Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Budapestre költözni, mikor...

Budapestre költözni, mikor saját házunk van?

Figyelt kérdés
Párom Budapestre szeretne költözni mert több a munka lehetőség.2 családunk van saját ház.Ha fel költöznénk akkor albérletbe kell mennünk és úgy mond mindent újra kezdeni.Ötleteket szeretnék,hogy hogyan lenne könnyű.Nagyobbik lányunk 3.osztályba megy,kisebbik ovis már.

2017. júl. 18. 21:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ahol most laktok ott van munkátok van miből megélni?
2017. júl. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Természetesen van munkánk.Csak azért nem mindegy mikor ér haza az ember egy 8órás munka után vagy mikor indul.Meg az se mindegy mennyiért végzed ugyan azt a munkát.
2017. júl. 18. 22:51
 3/14 anonim ***** válasza:
87%

Pesten sincs kolbászból a kerítés.

Csak akkor menjetek, ha tuti az állás.


Amúgy meg az albérletárak az egekben vannak, szóval én nem ajánlom.

2017. júl. 19. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%

Nem tudom pontosan mennyi az albérlet most Pesten, de szerintem nem túlzok ha azt mondom, 80 ezer körül van egy egyszerűbb valami vacak helyen.

Keresnétek ennyivel többet az ottani munkával?

Mellette zaj van, büdös, stressz, nincs saját kerted, stb.stb..

Én semmi pénzért nem költöznék fel Pestre családi házból valami társasházi lakásba, de persze ez csak az én "rigolyám"

2017. júl. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 acelsziv ***** válasza:

utolsó: 80 -ért max a gettóban kapsz kérót.

Pl Kelenföldön egy 50 -es panel 120 alatt nemigen van.

És nagyban függ a végzettségtől is, hogy milyen munka van.

Kérdező: Mit dolgoztok most? Mert ha gyári munka akkor maradjatok a feneketeken. Azt itt sem szeretik megfizetni.

2017. júl. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
63%
Olyan életminőségbeli csökkenés lenne, hogy igencsk megsínylené a család. 30Mért olyan paneleket adnak hogy éjjelente dühöngő szomszédok vannak, állandó cigarettaszag, és nem keresnétek sokkal többet. Ha albélet, akkor 2gyerekkel, az min.150e. Nem is biztos hogy ennyivel többet keesnétek.
2017. júl. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én Pestről költöztem vidékre (falura!) és nincs az a pénz, amiért visszamennék, pedig megvan a pesti lakásom.

Gyerekekkel nem is nagyon fogtok találni bérletet, mert nem szeretik gyerekeseknek kiadni, több okból.

Ha mégis találtok valahol, 120ezer alatt ne számítsatok rá, az a minimum és bármikor ki vagytok téve, hogy költöznötök kell, mert eladják, vagy beköltöznek.

Aztán költöztök máshova, gyerekeknek új iskola, aztán megint és megint ...

Ha mindenáron Pestre akartok járni dolgozni, akkor adjátok el a házatokat és vegyetek Budapest 30-40 km-es körzetében házat, ahonnan 30-40 perc alatt bent vagytok a zónázó vonattal Budapest szívében.

Ha Budapesten laktok valahol a peremkerületekben, akkor nem vagytok a centrumban fél-háromnegyed óra alatt, vonattal igen.

A pesti oldalon olcsóbbak a házak és vannak nagyon szépek.

Amit albérletre költenétek, azt tegyétek a ház árához.

Ne hagyd, hogy a férjed beleerőszakoljon ebbe az albérletesdi cigányéletbe, gyerekekkel.

Ez nem olyan dolog, hogy "Gyere cipó, hamm bekaplak!" ahol gyerekek vannak, te is saját otthonhoz szoktál, nem szabad ebbe belemenni, mert hamarosan idegösszeomlást fogsz kapni.

Tűzzétek ki magatoknak a célt, tervezzétek meg és kapkodás nélkül, valósítsátok meg mondjuk 2 év alatt és megint a sajátotokban fogtok lakni, ahol nem kell senkihez alkalmazkodni.

2017. júl. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

" te is saját otthonhoz szoktál,"

bizony, mi sokáig laktunk albérletben. Sokan odáig vannak tőle, hogy nincs kötelezettség, szabadabban lehet mozogni, költözni, stb.

persze. csak egy szöget nem verhetsz a falba a tulaj beleegyezése nélkül. Ergo, soha nem fogod tudni igazán OTTHONNAK érezni. Ez pedig szerintem igen fontos, különösen gyerekkel.

Ja, ha meg beversz egy szöget, szépítgeted, stb., azt sem magadnak csinálod hanem a tulaj fogja aztán élvezni.

Ha elromlik valami, nem úgy van hogy megcsináltatod, hanem a tulajnak kell kuncsorogni.

Tudom, átéltem sokmindent. Tönkrement a bojler, majd napokig azért kellett hideg vízzel fürödni az egész családnak mert a tulaj keresgélt használt bojlereket, mert újat nem hajlandó azért venni hogy más használja.

Másik helyen a lakást átjárta a huzat télen-nyáron, olyan ócskák voltak az ablakok, de nem volt hajlandó rá költeni, mi meg fosattuk (és fizettük persze) a gázt éjjel-nappal, hogy ne fagyjunk meg.

na meg szabadon járkált ki-be a tulaj is, hiszen az övé.

SOHA nem fogod otthon érezni magad ilyenben! És a gyerekek sem.

Gondoljátok át hogy valóban csak a Pest az egyetlen megoldás...

2017. júl. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
76%

"... nem mindegy mikor ér haza az ember egy 8órás munka után vagy mikor indul.Meg az se mindegy mennyiért végzed ugyan azt a munkát."


Hát, ha csak emiatt akartok váltani, akkor elmesélem neked, hogy én Budapesten lakom és dolgozom.

Pesten lakom, Budán dolgozom.

A munkaidőm 8-fél5-ig van, irodában vagyok középvezető.

Reggel elindulok 7-kor, hogy beérjek 8-ra (busszal) de van, amikor így is kések. Fél5-kor még soha nem tudtam felállni az asztaltól, mert hiába tart addig a munkaidő, mindenki várja, hogy valaki felálljon, mert elsőnek abbahagyni a munkát rossz pont a főnökség szemében.

Mivel kisgyerekem van és ellátásra szoruló beteg szülőm, én szoktam elsőként hazaindulni 6 órakor(!) és ha szerencsém van, hazaérek 7-re, ha nincs, akkor fél8-ra, de így is már megjegyezték, hogy én vagyok mindig az első, aki hazaindul. Pfff!

Ha nem értelmiségi munkát végeztek, hanem gyári munkát, annak nagyjából azonos a bérezése az országban mindenütt, 10-20ezres eltéréssel, de ebből nem termelitek ki a 120-150ezres bérelt lakást.

A közszférában dolgozóknak egységes a fizetésük az országban mindenütt, tehát ez esetben sem érdemes váltani.

Ha a férjednek van valamilyen szakmája és azt kiváltva abból akar megélni, Budapesten sokkal nagyobb a konkurencia, mindenből van dögivel. Mire ő bebizonyítja, hogy ő kimagaslóan jobb kőműves/villanyszerelő/vizes/autószerelő a többinél és elkezdene komolyabban keresni, addigra nyugdíjas korú lesz.

Te nem tudom mivel foglalkozol, de a leírtak rád is vonatkoznak.

... és mindezeket albérletben!

2017. júl. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
nehez dontes ez a budapesti elet..
2017. júl. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!