Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Milyen esetben költöztethet...

Milyen esetben költöztethet ki a tulajdonos az albérletből?

Figyelt kérdés

A mostani albérletben egy szobát bérlek. Az elmúlt időszakban megromlott a kapcsolatom a másik lakóval (akit a tulajdonos véd, mind a kettő nő). Emiatt felmondtam a bérleti szerződést (ez alapján október végéig még maradhatok). Azonban a tulajdonos előállt azzal, hogy ő azonnali hatállyal felmondja a szerződést, mert szerinte megsértettem a bérleti szerződés azon pontját, miszerint nem szabad hangoskodással, egyéb módon zavarni a másik lakót. A helyzet az, hogy a provokációt nem én kezdtem, illetve üvöltésen kívül semmi más nem történt a másik lakóval. Másrészről pedig e-mail-ben tájékoztattam a tulajdonost többször is a helyzetről. Ezekben minden esetben jeleztem, hogy fizikailag semmilyen módon nem fogom bántani a másik személyt, viszont nem hagyom hogy szórakozzon velem. Az üvöltésre hivatkozva - amelyben csak jelzők hangzottak el, semmi fenyegetés - közölte, hogy 1 hetem van a távozásra, és ha nem megyek el, akkor a rendőrséggel fog megjelenni. Erről a bizonyos üvöltésről azt állítja, hogy hangfelvétele van, azonban egyrészt jelzőkön kívül nem tartalmazhat mást, tehát ezen kívül mással nem tud előhozakodni, másrészt azt állítja, hogy ezzel megfélemlítettem a másik bérlőt.


Az albérleti díjat és a rezsit a szerződésben foglaltaknak megfelelően mindig kifizettem, a lakásban semmi kárt nem okoztam. Senkinek a testi épségében nem okoztam kárt. Ez utóbbira többször fel is hívtam a tulajdonos figyelmét, hogy biztos lehet benne, miszerint semmi ilyet nem fogok csinálni, viszont a másik lakó viselkedését nem tűröm. Egyébként ezen viselkedésével pont, hogy ő sértette meg a bérleti szerződést.


Véleményem szerint semmilyen bűncselekményt nem követtem el.


Ma megjelent a férjével, illetve a másik lakóval, és közölték, hogy ha nem megyek el egy héten belül, akkor a rendőrséggel fognak megjelenni.


Az a kérdésem egyrészről, hogy a tulajdonos beválthatja-e a fenyegetését, miszerint kitesz egy hét múlva az albérletből rendőrség által? Már csak azért is abszurdnak tűnik a helyzet, mert igazából személyes ellentétről van szó a másik lakó (a tulajdonos az ő pártján áll), illetve köztem, de semmi erőszak, rongálás, nemfizetés nem történt. Másrészről pedig alapból nem vagyok az az erőszakos fajta. Elég szánalmasnak tűnik, hogy megfélemlítésről beszél. Főleg úgy, hogy üzentet formájában tájékoztattam arról, hogy semmilyen erőszakot nem fogok elkövetni, és ezt be is tartottam.


A másik kérdésem pedig, hogy jogilag, hivatalos úton hogyan zajlik egy ilyen ügy rendezése, illetve az nekem mennyibe kerülne? Sajnos jelenleg nem tudok máshová menni, egy hét alatt pedig elég nehéz albérletet találni. A szerződés alapján október végéig lenne időm keresni másikat, addig maradhatnék.


A válaszokat előre is köszönöm.



2017. szept. 15. 23:50
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Ha a szerződéseben feketén-fehéren le van írva, hogy te meddig maradhatsz, akkor az az érvényes, és nem a fenyegetés. Én a helyedben közölném a tulajjal, hogy a szerződés szerint jársz el, és nincs joga kidobni téged. Nyugodtan hívhat rendőrt is. A rendőr ha látja a szerződést akkor neked fog igazat adni.

Azért a helyedben utána néznék, hogy a lakóhelyed önkormányzatánál mikor van ingyenes jogi tanácsadás, és elmennék oda, vinném a szerződést is. De egy ügyvéd is 5000 forintért elmondja neked mi a törvényes.

2017. szept. 16. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
13%

Hát, aki ilyen összeférhetetlen, és agresszív az ne akarjon másokkal együtt lakni...


És most az érdemi rész:

Ha a szerződésben benne van, h ezért kirakhat, akkor ki is fog rakni. Nincsenek jogi lehetőségeid, hiszen a lakhatásod eg polgárjogi szerződés szabályozza, ami nem eredeztet állam által védendő jogokat, tehát lényegében bármikor kilakoltatható vagy.


Ha rendőrt hív akkor még rosszabbul jársz.


Keress lakást és tünés, amíg békével megteheted!

2017. szept. 16. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

Meg kell keresni a jegyzőt, de legalább egy ügyvédet. Vannak ingyenes tanácsadási napjaik időnként. Önkormányzatban tudnak ere tanácsot adni, hol mikor ad ingyenes jogi tanácsot ügyvéd.


Azért az nem úgy van, hogy téged megtámad egy másik bérlő és mert nem hagyod magad, hanem felveszed vele az önvédelmi vitát, akkor annak te innád a levét.

Egyáltalán nem!


Ő is egy bérlő aki beléd kötött és Te is egy bérlő vagy aki nyilván jogosan nem hagyja magát. Ehhez neked is jogod van, hogy megvédd a téged ért sérelemtől önmagad érveléssel, de akár jogi segítséggel is ha kell!


Egyébként nem lehet csak úgy kitenni valakit az albérletből. Van aki nem fizeti a lakbért és a közműveket sem, sőt semmit nem fizet, mégse tudják kitenni a lakásból hosszú ideig, mert nem szándékozik kimenni.


A rendőr is csak a bejáratig megy, ha beengeded akkor az általad bérelt területre is beengedheted, lássa a jóindulatot.

Csak is hatályos bírósági végzéssel tehet ki a rendőrség, de addig meg úgyis menni szándékozol. Bíróság meg hónapokon belül nem dönt, ha oda kerül az ügy, úgy hogy a főbérlő és a barátai egyet tehetnek ennyi idő alatt, de azt sűrű mély és szapora nyelvcsapásokkal, ha megengeded. ...már bocs.

2017. szept. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Akkor ha lejárt a szerződésed vagy ha nem fizeted a bérleti díjat és magadtól is ki akarsz költözni. Másképp csak érvényes bírósági határozattal költöztethetnek ki erőszak szervezet, rendőrség által. Ők nem mmennek bele komolyabb jogi vitákba, addig nem lépnek amíg hivatalos jogi döntés nincs a kezükben.
2017. szept. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

Azért érdekes lenne tudni, hogy mi a vita tárgya!

Azzal, hogy kiemelted, hogy a tulaj és a bérlő is nő, ebből arra következtetek, hogy te férfi vagy.Ha egy férfi és nő lakótárs között így elmérgesedik a viszony, akkor a tapasztalataim alapján az ok az esetek jelentős részében az, hogy a férfi molesztálja a nőt, annak akarata ellenére. Ezt egy pár gyakoris bejegyzés is alátámasztja.

Ha nálatok nem ez a probléma, akkor bocs, nem ismerjük a sztorit. Mivel totál ismeretlen vagy, nyugodtan leírhatod nagy vonalakban, mert a válaszadás szempontjából nagyon nem mindegy!

2017. szept. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


Közben már beszéltem a rendőrséggel, és közölték, hogy olyan nincs, hogy bérleti szerződés esetén csak úgy kirakja a tulajdonos az albérlőt, illetve, hogy a rendőrség általi kilakoltatás egész egyszerűen abszurdnak tűnik ebben a helyzetben. Azt mondták, hogy önkényes kilakoltatás esetén rendőrt kell hívni, aki ír egy jelentést, valamint hogy legyen nálam bérleti szerződés. Egyébként alaposabban megnézve a szerződést azonnali hatállyal történő felmondást nem is tartalmaz, másrészről a tulajdonos már szegte meg azáltal, hogy távollétemben a szobában volt. A felmondási határidő is engem igazol. Azt pedig nem értem, hogy ha tényleg megfélemlítettem a másik lakót, akkor az miért nem tesz feljelentést? Írásban többször közöltem a tulajjal, hogy fizikailag nem fogom bántani. Azt pedig, hogy az üvöltés és a káromkodás megfélemlítésnek számít, szintén nevetségesnek tartom. Bármi lehet azon az állítólagos felvételen, vállalom.


Csak elég kellemetlen abban a tudatban élni, hogy mire hazaérek, a tulajdonos kipakolhatja a holmimat, bár erre a rendőrség azt mondta, hogy szintén nem teheti meg, mert bűncselekmény, csak kérdés, hogy a tulajt ez mennyire érdekli. Kinézem belőle, hogy több emberrel jelenik meg, hogy megfélemlítsen. Tegnap ugyanez volt a célja.


Azért hétfőn még beszélek egy ügyvéddel, a rendőrség is ezt javasolta, hogy ott konkrét választ kapok. Bár a legjobb az lenne, ha minél előbb költözni tudnék, csak ez 1 hét alatt nem olyan egyszerű.


Ha esetleg valaki tud valami megoldást javasolni, azt előre is köszönöm.

2017. szept. 16. 11:02
 7/10 A kérdező kommentje:

10:59


A helyedben valószínűleg én is feltenném ezt a kérdést. Azonban az a helyzet, hogy semmilyen molesztálás és ehhez hasonló nem történt. A vita tárgya pedig a másik lakó ordenáré, zajos, provokáló viselkedése.

2017. szept. 16. 11:07
 8/10 anonim ***** válasza:

Elhangzott, pontosabban olvastam egy felvetést, miszerint miért fontos, hogy nők között ő az egyetlen férfi.


Ezért: [link]

2017. szept. 17. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az üvöltés és a káromkodás nyugodtan lehet megfélemlítés.


Figyelj, ebből a lakásból így vagy úgy ki fognak tenni, sok pénzt, idegességet és időt takarítasz meg, ha magadtól elmész.

2017. szept. 25. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az a célja, ahogy olvastam, de egy kis időt még ki kell húznia, amíg lesz hova menni (a "híd alatti" búvóhelyen és az aluljáróban leterített hálózsákon kívül). :)
2017. szept. 26. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!