Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Te elkérnéd a lakótársadtól a...

Te elkérnéd a lakótársadtól a rezsinek a díját, hogyha már hónapok óta nincs az albérletben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A helyzet a következő: hárman együtt bérelünk már évek óta egy lakást. Eddig mindig három felé osztottuk a költségeinket (lakbér, rezsi, közösköltség, kábeltévé, internet stb.) és akkor is egyenlő arányban fizetett mindenki, amikor egyikünk nem volt ott hetekig.


Viszont már hónapok óta kint dolgozom külföldön - természetesen ugyanúgy fizetem a lakbért és a közösköltséget, hiszen nem tudhatom meddig van lehetőségem még kint dolgozni - és ha nem is megterhelő, de igazságtalannak tartom hogy a lakótársaim fogyasztásait is fizetnem kell.


Tudom gyerekes, de eddig még nem mertem előhozakodni ezzel a témával, ugyanis nem tudom hogy illik-e ilyen kérni a többiektől? A családtagjaim és barátaim azt mondják hogy nekik már rég felkellett volna ajánlaniuk, és én vagyok az idióta hogyha továbbra is fizetem. Szerintem sem kellene fizetnem, hiszen ha nem vagyok ott, nem fogyasztok, tehát az ő rezsijükön osztozom én is. De azért kíváncsi vagyok hogy ti hogyan szoktátok ezt megoldani. Előre is köszönök minden értelmes választ!



2017. aug. 20. 21:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Bérleti díj, közös költség, internet/tv díj rád eső része a jogos. A villany, gáz, víz fogyasztásukat nekik kellene fizetni.
2017. aug. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

Nem fizetnék semmit ha külföldön tartózkodok. A rámeső részt kifizettem volna természetesen ami engem terhel, ami az én fogyasztásom amit akkor csináltam mikor még ott voltam az elutazás előtt, de itt pont.


Mivel nem lakod a lakást nem fogyasztasz áramot, vizet, gázt, stb.. A közös-költség, szemétdíj az meg olyan, ha eggyel kevesebb a lakó akkor szokás kijelenteni és máris nem számolják fel azt az összeget.

2017. aug. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Egyszerű. Szerződés szerint kell fizetni, illetve ami fix havi díj azt mindenki fizeti a saját részét. Aki nem fizet semmit annak nincs jogosultsága a lakás részre sem, mert miért is volna a semmire.
2017. aug. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nyilvánvalóan fizetem a fix költségeket, de a rezsi ugye változó és fogyasztás szerint van. A szerződésben pedig benne van hogy hárman egyenlően viseljük a költségeket.
2017. aug. 20. 22:17
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem ilyen egyszerű, mert villany, gáz stb. díjaknál van egy alapdíj is, amit nulla fogyasztásnál is fizetni kell. Márpedig te pont azért tartod fenn a lakást, mert bármikor lehet, hogy visszamész lakni - és pont ezért nem kapcsoltatnád ki a gázt vagy a villanyt sem, ha egyedül bérelnéd.

Hónapok óta dolgozol kint - tehát a fűtési szezonban még itt laktál. Szerintem a következő fűtési szezon elejéig ne szólj, utána pedig vesd föl, hogy a fűtést (tehát amennyivel több a pl. a gázszámla, ha gázzal fűtötök) nem akarod fizetni. Ez az egyetlen lényeges tétel, a többi aprópénz.


Amúgy szerintem, ha nem szakítottad meg teljesen a szüleiddel a kapcsolatot, akkor logikusabb lenne náluk tárolnod a holmijaidat, hozzájuk menni haza szabadságkor vagy ünnepkor. Ha pedig a kinti munka abbamarad és Magyarországon keresel ismét állást, akkor simán tudsz újra albérletet keresni. Vagyis én a helyedben eleve felmondanám az albérletet.

2017. aug. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen, gázzal fűtünk, ami valóban lényegesebb tétel a többinél, s pont ezért abból átalányt fizetünk. Arra gondoltam egyébként én is hogy a gázt fizetném tovább, illetve az internetet és a kábeltévét is, viszont a többit nem. Az áram és a víz rám eső része olyan 5.000Ft. Persze nem vág földhöz az összeg, de sosem szerettem fizetni feleslegesen dolgokért.


Az albérletet sajnos nem tudom felmondani, és ennek több oka is van. Egyrészről a szüleim egy messzi vidéki kisvárosban laknak, egy másfél szobás társasházban, szóval ott nem nagyon tudnám tárolni a cuccaimat. A testvérem pedig kint él külföldön. Másrészről a lakótársaim nem túl alkalmazkodóak, szóval időbe telne míg a helyemre kerítenék valakit. Továbbá ott van egy 2 éves határozott idejű szerződés, amiből még 1 év hátra van. Mindezek mellett pedig még az egyetememből is hátra van 1 évem, amit belátható időn belül elszeretnék végezni, szóval ehhez is szükségem van egy lakásra. Valamint az albérlethez tartozik egy garázs is, ahol szintén sok cuccomat tartom.


Alapvetően csak 3 hónapot dolgoztam volna kint, de mondták hogy maradhatok még 3-at, s legutóbb pedig már azt mondták hogy összesen akár 1 évig is itt dolgozhatok. Na most nem tudom mit ajánlanak ezután. Elég jó a fizetés, lakhatást és napi 1x étkezést is biztosítanak, szóval minimálisak kint a költségeim. Azonban nem véletlenül van szükségem minden egyes forintra, hiszen egyetemen önköltségesen vagyok, illetve autóra is szükségem volna. Persze mindezt nehezíti hogy (eddig úgy néz ki) 600 eFT-ot dobok ki az ablakon, de a helyzetem sajnos nem engedhet meg mást.

2017. aug. 21. 16:45
 7/7 anonim ***** válasza:
73%
Én is felvetném, hogy az alapdijak 1/3-át kifizetem, de a konkrét foyasztásba már nem szeretnék beszállni, miután nem fogyasztok semennyit. A fütési szezon csak azért problémás, mert ugye az egész lakást füteni kell, és ha te ebböl kiszállsz, öket is megkárositod, hiszen mondhatják, hogy rosszul járnak igy veled, ha valaki más ottlakna, ugyananyit fütenének, de cserébe 1/3 részt kellene mindenkinek fizetni 1/2 helyett. Szoval én pl nem örülnék, ha a gázfogyasztásba nem szállnál be, de a viz és az áram nyilván más. Bár áramnál meg ott van a hütö, a miénk például elég sokat fogyaszt. Fu, na a végére átgondolva nem tudom mit csinálnék.:D sokáig leszel még külföldön? Ha igen, akkor probálnám lealkudni, ha nem, akkor türném azt a kis idöt. Esetleg megprobálhatnál magad helyére keresni rövid idöre valakit.
2017. aug. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!