Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Társasházban lakom. Elzett...

Társasházban lakom. Elzett kulcs van. Lemásoltatni nem tudtam (még régebben kérdezhet). Kophat a kulcs, ha csak a táskám oldalsó részébe teszem be, illetve az eső árthat neki?

Figyelt kérdés

Próbálok rá nagyon vigyázni. Kb. 2 napja vettem észre, hogy mintha nehezen nyitná a kinti, udvarra néző / nyíló ajtót... illetve mintha a bejárati ajtóhoz lévő kulcs is kopott volna.


Szerintetek kophat?

A lakástulajdonos egy nyugdíjas bácsi (neki van kulcsa még a lakáshoz + a kinti ajtókhoz). Egyéb kulcsa nincs másnak.


Régebben még kérdeztem egyszer, elvileg nem másolható a kulcs... megkérdezzem szerintetek máshol?


Kophat nagyon? Vagyis idővel kopnak a kulcsok?

Ma meg idejött a vihar és vizes is lett... ugye így nem lehet baja (?)


A táskám oldalsó zsebében max. érmék szoktak lenni, + a bérletem... de érmék se mindig. (max 100, 200 ft apróban)


Kophat, ha csak simán az oldalsó zsebébe teszem, amikor kimegyek az udvaron lévő ajtón? Vagy rögtön tegyem is be tárcába? (a tárcámban szoktam tartani)



2017. aug. 6. 22:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Biztos hogy nem attol nyilik nehezen mert a táskádban hordod,az eső sem árt neki,manapság viszont nincs olyan kulcs amit ne lehetne pótólni vagy másoltatni,nyugodtan kèrdezz meg egy kulcsmásoló szakit,ès megmondja hogy meg tudja-e csinálni..
2017. aug. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom, ne görcsölj ennyit egy kulcson... ha látnád, én hogy bánok a kulcscsomómmal... 15 éve lakom ugyanott és 15 év alatt kutya bajuk nem lett a kulcsoknak, pedig csak a Holdon nem voltak még. Nyugodtan tedd egy kulcscsomóra azt a szerencsétlen kulcsot, nem fog elkopni, ne félj. Amikor tudsz, másoltatsz belőle, és kész.
2017. aug. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%

Az a kulcs is fémből van, nem is nagyon puhából, szóval nem kell félteni a kopástól.

Igaz a márkanévből még nem tudom melyik típus, de jellemzően a zárban lévő apró alkatrészek hamarabb kopnak, illetve a bejutó por és egyebek jobban elősegíti a kopást.

Szóval a tárolására is inkább akkor kell figyelni, ha ilyen mágnesbetétes csoda.


Ha legközelebb a záros/kulcsos bolt környékén jársz, akkor ugorj be zárkenő spray-ért, fújj be vele a zárba és sokkal jobb lesz.


(Bárki mondja, WD40-et ne.)

2017. aug. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha Elzett, akkor másolható (persze lehet hogy nem mindenhol).
2017. aug. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha nehezebben nyitja már az ajtót,nagy valószinűséggel az nem a te kulcsod hibája.Mivel társasház ezért azt és azokat a zárakat sokan használják naponta.

Inkább az lehet,hogy a zárbetét kopott meg a napi sok ki,be zárástól.,de az aprópénztől és az esőtől biztosan nem lett semmi baja.

Ha nem mágneszáras és ezért a kulcsban vannak mágnesek,akkor könnyen másolható,ha a kulcsmásolónak van hozzá nyers kulcsa.

A mágnesbetétes kulcsot viszont a gyártó másolja kódszám alapján.

2017. aug. 7. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Be kellene fújni a zárat WD 40-nel ,vagy zárolajozóval.

Valószínűleg a zár kopott meg, nem a kulcs.

Ha biztonsági kulcs akkor a tulaj másoltathat újjat. Neki meg kell legyen a kulcs kódszáma, ami alapján rendelhető .

2017. aug. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!!
2017. aug. 8. 01:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!