet mondani, hogy családnak nem szeretnétek kiadni és kész!

2017. jún. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
30%

Úgy beszélsz erről a lakásról, mintha bármi közöd is lenne hozzá.

Ez anyádé, nem a tied.

Amúgy meg mi köze ehhez a közösképviselőnek?

Festeni nem árt. De ha xar a környék, a ház, akkor hiába cicomáztok, az értékét nagyban befolyásolja a környék.

A parkettázás talán felesleges, de ehhez konkrétabbakat kéne tudni.

Bár még mindig nem értem, mi közöd anyád lakásához.

2017. jún. 9. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
92%

#8

Én anyaként válaszolnék a kérdésedre.

Nálunk is a (családos)gyerekemmel olyan a kapcsolat, hogy természetes a közös gondolkodás a megörökölt ingatlanról, vagy bármiről.

Attól még, hogy mindkettőnknek van saját élete is, azért még a legszorosabb vérségi kötelék nem szűnt meg köztünk a gyerekem 18 éves korával, mi mindig össze fogunk tartozni.

Az élet rendje szerint én fogok előbb elmenni, utánam a gyerekem örököl, nem mindegy, hogy milyen döntéseket hozunk.

Bár készséggel elhiszem, hogy ez a tendencia manapság egyre ritkább, de azért még előfordul, szerencsére.

2017. jún. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Oké, persze szerinted nincs közöm hozzá, de nem is ez volt a kérdés. Mi csak beszélgettünk, mert engem megkérdeztek a szüleim erről. Bocsánat, ha örülök neki, hogy ilyen családban élek, ahol megkérdezik, hogy mit gondolok erről vagy arról. Nem is veszekedtem velük vagy ilyesmi, csak elmondtam, hogy mit gondolok.


A többiek válaszát pedig nagyon köszönöm!!

Tapétás a fal, és a földön pedig szőnyeg van. Tényleg elég lelakott, és nem is a legjobb környéken van. Anyu sem igazán tudja, hogy mi legyen, meg a hagyatékit is elhúzzák, pedig kérvényezte a tárgyalás nélkülit, mivel ő az egyetlen örökös. Már tiszta ideg, mert így is addig, míg nincs hagyatéki papírja, ő fizeti a közös költséget is.

Sajnálom őt, mert nem elég, hogy elhunyt az édesanyja, még ez a probléma is a fejére szakadt. Csak segíteni szerettem volna neki, ezért kérdeztem meg itt, hogy mi lenne a reális...

2017. jún. 9. 11:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!