Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ez esetben visszajár a kaució...

Ez esetben visszajár a kaució igaz? Vagy meglopnak vele?

Figyelt kérdés
Most szereztem új albérletet, augusztus 1-ére kell költöznöm. A kaució 2 éve 50ezer Ft volt, ezt lelakni természetesen nem tudom, mivel nincs tulaj az országban, aki 1 teljes hónapot várna azzal, hogy beköltözzek, főleg Budapesten. Van esély rá, hogy nem kapom vissza a pénzem, mert hallottam ilyen tróger tulajokról, hogy visszatartják erre-arra hivatkozva a lóvét.
2017. júl. 17. 21:25
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

A kaució nem arra szolgál, hogy lelakd, hanem az egy biztosíték a tulaj felé, hogy nem teszed tönkre a lakást mielőtt kiköltözöl, és nem viszel magaddal olyat, ami nem a tied.

Ha a normális állagromláson kívül nem rontottad a lakás állapotát és nem csökkentetted az értékét, akkor a kaució visszajár. Ha nem adja vissza, szerződésszegést övet el, bűncselekményt. Kiköltözéskor fotózd körbe a lakást, legyen ott egy vagy több tanú is veled, és kérd a kauciót. Ha vonakodik visszaadni, jelentsd ki, hogy a lakásbérleti szerződésed birtokában feljelentést teszel a bíróságon, és őt meg fogják büntetni.

Meg lehet ilyenkor pedzeni azt is, hogy reméled, végig rendesen adózott a lakbér után a tulajdonos, mert a NAV-hoz is szándékodban áll bejelenteni az esetet.

Elég sok tulaj nem adózik a lakáskiadás után, és meg lehet őket fogni ezzel könnyen, gyorsan.

2017. júl. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

Ugyan olyan állapotban kell vissza adnod a lakást, ahogy azt megkaptad. Ha semmilyen kárt sem okoztál, elvileg vissza kell kapnod.

Persze vannak rém történetek, de még soha sem hallotam olyanról, hogy oknélkül valaki vissza tartotta volna a kauciót. Részben a szakmában dolgozok szóval nagy az ismeretségem etéren.


Csak olyat hallotam, hogy a bérlő nem akarta kifizetni a károkat amiket okozott vagy éppen egy tisztasági festést annak ellenére, hogy a szerződésben benne volt.

2017. júl. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Itt csak "kidobott" bútorok vannak, amiken az állagromlást már meg sem lehetne állapítani. Tönkre nem tettem semmit. Köszi a válaszokat.
2017. júl. 17. 23:57
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindent dokumentálj, fotózd körbe, legyen meg a szerződés amit az elején írtatok, és tanúval menj oda. Meg ne hagyd magad megdumálni. Ennyi.
2017. júl. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 kovpet ***** válasza:
69%

1: "szerződésszegést övet el, bűncselekményt"


Hogy lenne már bűncselekmény egy polgári szerződés megszegése? Ez az a kategória, hogy nem veszel jegyet a buszon. Sima polgári per lehet csak belőle, nem büntetőügy.

2017. júl. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 xswerdy ***** válasza:

felmerülhet a büntetőjogi tényállás is, konkrétan a csalás. Ha a tulajnak a tényleges károkozástól (elmaradt számláktól, be nem tartott felmondási időtől, és egyebektől) függetlenül nem áll szándékában visszafizetni a kauciót. De ezt elég nehéz bizonyítani. Szerintem kérdezz rá, hogy miért nem akarja visszaadni. Ha nem valósak az indokai, akkor tehetsz jogi lépéseket, de alapvetően polgárjogi keretek között (fizetési meghagyás).


Amúgy mennyi a felmondási idő? 17.-én írtad, hogy aug. 1-től költözni akarsz. Ennél azért hosszabb szokott lenni.

2017. júl. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!