Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Üdv! Ha elzárok egy családi...

Üdv! Ha elzárok egy családi házban 6 radiátorból kettőt (nincs rá szükség), akkor ugyanannyit fizetek majd a fűtésre, mert akkor is keringeti az összes vizet a kazán? Vagy spórolok, mert hamarabb felfűti a maradék 4 radiátort?

Figyelt kérdés

2014. szept. 22. 18:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól függ. A termosztát nem a radiátorok hőmérsékletét nézi, hanem a lakásét. Szóval ha azok a helyiségek, ahol a radiátor el van zárva, egybe vannak nyitva a többivel, ugyanakkora lesz a fűtésszámla. Ha viszont azokat a szobákat nem használjátok, és csukva is tartjátok, akkor kevesebb.
2014. szept. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

-ez így általánosságban nem válaszolható meg,főleg az a része nem ,hogy ugyanannyit fizetek e ,

-kinek : főbérlőnek,hőszolgáltatónak,férjednek ?

2014. szept. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ok, a termosztát egy külön szobában lenne, ahol megy a fűtés, és nem egy légtérben. A gázszolgáltatóra gondoltam a fizetésnél,mert családi ház. A többi helyiség kandallóval lenne fűtve. Szóval nem tudom, hogy érdemes-e elzárni.
2014. szept. 22. 21:26
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kevesebbet kell majd fizetned, télen mi is be szoktunk zárni 1-2 szobát és ott elzárni a radiátorokat. Mivel termosztát nincs egyikben sem, a kazán "nem tudja", hogy ott hideg van, a maradék szobákat pedig sokkal hamarabb fel tudja fűteni.
2014. szept. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A szüleimnél 2 szobában le van zárva a radiátor ,mert nagy a ház. És kevesebbet fizetnek mint akkor amikor fűtötték a szobákat. / az ajtók is zárva vannak/ A termosztáton ugyanannyi a hőfok,mint előtte.
2014. szept. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!