Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Bérbeadó nem kézbesíti időben...

Bérbeadó nem kézbesíti időben a számlát, majd szerződést akar bontani mert határidőre nem fizetek. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Valaki tud nekem segíteni? Lakást bérlek és a bérbeadó sosem kézbesíti nekem időben a bérleti díj+rezsi számlát (sem papíron, sem e-mailben, pedig már néhányszor megígérte). A számla alapján tudok csak fizetni (enélkül nem tudom, hogy mennyit utaljak át). Amint megkapom, általában 1-2 napon belül mindig rendezem. Azonban most szerződést akar bontani, arra hivatkozva, hogy nem fizetek a szerződésben kiszabott határidőre. Ilyenkor mit tudok tenni? Mire tudok hivatkozni?

2014. dec. 17. 15:25
 1/5 anonim ***** válasza:

van valami mod arra hogy az orra ala dugd, hogy te mikor vetted at tole a szamlakat? (szamla postaraadasa, email datum, barmi lyen)

szerintem ha nem tudod bozonyitani hogy te kesve kapod meg a szamlakat akkor sokat nem tehetsz.

egyebkent meg valoszinu o is tisztaban van azzal, hogy ez nem a te hibad, csak urugyet keres, hogy kirakjon, lehet kapott jobb ajanlatot...

2014. dec. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnos e-mailben még egyszer sem küldte el pedig megígérte, hogy így lesz. Mindig személyesen kerül hozzám, általában a fia által, szóval posta sem játszik. Esetleg a lakótársaim lehetnek tanúk rá, mert ők is ugyanúgy későn kapják...?
2014. dec. 17. 16:15
 3/5 anonim ***** válasza:
Talán... de akkor ez most hogy van, egy kecó több albérlő OK. de ők külön kapják a csekket? mire? egy albérlet egy szerződeés. vagy csak szobát béreltek a lakásban külön-külön? akkor a rezsi miatti kilakoltatással való fenyegetőzés őket is érinti? vagy csak téged? vagy hogy?
2014. dec. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Külön szerződése van mindenkinek, egy-egy szobára (bocsi ezt az elején rosszul mondtam). Igen, mindenki késéssel kapja meg, így késéssel is fizet, mégis csak velem akar szerződést bontani. Valószínűleg ez van a háttérben amit mondtál, hogy ki akar túrni és kell neki valami ürügy. Csak kérdés, hogy tudok-e ez ellen védekezni...
2014. dec. 17. 19:37
 5/5 anonim ***** válasza:

Hááát jah, a lakótársak tanúskodhatnak melletted a főbérlő felé, de szerintem felesleges. Ha ennek ellenére kirak perelhetsz, oda is citálhatod a lakótársakat, vagy jönnek vagy nem.... nem érdemes.

Keress másik helyet.

Egy próbát megér hogy rákérdezel kerek perec , hogy mi a baja veled, mert ez csak porhintés. vagy elmondja vagy nem.

A kecó az övé, szabadulna tőled, ez tiszta sor.

Max alkodozz vele, hogy ok h ki akar dobni jogalap nélül, de legalább várja ki amíg találsz másik kecót.

ha nagyon kötekszik, diszkréten kérdezz rá hogy adózása rendben van-e az albérleti díj után? Nehogy valaki felnyomja véletlen a NAV-nál...hátha visszább vesz kicsit magából.

2014. dec. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!