Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Betömhetem a légnyílást a falban?

Betömhetem a légnyílást a falban?

Figyelt kérdés
A nappaliban ahol a bojler is van, van 2db légnyílás. 2db 15cm átmérőjű kör alakú sima rés. A belső részén van egy műanyag rács. A helyzet az, hogy hiába kapcsoljuk be a fűtést 2 órára, a lyukak miatt utána egyből ki is hül a szoba. Az egyik felül van, a másik alul. Ami alul van, annál amikor ülünk a kanapén, ott süvít be a hideg szél a lábunkra. Van kis CO mérő a szobában. Baj lenne ha legalább az alsó lyukat betömnénk?

2017. szept. 14. 20:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Előbb meg kellene tudni, hogy miért vannak ott. Ha életvédelmi ok nem áll fenn, akkor feltehetően betömhető.
2017. szept. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Biztosan a bojler a belső légtérből kapja a levegőt az égéshez .Ha nem kap elég levegőt,az égés nem lesz tökéletes,és még a kéményből is visszaáramolhat az égéstermék .Turbós kazánt kell felszerelni,és a probléma megoldódik .
2017. szept. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mégis milyen bojler? Gázos, nyílt égésterű? Ez esetben életveszélyes betömni.

Én nem bíznám a saját és családom életét egy kínai tömegcikk elektronikára... Inkább cseréld le zárt égésterűre a készüléket.

2017. szept. 15. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Sokan betömik,sok helyen láttam,pont azért amit írsz. Aztán meg jön a sírás rívás amik a gebasz beüt mert ott egy nyílt égésterű készülék és amiatt vannak ott a szellőzők.

A CO mérő....noh igen,nem emlékszem már az arányokra,hogy amikor vizsgáltak egy adaggal mennyi nem felelt meg,de sok stb

Viszont tény,hogy attól hamarabb kihűl,de attól is,hogy az a 2 óra ameddig be van kapcsolva a fűtés nem melegszenek át a falak stb rendesen és amiatt is hamar kihűl

2017. szept. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne tömd be, esetleg lazán, egy kis papírral szűkítheted, de jöjjön rajta a levegő. Két óra alatt nem melegszik át egy lakás, a falak, bútorok hidegek maradnak, a levegő gyorsan visszahűl. Egész nap temperálni kell legalább 18-20 C-ra, este onnan tovább fűteni.
2017. szept. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nagyon nem értek hozzá, hogy milyen fajta. De nagyon régi és a ház is öreg. Bérelt lakás, mi nem cserélhetjük le. 2 szoba van. Az a baj, hogy borzasztóan rossz helyen van az a rés. Megkérdeztem a tulajd, de ő sem tudja. Neki van vagy 10 háza, mit megvesz részletre majd kiadja egyből, nem sokáig foglalkozik egyik házzal sem. Tavaly azt csináltuk, hogy estére be lett kapcsolva a fűtés aminek a következménye az lett, hogy a rendszeres 24 ezer Ft-os számla mellé jött egy 250 ezres. Így most megbeszéltük, hogy max napi 2 órára lesz felkapcsolva a fűtés.
2017. szept. 16. 03:27
 7/8 anonim ***** válasza:
Azért egy 250 ezres számla nagyon durva, ott valami tévedés van... Inkább annak nézzetek utána.
2017. szept. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Azt mondták, hogy ha kijönnek megnézni az órát és azt találják, hogy minden oké, akkor még pluszban az utikoltseguket és a munkadíjat is ki kell fizetni. Így abban állapodtunk meg, hogy havonta küldünk képet az óráról.

Tegnap már elegem lett az egészből és raktam a nyílásához valamit. A másik lyuk érintetlen, plusz a bejárati ajtónál ami a folyosóra néz és ott is van egy ablak, az alatt az ajtó alatt is van egy 3 centis rés. A levegő ott is be tud jönni. Plusz a mosdóban is van egy ilyen légnyílás, de ott ventillátorral. Csak elég lesz. Azóta ha bekapcsolom a fűtést, 20 erc múlva már meleg van.

2017. szept. 16. 14:29

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!