Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hol érdemes Budapesten lakást...

Hol érdemes Budapesten lakást venni?

Figyelt kérdés
Szeretnék befektetni és vennék egy lakást budapesten amit szeretnék kiadni. Hol érdemes és mennyiért lehet kiadni őket? Ha esetleg valaki pont eladna akkor írjon :)

2017. jún. 13. 08:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A belvárosban, egyetemek közelében, ott mennek el a leggyorsabban és a legnagyobb összegért. Ki lehet őket adni 90-140 ezer között, függően az elhelyezkedéstől, a környéktől, a lakás nagyságától és állapotától, bútorozottságtól függően.


Persze a belvárostól kifelé is lehet venni lakást, házat, azt is ki lehet adni relatíve gyorsan nagyobb csomópontok, munkahelyek környékén, csak nyilván az egyetemisták köre albérletezik a legtöbbször.

2017. jún. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A II. kerületben, közel a Margit körúthoz, és a Széll Kálmán térhez. Igényesebbeknek, több pénzért tudod kiadni, hiszen 10 perc a belvárosi nyüzsgés, de mégis csöndes, tiszta, illatos, kulturált környezetben élhetnek. Ez rengeteg embernek számít.


200-450.000 között mennek a lakások havonta.

2017. jún. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
21%
90-140 ezer? Ennyiért szeged külvárosában adják ki a lakást, Pesten szerintem 5x ennyiért szokás
2017. jún. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

#3-as: szerencsére még nem, bár jól haladunk... Mérettől nagyon függ, amit írtam, az 30-50nm közötti kisebb lakásokra igaz átlagos környéken. Nyilvánvaló, hogy a 80+ nm-es vagy a Vár környéki ingatlanok nem ez a kategória lesznek, hanem a többszöröse.


Arról nincs fogalmam, hogy a kérdező milyen anyagi helyzetben van, lehet hogy milliárdjai vannak befektetésre, ez esetben én is a II. kerületet meg a Vár környékét javaslom, de inkább feltételezem, hogy van pár milliós önereje, és ezzel vágna bele. Természetesen ha nem így van, akkor léphet feljebb, de megint csak azt feltételezem, ha valakinek ennyi pénze van, nem a GyIK-en kérdezősködik, hanem megkérdez egy pénzügyi szakembert.

2017. jún. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Hát nem sok energiát fordítasz egy több milliós befektetésre.

Budapesten bárhol jó. A munkahelyektől és az iskoláktól függ a bérleti díj.

Pesten magasabb a megtérülési arány, neked az számít. Az iskolák mellett a magasabb kiadási ár magasabb vételi árat is jelent.

Minél közelebb van hozzád annál jobb. Egyszerűbben tudod kezelni.

2017. jún. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Igazatok van, nincsenek milliárdjaim csak nem szeretném sem forintban otthon sem bankban tartani a pénzem ezért vennék ingatlant. Ami miatt kérdezősködök, az az, hogy vidéki vagyok ( Bp-től 160 km) tehát nem ismerem a várost.

2017. jún. 14. 08:37
 7/11 A kérdező kommentje:
#5-ös: Az ötlet hirtelen jött és igenis fordítok rá energiát, keresgélek, kérdezősködök ahogy itt is megtettem hátha kapok jó tippeket...amiket kaptam is. Köszönöm
2017. jún. 14. 08:39
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ha halandó ember vagy, akkor érdemes nem elrugaszkodni a valóságtól. 100-140 ezerért adnak ki ma már egy 2 szobás panellakást is, ha kicsit jobb állapotban van. Én személy szerint a 11. kerültet preferálom és szerintem itt lehet is venni jó áron olyan lakást, amiből profitálni is lehet később. A fontos az, hogy tömegközlekedéssel jól megközelíthető legyen éjszaka is! Ez nagyon fontos!

Pl. van Pestnek olyan része (Havanna lakótelep mondjuk), ahol viszonylag jó áron lehet lakáshoz jutni, de a közlekedés gyilkos.

Szerintem érdemes megfontolni az Örs környékét és talán Csepelt is.

Ha újépítésűt vennél az más kérdés, de azon is múlik, hogy mennyi pénzed van nyilván...

2017. jún. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Belváros alatt a pesti belső kerületek Nagykörúton belüli részét értjük. Itt sok a szórakozóhely, illetve az egyetemek száma is magas. Itt viszont kegyetlen drágák a lakások, a klasszikus belvárosban pedig 1 millió /nm. körül mozognak az árak. Szerintem ha veszel, javaslom a 6. kerület nagykörúton kívüli részének első pár utcáját, illetve 9. kerület rehabilitált részét. Jól kiadható/eladható lakásokat találsz itt 480-550 ezer forint/nm áron. Persze kell ezekre is költeni még állapottól függően.
2017. jún. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha befektetési céllal vásárolnál, akkor mindenképpen érdemes ingatlanos segítségét kérni. Ő olyan szempontokat is meglát, amiket laikusként nem feltétlenül vennél észre. Mert lehet, hogy találsz egy pöpec kecót, ami látszólag tök oké, de mi van akkor ha pl. pont a ház felett megy a légifolyosó és esténként egy percet sem tudsz aludni a repülő hangjától… Én is bevállaltam, hogy ingatlanost veszek fel, a GDN-től kértem segítséget. Nem akartam bukni, ha már befektetési céllal adok ki pénzt. Ez egy kvázi üzlet – és mint olyan, jó ha szaki segítségével hozunk meg fontos döntéseket… 😊
2018. okt. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!