Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan ellenőrizhető a lakás...

Hogyan ellenőrizhető a lakás tulajdonosa?

Figyelt kérdés
Budapest mellett bérelnék egy szobát, de érzek némi átverés-szagot a dologban. Hogyan tudom leellenőrizni, hogy aki tulajnak mondja magát, az valóban tulaj? Ha jól tudom, ilyen célra szolgál a tulajdoni lap. A tulajdoni lapon viszont mit kell néznem, hogy az tényleg hiteles-e? Illetve van-e más olyan dokumentum, amivel az illető hitelesen igazolhatja, hogy tényleg övé a lakás?

2017. júl. 23. 12:40
 1/10 anonim ***** válasza:
22%
Ha kauciot adsz neki arrol irjatok valami papirt hogy atvette, es abban legyenek benne az adatai is (szemelyi, lakcimkartya).
2017. júl. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Meg persze kulcsot kapjal.
2017. júl. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Besétálsz a földhivatalba, és kérsz egy betekintést a tulajdoni lapba az információnál.

Az ingyen van, csak a személyidet kérik el.

Ott megtudhatod a tulajdonos nevét.

2017. júl. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 kovpet ***** válasza:
94%
Letöltöd a tullapot az ügyfélkapuról és az tuti pontos lesz, azt ne fogadd el, amit csak úgy eléd tesznek.
2017. júl. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A tulajdoni lapnál hitelesebb dokumentum nem létezik a tulajdon igazolására.
2017. júl. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a segítségeteket!
2017. júl. 23. 15:09
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem is volt egy ilyen kérdésem itt gyakorin pár hónapja. Lekértem a papírt, és rajta volt végig, hogy kik voltak a tulajok. Ott volt a tulaj neve a papíron, így kivettem a lakást, és azóta sincs probléma. :D Ezer forint volt azt hiszem.
2017. júl. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A FÖldhivatalban kikéred a tulajdoni lapot.
2017. júl. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ha van ügyfélkapud, akkor ingyenesen le tudod tölteni fél perc alatt a tulajdonlapot.

2017. júl. 29. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A Földhivatal adatbázisát már megtaláltam, de benne a lakást még nem. Ami azért furcsa, mert a ház összes többi lakása megvan a nyilvántartásban, de ez az egy hiányzik. Ez miért lehet?
2017. júl. 29. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!