Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért mondják azt a nagyokosok...

Miért mondják azt a nagyokosok, hogy az albérlet csóróknak való, amikor épp a csórók nem tudják megfizetni?

Figyelt kérdés
Szerintem aki pesten albérletben tud élni ismerősök, rokonok segitsége nélkül, az rég nem csóró! Miért terjesztik azt a tévhitet, hogy a csóróknak való az albérlet?

2017. aug. 21. 19:15
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Talán mert nekik a nem csóró az, aki több tízmilliót ki tud pengetni egy lakásra...

Én is csóró voltam, én is albérletbe mehettem csak. Még mindig olcsóbb, mint az alternatíva.

2017. aug. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Nettó százezerből milyen albérletet lehet kifizetni? Max úgy, hogy 0 Ft-od marad kajára...
2017. aug. 21. 19:26
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Belegondolhstnál abba is hogy nem Budapest a világ. Van ahol 20 ezer az albérlet
2017. aug. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is a csórók mennek albérletbe (pl én). Gazdagék vesznek a gyereknek lakást/házat az egyetemvárosban. Meg autót mellékesen.
2017. aug. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Tudom, hülye kérdés, meg paranoiásnak hangzik, de kiknek lehet az a célja, hogy a csóró réteget Budapestről elűzzék, és miért?... Lehet, hogy nem jó kategóriába tettem fel ezt a mellékkérdést, de régóta szemet szúr a dolog...
2017. aug. 21. 19:35
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Csakhogy ez nem Budapestország, hanem Magyarország.

Itt Észak-Dunántúlon a városban 30-40 az albérlet + rezsi, a lepukkantabbak olcsóbbak. Oda tényleg csak azok mennek, akiknek kell egy hely aludni és semmi több.

Pesten felverték az árakat, ott csak az megy albérletbe, aki tuti nem akar venni sajátot. Ők biztosan nem csórók, csak a mobilitásban hisznek, ezért hajlandók sokat bukni a lakhatáson. Az állításod tehát 20%-ban igaz, már ami a fővárost illeti. Keleten azért zordabb a pénzügyi helyzet.

Ha a kérdésed kizárólag Budapestre vonatkozik, igazad van.

2017. aug. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
28%

Ne haragudj, de ki dolgozik manapság nettó 100-ért?

Ma már vidéken is az üzemekben a minimum a 160-180ezer.

Egy árufeltöltő is 150-et keres, egy igazolvány nélküli biztonsági őr is 150-nél kezdődik.

Teljes mértékben képben vagyok, mert most kerestem egy teljesen képzetlen, viszonylag idős valakinek, akinek csak 8 általánosa van - szívességből - munkahelyet.

De ez az illető sem Pesten pöffeszkedik albérletben, hanem Budapesttől 1 óra ingázással (amit fizet a cége) lakik 20ezerért albérletben.

Az igényeket nem ártana a lehetőségekhez, vagy a képességekhez igazítani!

2017. aug. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Egy árufeltöltő 150-et keres nettóban?! Te Magyarországon élsz biztosan?...
2017. aug. 21. 19:48
 9/22 anonim ***** válasza:
50%
Nem csak Tesco van ami sz.rt se fizet.
2017. aug. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
66%

#8

Igen Magyarországon élek és ha érdekel ez a munka, akkor közlöm veled, hogy még mindig van felvétel, írhatsz privátot.

A béren kívül, a próbaidő eltelte után van 20ezer/hó cafeteria és 13-ik havi munkabér decemberben.

De dolgozni is kell ám keményen, nem csak statisztálni!

2017. aug. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!