Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mi alapján kérhetem vissza a...

Mi alapján kérhetem vissza a szerződés lejárta után?

Figyelt kérdés

Üdv!

Lejár az albérleti szerződés,megbeszéltük hogy rendben találták a lakást és visszakerül a kaució is. A kiköltözés napján egy közvetítő jönne helyettük leellenőrizni utoljára a lakás állapotát + felírni az óraállásokat. Ők leakarják jelenteni az óraállást (amikor eddig is tették) és megvárni a számlát és annak kifizetése után adnák vissza a kauciót. Ezt megértem,viszont mennénk másik albérletbe és azt a kauciót forgatnánk vissza az új lakáshoz. Felajánlottam,hogy az óraleolvasásnál megnézzük az utolsó fogyasztás óta felhalmozódott rezsit és számla alapján kifizetném (fogyasztás/ft+ alapdíj),de nem igazán hajlanak rá. Másrészt,ha kiköltözöm hónap elején akkor mi alapján követelhetem a kauciót ha a szerződés lejárt és őket nem érhetem el személyesen mert távol laknak. Mi biztosít arról,hogy vissza kell kapjam. Ők tudnának engem baszogatni ha nem fizetem ki a fennmaradó rezsit,de én mivel őket ha nem adják vissza a kauciót? :D Lehet hülyén fogalmaztam,de ez egy ilyen világ és ők megbízhatatlanok. (Átvételi elismervény készült a szerződés megkötésekor hogy átvették a kauciót,jelen esetben nekünk is kell kapni ha visszaadják?)

Válaszotok köszönöm



2017. aug. 20. 19:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Óraállás után kiszámolni az összeget nem nagy kunszt volna.... Nem hinném, hogy ehhez a teljes kauciót a számláig vissza kellene tartani, inkább el akarják felejteni, meg variálni. Ha másképpen nem,akkor a kaució nagy részére tertsál igényt ha kimész és annyit tartsanak vissza, ami kb fedezi a szükséges számlákat, amit utána lehet pontosítani elszámolni. De az egészet ne hagyd ott, és minden összegről, írjál papírt, dátumos határidővel, ha kell ködbérrel.
2017. aug. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg visszatarthatják a számla megérkezéséig a kauciót.


Viszont a lakás leadáskor feltétlen írásban, kétt tanuval aláíratva legyen rögzítve, hogy a lakás rendben van, a kaució visszajár a számlák levonása után.


Így nem fordulhat elö, hogy "elfelejtik".


Elvileg, ha rendesek lennének, akkor az óra szerinti fogyasztást vonnák csak le belöle, de erre nem lehet öket kötelezni.

2017. aug. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, most nézem, az utolsó mondat nem egyértelmü, helyesen így van:


Elvileg, ha rendesek lennének, akkor az óra szerinti fogyasztást vonnák csak le belöle, a különbözetet most odaadnák, de erre nem lehet öket kötelezni.

2017. aug. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon jó ötlet az a papír. Erre nem gondoltam. Mi van ha nem akarja aláírni?
2017. aug. 21. 08:00
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Vigyél magaddal tanút, meg egy átadás-átvételi jegyzőkönyv sablont, arra az esetre, ha a tulaj nem ír jegyzőkönyvet vagy nem értesz egyet a tartalmával. Ha a tulaj (illetve a képviselője) nem írja alá az átadás-átvételi jegyzőkönyvet, akkor írd alá te meg a tanú. Készíts fényképeket a lakásról (aznapi újság látszódjon, hogy igazold a dátumot).


A kaució visszaszerzésére nincs garancia. Sajnos néhány tisztességtelen tulaj inkább megtartja magának, arra számítva, hogy a bérlő úgysem fog jogi lépéseket tenni. Fizetési meghagyásos eljárásban követelheted a kauciót, ha önként nem adja vissza. Ez egy gyors és költséghatékony módja a tartozások behajtásának.

2017. aug. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!