Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vályog házat érdemes/szabad...

Vályog házat érdemes/szabad nikecellel (hungarocellel) szigetelni? Ha igen, kell a szigetelés alá párnafát tenni, hogy ne essen le a falról? Ha igen, kell valamire figyelni?

Figyelt kérdés
vályog, vályogház, nikecell, hungarocell, szigetelés, párnafa

2016. jún. 27. 22:33
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocs, nem tökkelütött vagyok, csak véletlenül a kérdés kifejtéséhez írtam a kulcsszavakat :S
2016. jún. 27. 22:37
 2/9 A kérdező kommentje:

Még annyit kérnék, ha lehet, hogy ha valaki szakmailag tesz hozzá valamit a témához (remélem, minél többen), valamit írjon magáról (foglalkozás, életkor, szakmai tapasztalat, akármi), amiből megállapítható, mennyire kompetens a témában.

Köszönöm.

2016. jún. 27. 22:40
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet. Illetve lehet műszakilag, csak nagyon hamar felvizesedik az épület. Ez már volt többször kérdés, olvass vissza. A vályogház kényes téma, speciális szaktudást igényel, az építészek közül sem mind ért hozzá. Ha felújításba kezdesz, keress egy hozzáértő (műemlékes) építészt, legalább tanácsadónak.


(Egy építész, 25 év gyakorlattal.)

2016. jún. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Tudom, láttam, hogy van ezzel kapcsolatos kérdés, viszont ez az eset más, itt fontos kérdés a párnafa is, hogy legyen-e, kell-e.
2016. jún. 28. 05:34
 5/9 anonim ***** válasza:
Vannak ma már olyan, gyapot alapú, szellőző szigetelő rendszerek, amit vályogházakhoz is lehet használni. Viszont az alulról vizesedés problémáját itt is ki kell küszöbölni, erre is többféle technika van. (Beinjektálás, szigetelő lemez besajtolása, stb.)
2016. jún. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs alsó vízszigetelé eszedbe ne jusson külső szigetelést csinálni még rosszabb lesz a vizesedés problémája.
2016. jún. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok. Nem akarlak kioktatni, de miért itt akarsz olyan részletekbe menő szakmai tanácsokat kapni, amit csak szakértő építész adhat meg a helyszín ismeretében? Egy ilyen felújítás soktényezős, függ az épület jelenlegi állapotától, a környezeti körülményektől, anyagi lehetőségeitektől, stb.


A kérdésed kb. olyan, hogy nulla szabótudással szeretnék öltönyt varrni magamnak, de nem tudom, milyen gombot vegyek hozzá...

2016. jún. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Száraz!!! vályogház esetén megcsinálható, én már csináltam többet is, nincs velük probléma.

Tehetsz alá párnafát vagy rádübelezheted ahogy jobbnak tűnik.

Bár én inkább belülről szigetelem a vályoghzázat (csak normálisat). Fém profilra gipszkartont, 10cm kőzetgyapot a fal és gipszk. közé. A falak is kiegyenesednek és szigetelt is lesz.

Pl ez:

[link]

2016. jún. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Vályogháznál a száraz is kérdés, hogy milyen száraz. Amíg a nedvességet eltudja párologtatni száraz is marad. Ha nem, akkor vizesedik szépen. Belülről szigetelve a legnagyobb előnyök eltűnnek, és nem jó, bár biztosan szép az egyenes fal, és más előnye nincsen. de egy ilyen falat 3-4 év múlva senki sem bont vissza, hogy milyen is lett.

Felrakható a nikecell így is úgy is. De inkább más szigetelőanyagba gondolkozzál. Mindenképpen jó páraáteresztőt. Kőzetgyapot, üveggyapot, nádlemez, kender(táblásított vagy más), szalmabála. Ezeken könnyen átmegy a pára, és a vályogház is megtartja az előnyös tulajdonságait. De vályogházas fórumokon, vagy a szalmabála építészet és más hasonló oldalakon (facebook) sok infót találsz.

2016. jún. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!