Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Beletörődjek, hogy ugyanannyit...

Beletörődjek, hogy ugyanannyit kell fizetnünk?

Figyelt kérdés

Két szaktársammal szeretnénk egy közös albérletbe költözni és az egyiknek az ismerősétől lett is egy nagyon jó lehetőség.

A baj az hogy van 2 nagyobb hálószoba és egy kisebb (nekik 10 fölött van a m2 a másik meg 9) Különösebben nem zavar, hogy pici mert ugyan akkora minta a mostani szobám, de ugyan annyit kéne fizetnem.

Nekem ez nagyon fura, annyira még nem vagyunk jóban hogy könnyedén mondjam ez így nem fer. Kéne? Amitől még félek hogy rajtam kívűl még vannak más szaktársaim is akik mennének, szóval ezért se merek nagyon pampogni, mert akkor kersnek egy másikat.


2017. jún. 19. 08:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%
NEm egész érthetö a fogalmazásod: ha hárman éltek a lakásban, akkor három felé mennek a költségek, ha ketten, akkor felezödnek.
2017. jún. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Pár nm-en nem érdemes összeveszni, főleg, Hh kell a hely és nem kerül sokba... inkább kussolj. Ha nagyon nem teszik akkor keres mást.
2017. jún. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagy a különbség? Azt írod, hogy a te szobád 9 m2, a másik két szoba 10 felett. Ha pl. 11, akkor nem sokkal nagyobbak.

Egyébként minden költség ugyanúgy vonatkozik rád is. Együtt használjátok a konyhát, fürdőt, más közös helyiségeket, pl. előszoba, nappali. Tehát bármit nézünk, villanyszámla, víz, közösköltség, stb., a harmada vonatkozik rád, függetlenül a szobád méretétől.

Esetleg a fűtés lehet kisebb, de nyilván nem csak a saját szobádat használod, hanem a közös helyiségeket is, szóval azt sem lehetne szerintem kiszámolni igazán.

Ha tetszik, és szívesen költöznél oda, akkor ne rágódj ilyenen. Ha kis luknak érzed a te szobádat a többihez képest, akkor szóljál, hogy miért pont tiéd lesz a legkisebb szoba.

2017. jún. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Hát érezhetően nagy a különbség, nekem 9 míg a másik kettő 22 és 18(az egyiknek még erkélye is van). Pont észrevehetően kényelmesebb.

Persze kussolhatok de gonodltam felvetem a kérdést, hogy utána nyugodt szívvel költözhessek oda.

2017. jún. 19. 09:39
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez valóban nagy különbség. De először csak annyit írtál, hogy 10 felett van a másik kettő.

És hogyan osztottátok el a szobákat? Miért pont tiéd lett a legkisebb? Annak nincs semmi előnye? Pl. ahhoz nincs erkély? Vagy pl. csak a kicsi külön bejáratú, a többi csak máson keresztül közelíthető meg.

Szóval ha a te szobád ennyivel kisebb és nincs benne semmi plusz, előnyös, akkor szerintem szóljál. Elvileg normális lakótársak között nem gond, ha meg akarsz valamit beszélni. Max. azt mondják, hogy nem. De legalább megbeszéltétek.

2017. jún. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ők kicsit régebbóta ismerik egymást így ők az erősebbek. Az egyik megtalálta a lehetőséget a másik szólt nekem. Én meg kicsit visszahúzódó vagyok.

Az előnye a szobának hogy én vagyok közelebb a konyhához és a hűtőhöz. :)

De akkor valahogy majd rákérdezek finoman, csak egy kis megerősítés kellet.

2017. jún. 19. 09:52
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Gondold meg.Ha neked nem jó és más ezekkel a feltételekkel elfogadja,akkor az költözik helyetted.Egy 3x3 szoba nekem kicsi lenne,mert 1 lyuk csak.
2017. jún. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
28%

Úgy lenne az igazságos, hogy te a bérleti díj felét fizeted, vagy legalábbis csökkentve valamelyest, a rezsiből viszont jogos az 1/3, de ...

...először is beszélj velük, hogy mennyire tartják reálisnak, hogy te egy kamráért annyit fizetsz, mint ők egy erkélyes, komplett szobáért. Ha hajlanak a csökkentésre, nyertél.

Ha nem hajlanak, akkor eldöntöd, hogy akarsz e ilyen feltételekkel ott lakni, megéri e így is, vagy nekiállsz keresni másikat.

2017. jún. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
34%
van más lehetőség ennyiért ha nincs akkor kuss van, ilyen az élet ezt jó ha megtanulod
2017. jún. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ők szerezték az albérletet ismerőstől.

Azt írod, hogy nagyon jó lehetőség. Ez esetben fogadd el így, vagy keress még jobb lehetőséget, márha van rá minimális esély, mert ha jól értem, így is bőven megéri neked. Felfoghatod úgy is, hogy a tulaj ismerősnek kicsit olcsóbban adja ki.

2017. jún. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!