Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit tehetünk ilyenkor?

Mit tehetünk ilyenkor?

Figyelt kérdés

Bérlünk egy albérletet és még körülbelül 6 hónap van hátra a szerződésből. A lakásról azt kell tudni,hogy egy szobás,egy konvektor és penészesedik. Amikor kibéreltük akkor láttuk hogy vizesebbek a falak,de mondták hogy azért mert még nem teljesen száradt meg mivel fel lett újítva.


A téli szezon idején erősen penészesedett,kezelnünk kellett különböző vegyszerekkel és a szellőztetést sem segít. Ahogy jött a jó idő azzal sem múlt,jeleztük a tulajdonosnak de annyival elintézi ,hogy : szellőztetés. Sajnos ez nem megoldás a problémára,tél idejétől sem száradtak meg a falak,jobb idő miatt szinte egész nap nyitva vannak az ablakok de a falak akkor sem száradnak.


A kauciót nem akarnák visszaadni,viszont mi szeretnénk lépni mert egyáltalán nem egészséges. (fekete penész ,sima penész ellenére.)


A szerződésben az van írva,ha idő előtt bontjuk a szerződést akkor nem jár vissza kaució ,viszont közös megegyezéssel megszüntetve visszajár,másik megoldás ha egészségre káros a lakás és nem élhető. A kérdés az hogy erre van mód ,hogy ezt bizonyítsuk mivel nem hajlandóak a közös megegyezésre. Milyen megoldás van,ha van? :) Vagy kénytelenek vagyunk megvárni a szerződés lejártát?



2017. máj. 2. 19:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szólnék a tulajnak, hogy vagy visszaadja a kauciót és kiköltöztök, vagy ügyvédhez fordulok.


Ugyanis a lakás kivételekor nem a valóságot mondta tehát becsapott benneteket(ami büntetendő), ráadásul lakhatatlan állapotú ha jól értem.

2017. máj. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
35%

Azt nem hiszem, hogy ez így büntethető, mert kidumálhatja, hogy erről ő nem is tudott.

Viszont ha nem is tudott róla, most már tud és mivel nektek ez az állapot már nem elfogadható, erre alapozva a közös megegyezéses elválást eröltetném. Azt nem értem a kérdésből, hogy ha a szerződésben van "egészségre káros" utalás, akkor erre is lehet alapozni, vagy ezzel indokolni. Miért nem járható ez? Mivel kellene bizonyítani ezt?? Életszerűtlen, ha igazságügyi orvosszakértő kellene ahhoz, hogy erre alapozva szerződést bontsál.

Én írnék a tulajnak egy tértiv ajánlott szerződésbontó levelet, mely a szerződésben rögzített bontási okokkal indokolva van megfogalmazva és megadnám a számlaszámomat, ahová utalni kell. Birtokátruházás az utalás után lenne.

Ha a tulajnak nem tetszik, szerintem neki kell bizonyítania, hogy a probléma nem áll fenn.

Mindezek előtt fotózzatok, videózzatok le mindent, dokumentáljatok tanukkal írásban vegyétek fel a tényállást, esetleg ügyvéddel vagy építész szakértővel (vagy hívjatok ki 1-2 vállalkozót árajánlat adás céljából, és adjanak ajánlatot a vizesedés megszüntetésére. Ez ingyen van és azt nem kell tudniuk, hogy csak bérelsz). Ha perre kerülne sor, valami legyen a kezedben.

Ha kiköltöztök, legyen dokumentum mindenről. Arról, ha nem fizeti vissza a kauciót, vagy ha nem fogadja el a bontás jogcímét. Ti írásban ne fogadjátok el az egyoldalú elállást, ezt kifogásoljátok meg a birtokátruházási iratban, meg azt, hogy nem fizet vissza.

Ha így mégis kimentek, utána közjegyzőnél ügyvéd által beadva fizetési meghagyás a tulaj felé a kaució erejéig (esetleg kis kártérítés). Ha erre nem fizet és ennek ellentmond, perré alakul az ügy, melyben neked és neki is bizonyítania kell.

Ha úgy van ahogy írod, elég nehéz dolga lesz. ennek a folyamatnak az ismeretében talán már korábban is belátja kilátástalan helyzetét és ezért inkább visszaadja a pénzt, minthogy minden per költséget viseljen.

2017. máj. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
12%
Amúgy, ha nagyon elfajulna a helyzet és csak 6 hónap van hátra, és megtehetitek, lépjetek a szerződés bontása nélkül és a kulcsot meg add oda hajléktalanoknak. Biztosan mindenki örülni fog, még a tulajék is nyugodtak lehetnek, hogy új bérlőket is tudtál szerezni:)
2017. máj. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Semmi szándékunk megbüntetni,de ez elég pofátlanság hogy távozni szeretnénk a penészesedés okai miatt és tud is róla milyen állapotban van,de nem hajlandó a közös megegyezésre. Ezért kérdezem,hogy milyen lehetőségek lennének arra hogy rávegyük a kaució visszaszolgáltatására? ÁNTSZ-nél érdemes lenne utána kérdezni,leellenőrzik e a lakást hogy egyáltalán élhető e?


Köszönöm az eddigi válaszokat.


Kedves harmadik,vicces lenne de ez nem járható út. :)

2017. máj. 3. 16:45
 5/7 A kérdező kommentje:
Elnézést,a szerződésben nem szerepel ilyen kikötés,hogy ha az egészségre káros akkor felbontható csak a törvénykönyvben olvastam. Beszélni kellene egy ügyvéddel? Esetleg hol adhatnak erről információt? Köszönöm a segítséget.
2017. máj. 3. 16:54
 6/7 anonim válasza:
Én nem tudom ennek a jogi menetét mert saját házban lakom és sose laktam albérletben. Viszont egy ügyvéd tudja neked megmondani, hogy mi ennek a szakszerű menete. Jobb választ kapnál annál amit a neten ismeretlenek mondanak. Ha átvert a tulaj mond neki, ha nem adja vissza azonnal feljelented és a bíróságnak mondja, hogy szellőztetés kell.
2017. máj. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Természetesen felkeresünk egy ügyvédet és kikérjük a véleményét. Köszönöm a válaszokat.
2017. máj. 4. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!