Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » 3 hetet kaptam kiköltözni az...

3 hetet kaptam kiköltözni az albérletemből (részemről nem történt szerződésszegés) Mennyire jogszerű ami történt velem?

Figyelt kérdés
Vígan éldegéltem majd másfél évig egy albérletben, amelyet egy ismerősöm apjától béreltem. Mindenre vigyáztam illetve az anyagiakat is becsülettel rendeztem határidőre. Egyiknap csörög a telefon augusztus elején, hogy ki kell költözzem a lakásból, mert az ő fiának kell szeptembertől. A döbbenettől nem tudtam hirtelen mit reagálni, amint hazaértem eszeveszett lakás keresésbe kezdtem, majd rá 2 hétre durván találtam is egyet, persze jóval drágábban. A főbérlővel megegyezés szerint az egy havi kauciót augusztusban lelakhattam. Nagyjából sikerült is 08.25.-e körülre kipakolni és átköltözni, egy kör maradt, azonban én dolgozom és egyetemista vagyok, egy kör maradt a lakásban de úgy alakult, hogy azon a héten már nemtudtam a maradék cuccért menni utána kezdődött az iskola és dolgoztam vagy 40 órát is az első héten. Vasárnap amikor lett volna időm menni a cuccért ( el is mentem) azt láttam, hogy ki lett cserélve a zár!! Úgy, hogy még volt a lakásban tulajdonom! Nah már most én azt érzem, hogy annyira kicseszett ezáltal velem anyagilag meg mindenhogy, hogy nem vagyok hajlandó az elmaradt 2 havi rezsit kifizetni (cca 15ezer ft). Első kérdésem, hogy mennyire jogszerű az hogy engem 3 hét alatt kitettek a lakásból, illetve kicserélték a zárat, úgy hogy még volt bent cuccom? Második, hogy ezt a pénzt betudja e bármilyen módon hajtani rajtam? (szerződés volt írva de elévült, én pedig nem írattam újat, mert hát naiv ember az ismerőseibe, illetve azok rokonaiba megbízik, mondhatni szóban egyeztünk meg, hogy hosszabbodik)

2017. szept. 18. 16:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%

Azért gondold át, hogy milyen értékeid maradtak a lakásban, mert ha te nem fizeted ki a rezsihátralékot, ők nem fogják odaadni a cuccodat.

Behajtani nem fogja tudni rajtad, - te sem rajta a holmikat - mivel nincs érvényes szerződésetek, te meg nem tudod bizonyítani, hogy ottmaradt bármid is.

Jobb lenne ezt békességben, úriemberek módjára rendezni. Te fizesd ki a sarad, ők meg adják vissza a holmijaidat.

Utána le lehet vonni a tanulságot és a jövőben jobban védeni a jogaidat.

2017. szept. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
a bent maradt cuccaimat azóta sikeresen elhoztam hála Istennek
2017. szept. 18. 17:17
 3/12 anonim ***** válasza:
32%
Felmondási idő legalább másfél hónap lett volna, augusztus 15. előtt szeptember 30-ra lehet felmondani, augusztus 15. után október 31-re. Ha korábban volt határozott idejű szerződés, az határozatlan idejűvé alakult azáltal, hogy a bérlő tovább használta a lakást, a bérbeadó pedig nem tiltakozott ez ellen. Kérdés, hogy volt-e átadás-átvétel, ha nem, akkor a zárcsere minimum birtokháborítás. Attól még a jogos tartozást meg kell fizetni, és elvileg be is hajthatja, bár ilyen jelentéktelen összegnél nem éri meg.
2017. szept. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

mit értesz átadás-átvétel alatt? A lakás (volt) kulcsát átadtam mikor mentem a bennrekedt holmimért, ez mind természetesen a zár csere után volt.


Nem gondolom igazságosnak, hogy kifizetem, ergo ő mindent megkapott amit akart, én meg így jártam tegyem túl magam rajta..

2017. szept. 18. 17:26
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem ez mind kommunikáció és emberség kérdése. Én pl. tudom, hogy elköltözök januárban, ezért már most szóltam a tulajdonosnak, gyakorlatilag szóban felmondtam a szerződésünket. Ha eljön az ideje, ezt írásban is megteszem, mivel a szerződésünk úgy szól, hogy legalább 30 nappal a költözés előtt meg kell tennem.

Mindezt annak ellenére, hogy egyébként kollégák vagyunk, jóban vagyunk és ahogy ő nem igen tolt ki velem soha, én se akarok vele.

Kevés időd volt mást találni és költözni, ez tény. 30 napot szoktak hagyni. Az viszont teljesen normális, hogy ezt követően zárcsere van, hiszen az új lakó beköltözik, az ő összes értéke is helyet kap a lakásban. Becsöngetsz, ajtót nyit és megkapod a cuccaidat. Kár ezt túltolni.

2017. szept. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem volt ott senki amikor mentem, ott nem lakik más, a főbérlő nyilván a saját házában él máshol.
2017. szept. 18. 17:45
 7/12 anonim ***** válasza:
80%
Átadás-átvétel, amikor a lakást (meg a kulcsát) visszaadod. Onnantól vagy "kiköltözve". Addig a tiéd a lakás, a te birtokod. Aki a birtoklásban zavar (pl. kizár), az birtokháborítást követ el.
2017. szept. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%
A birtokháborítás miatt ért kárt természetesen megfizettetheted a birtokháborítóval. Pl. ha szakembert kellett hívnod a lakásod felnyitásához, vagy szállodában voltál kénytelen éjszakázni a kizárás miatt.
2017. szept. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 xswerdy ***** válasza:
73%

van egy szerződés szerinti (vagy ha a szerződésben nem szerepel, akkor törvény szerinti) felmondási idő, amit fent is írtak. Az, hogy a tulaj felhívott, és 3 hetes határidőt adott, ez természetesen csak egy javaslat volt a részéről, mondhattad volna, hogy nem fogadod el. De úgy tűnik, elfoigadtad, így közös megegyezéssel lerövidítettétek a felmondási időt.


És ha jól értem, a megbeszélt határidőig csak majdnem költöztél ki. Akkor nem mondtál semmit, hogy bocs, még pár cuccom maradna? Erre az időre már nem fizettél bérleti díjat? Szerintem jogosan követelheti a tulaj. Az elmaradt rezsit meg végképp.

2017. szept. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 kovpet ***** válasza:
63%

Mi az, hogy elévült a szerződés?


Az a vasárnap szept 3 volt? Mert akkor már túl voltál a határidőn. Ami tényleg szűk volt és nem is igazán jogszerű, de ha elfogadtad, akkor tartsd ahhoz magad.

Csak úgy odamentél és nem is szóltál?


Tényleg a kommunikációval volt itt a gond.

2017. szept. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!