Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Milyen a Corvin Sétányon...

Milyen a Corvin Sétányon lakni? Esetleg a Prestige Towers?

Figyelt kérdés
Biztonság szempontjából a Corvin milyen,bár úgy a getto taszít a Prestige Towers felé húzok,meg a munkahelyemhez is közelebb van az.. milyen helyek ezek nappal,este? Egyáltalán milyen érzés majd egyedül lakni?
2017. jún. 18. 18:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem zajos lehet, mert az üzletek 9-10 ig vannak nyitva, utána a kiülős helyek, színház, kaszinó egész éjjel látogatottak, és kint zsibonganak, dohányoznak az emberek.

Én vásárolni járok oda, nem laknék ott a sétányra néző ablakokkal, sose lenne csöndes időszak. Meg betonból épülnek, ronda, sötét kockaházak, én a téglát preferálom.

És indokolatlanul drága, 900 000 Ft-os nm-áron árulják őket, mikor a környéken amúgy 3-400 000 Ft egy jó állapotú társasházban egy felújított lakás nm-e.

2017. jún. 19. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%

Jahogy albérletnek?

Bérléssel nem tudsz szívni, felmondod az albérletet, ha nem válik be valamiért.

Azt hittem, venni akarsz.

Biztonság: 1. Budapest világszínvonalon a legbiztonságosabb világváros. 2. Világvárosban teljesen másként kell viselkedni, élni, mint vidéken, erre kérj meg egy tősgyökeres pestit, tanítson meg, mert különben fognak élni meglepetések, NEM környékfüggők ezek a szabályok! Itt minden társadalmi réteg együtt él!!! Maffiózók, prostituáltak, hajléktalanok, csalók, alkoholisták, drogosok és zsebesek, arabok, törökök, kínaiak, franciák, olaszok, angolok, németek közt kell élni, ha nagyvárosba költözöl. Ezek nem tagozódnak környék szerint külön a "tisztességes" és "magyar" emberektől.

2017. jún. 19. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Budapesttől nem messze,kertes családi házban lakom, soha nem laktam albérletbe vagy társasházba,sehol.

Ha kénytelen lennék kert nélküli lakást venni,akkor valami luxus,modern lakást,hogy egy kicsit kárpótolja a kertet.

Kb 2011-12-ben jártam egy lakásban ott..a folyosó,tiszta rendezett,nem valami omladozó sötét retek .. a lakásban csend volt,meg igazából a folyoson is lehetett volna csak mindig valamelyik lakásban ujitottak és zajongtak.. meg hát ugye épültek a következő lakások..ezt leszámítva csendesnek találtam ,nyugalom volt a lakásban.


Amikor ott jártam,akkor azt mondtam,hogy de jó lenne itt lakni,tiszta jó. Nyilván az utca forgalmas volt..sok rohano ember,munkások,de a lakásban azért csend es ez picit olyan,mint egy kerti nyugalom,ha elég a sok emberből,akik az utcán vannak a lakás nyugalma megoldja ezt.

8. kerületbe igazából nem laknék és csak azért más utcába nem költöznék,csak mert olcsobb es jo állapotu..kitudja milyen ott a többi lakó vagy másik utca..

cigány ,zsidó drogos,hajléktalan és hasonló egyedekhez nem vagyok hozza szokva,biztos nem fogok ezekhez alkalmazkodni. Itt ahol jelenleg lakom,nem lakik semmi hasonló sem. Más egy igényes,tisztességes külföldi szomszéd ,azzal nincs baj.

Nem hinném,hogy a corvinon ezek közül bármelyik is lakna..esetleg külföldi.

Nem vagyok az a balhét kereső,de elvárom,hogy azert nyugalom legyen a házban és ezt is adom..

De ha ott is laknék,biztos,hogy nem alkalmzkodom suttyókhoz..más téma a lakók..

2017. jún. 19. 08:20
 4/8 A kérdező kommentje:

Ja és engem nem kell semmilyen pestinek sem semmire megtanítania.. ez lehet,hogy a 7-8. kerületben szükséges ,de más kerületekben nem.

A munkahelyem a 3. kerületben van így a Prestige Towers közelebb és ott a környezet is rendezett.

2017. jún. 19. 08:22
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem hinném,hogy ha valaki pestre költözik azt egy pesti fogja megtanitani az ottani életre. Hülyeség..nem civilázión kivüli helyrol megyek,hogy megtanitsanak a nagyvárosi életre,majdnem hogy Bp mellől az agglomerációból.
2017. jún. 19. 08:25
 6/8 anonim ***** válasza:

Nézd, 5 generáció óta élek a városban, minden kerületet ismerek, az I. kerületben is ugyanúgy dolgoznak a zsebesek és a betörők, mint a VIII. kerületben, ugyanúgy odajönnek hozzád a hajléktalanok és fekszenek az utcán, aluljárókban, ugyanúgy maffiózók és arabok, cigányok közt mész haza az utcán, sőt. Tehát nem kerületfüggők azok a dolgok, amik miatt más egy világváros, és ami miatt vannak bizonyos viselkedési szabályok, amit be kell tartani, hogy megvédd magad és ne bántsanak.

Pl. az ország összes hajléktalanja a Bp-i belvárosban lakik, mert vidéken nem tud megélni kukázásból, egyedül csak itt. Vagy drogtanya sem hiszem hogy van a Bp-i agglomerációban.

Ismerek sok vidékit, akik fosnak olyan dolgoktól, amik itt természetesek, pl. az utcán ácsingózó más rétegbeli emberektől.


Egyébként minden kerületben vannak kertes házak is, a központban is, nem kell lemondanod róla.

2017. jún. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"cigány ,zsidó drogos,hajléktalan és hasonló egyedekhez nem vagyok hozza szokva,biztos nem fogok ezekhez alkalmazkodni. Itt ahol jelenleg lakom,nem lakik semmi hasonló sem. Más egy igényes,tisztességes külföldi szomszéd ,azzal nincs baj.

Nem hinném,hogy a corvinon ezek közül bármelyik is lakna.."


De igen, az egész városban laknak zsidók minden házban, és munkanélküliek és éhbérért dolgozók minden házban, és külföldi vendégmunkások minden házban, és végig a sétányon alszanak és pisilnek a hajléktalanok és azok, akik komfort és lift nélküli lakásokban laknak a környéken, és nem fognak 3 emeletet mászni azért, hogy egy koszos folyosói WC-ben pisilhessenek...

És még nem láttam olyan kerületet, ahol ez nincs.


Azt hiszem, félreértetted a válaszomat.

A biztonságra kérdeztél.

Amit a vidékiek a biztonság alatt szoktak érteni, az valójában annyi, hogy nincsenek hozzászokva ehhez a dologhoz, ezért félnek tőle.

Ha elolvasod a többi topicot - naponta 3 ilyen van ebben a rovatban - ott is leírják ugyanezt naponta 3x.

2017. jún. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"ez lehet,hogy a 7-8. kerületben szükséges ,de más kerületekben nem. "


Ez esetben komoly meglepetések fognak érni.

2017. jún. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!