Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlet -Mire érdemes figyeln...

Albérlet -Mire érdemes figyelni hogy ne vágják át az embert?

Figyelt kérdés
Új albérlet után nézelődnék következő hónaptól, mire érdemes figyelni hogy ne vágják át az embert? teszem azt személyit ellehet kérni tulajtól ráírni szerződés mer gondolom lehet benne hamis adat is

2017. júl. 23. 05:59
 1/4 anonim ***** válasza:
72%

A szerződést kérd el és nézesd át ügyvéddel. Már az elején hozd fel, hogy beszeretnél jelentkezni a lakhelyre, ha ellenkezik akkor tudod, hogy ott már baj van.

Jegyezzétek fel a lakás jelenlegi állapotát, felszereltségét és, hogy hogyan kapod meg (frissen festve, tisztán, piszkolan stb..) és azt is írjátok alá közjegyző előtt... Ezzel elkerülhetők a későbbi kauciós viták elköltözésnél.

2017. júl. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%
Nem annyira a tulajdonos oldaláról szokott átvágás történni. A lakás adva van, az elszökni nem tud. A bérlő annál inkább.
2017. júl. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
50%

Amikre én figyeltem: a tulaj tényleg tulaj-e. Le lehet kérni a földhivataltól a tulajdoni lapot, ezer forint. Ott rajta van, ha az övé.

A szerződést, ha nem értesz hozzá nézesd át valakivel. Legyen benne, hogy bejelentkezhetsz, hogy emelheti-e az albérlet árát(van ismerősöm, akinek gondolt egyet a tulaja, és akkor húszezerrel több), a lakás felújítását kifizeti, ha meghibásodik valami azt kiintézi, stb. Ha merős a lakás(vagy hogy mondjam :D), akkor a szerződésbe írjátok bele, hogy amikor kivetted a lakást ennyi és ennyi volt a villanyóra/vízóra állása. Foglalót, meg ilyen hülyeségeket ne adj. A kauciót + első havi lakbért akkor ad oda, amikor aláírod a szerződést, és a szerződés foglalja ezt az összeget! Szerződés aláírása után át kell venned a kulcsot. Voltam olyan albiba, ahol azt mondta a csávó, hogy kifizetem a háromszázezret, de nem ad kulcsot, majd egy hónap múlva, ha kész a festés... Nem is vettem ki a lakást. Kérd meg, hogy a szerződést küldje át, hogy te is és egy hozzáértő és átnézhesse, de amikor elédrakja, akkor is nézd át! Az egyik tanú mindenképp a te ismerősöd legyen. A szerződésbe foglaljátok bele, hogy milyen bútorokkal(vagy bútorozatlanul) adja át a lakást. Beszéljétek meg a fizetést. Én pl.: utalok, ennek van nyoma. Ha készpénzhez ragaszkodik, akkor írjatok róla mindig papírt. Szerintem ha ezekre figyelsz, akkor nem lesz gond sem a kivételnél, sem a továbbiakban.

2017. júl. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a kommenteket, bár most agusztusban lehet nehéz dolgom lesz apu vedd meg nekem a várost egyének miatt :D
2017. júl. 27. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!